Mandalorian - Season 2

(série)
USA, 2020, 5 h 21 min (Minutáž: 32–52 min)

VanTom

Silná epizodičnost na principu „pomohu/poradím ti, pokud pro mne uděláš tohle“ naštěstí mírně graduje a v závěru téměř vše pospojuje, ale silný dramatický oblouk tím pádem ani druhá série nenabízí. Vypadá nicméně opět skvěle a výpravně vysokorozpočtově, především však ve všem ctí původní Hvězdné války, v designu, maskách, pomalu i efektech, scénářích a režii. Fanservis skýtá neskutečný. ()

Motinski

Druhá séria pokračuje v zabehnutých šľapajach a každá epizóda funguje nezávislé od seba ako jedna samostatná misia. Prvé štyri časti na rovnakej úrovni, no keď sa prehupneme do druhej polovice ide to stále k lepšiemu až do finále po ktoróm je jasné že išlo o udalosť roka a najlepšie Star Wars od Rogue One. Veľa známych postáv, na seriál výnimočné dobré efekty, výprava a pomaly sa z Mandaloriana stáva jeden z mojích obľúbených projektov. 9/10 ()

filmmovier

(Zdaleka nejen) finále série je esencí těch poctivých, pravých Star Wars, Od doby, co značku převzal Disney se naprosto bez výhrad povedl jen Rogue One, který to v sobě taky měl. Ale Mandalorian, ten v sobě má hlavně tu neopakovatelnou atmosféru původní trilogie. A to se cení! A celá druhá řada je navíc minimálně o stupeň lepší, než ta první. Zajímavější příběhy, děj se konečně někam posouvá, více akce, návrat spousty starých známých, naprosto neskutečná atmosféra, perfektní vizuál, úžasná hudba, dokonale rozkošný Grogu... Tady to prostě je. Takhle měla vypadat trilogie! Alespoň na seriálovém poli se ale Stae Wars daří, pokud takhle budou vypadat všechny připravované seriály (nebo alespoň většina), vůbec bych se nebránil tomu, kdyby žádné filmy už nikdy nebyly. Tohle je ten správný způsob! Pecka. 95%. ()

Xicht0r

Po první sérii jsem nebyl z Mandaloriana nijak odvařenej, jelikož hlavní postava prostě ničím nezáří a baby Yoda je sice cute, ale to na mě skoro neúčinkuje. Druhá série začala úplně tragicky na Tatooine zdlouhavou podívanou na levnej komparz, absolutně nepatřičnýho Marshala a další meh souboj s giga potvorou. Druhý díl nuda, retro X-Wing piloti ok fan servis, giga potvora a zas minimum podstatnýho děje. Třetí díl konečně posun, ale pro změnu opakující se zápletka "chceš informaci, nejdřív pro mě musíš něco udělat" = facepalm. Nerdgasm se nekonná, protože trio Mandalorianů v čele s Bo-Katan mě, popírači animovaných CW, nic neříká. Navíc se dostavuje další neduh seriálu v podobě přestřelené akce, kdy jednotky impéria působí až komicky neschopně a hrdinové tím pádem vypadají nadlidsky neporazitelně = žádné emoce, nikomu se nemůže nic stát. Čtvrtý díl průměrnej filler, opět značně naivní (spíš imbecilní) zápletka, neschopnost ex-impéria až k pláči a pew pew Tie fightery na konci to už jsem brečel smíchy. V pátym díle konečně někdo zajímavej, fan servis jak kráva, nejsem zas tak ohromen druhořadym jedi z dětských CW, ale lepší než vše předtím. Opět mě trochu leze krkem ten rádoby western motiv a ve finálním souboji zas samuraj motiv, ale OK beru to. Šestý díl ve znamení návratu Boba Fetta, kterej úplně zastíní Manda...stále to na mě působí že Mando je jen prostředník k setkání s daleko víc cool postavama SW než je on sám. Stormtroopeři opět nezklamou, přestávám je brát jako hrozbu, od začátku série ještě nebyli schopný nikoho zabít, max sami sebe, trapný. Sedmý díl pro změnu ukradne pro sebe Bill Burr, ale zápletka je tak basic, že je to k pláči, aspoň se dočkáme trochy vzpomínek na starý dobrý impérium a nějaký ty emoce...chvíli to i vypadá jako SW pro dospělý, než se ukáže že Bill Burr ze sebe neumí setřást sebe (komika) a hrát pořádně svojí postavu (v první sérii byl rozhodně lepší). Osmý a finální díl začně spojením všech hlavních postav v misi na záchranu baby Yody a kouká se na to dobře. Mando dostane po držce od robo troopera (někdo by měl autorům vysvětlit jak funguje kinetická síla a že brnění vás opravdu takhle neochrání:), ale pak zas nakope řiť Gideonovi, aby se pak všichni klaďasi setkali na můstku v obklíčení hafo robo terminátor trooperů. Ve zdánlivě beznadějný situaci přilítá jediný X-Wing a já nevěřícně čumim. Opravdu to udělali? Je to ON, není, chvíli vidím pohyby naznačující ženu, pak začínám doufat aspoň v Obiho, ale pak se za divné hudby (opravdu je toto SW epic motiv pro takový moment?) prosekává až na můstek a odhaluje svojí tvář. Vykřiknu "je to Luke!" a brečim jak malej... Uvědomuju si jak kýčovitá scéna to je, jak pohrdám záchranama na poslední chvíli, ale nemůžu si pomoc. Je to prostě ztělesnění dětský lásky k SW a zadostiučinění po letech trpení u nových filmů. De-aging CGI není ideální, ale mě to stačí, je to šílenej fan servis, ale zároveň je to vztyčenej prostředníček poslední trilogii a její zacházení s námi fanoušky. Sice jsem tajně doufal, že se Luke ukáže, ale opravdu jsem netušil, že to na mě bude mít TAKOVÝ dopad, ty negativní emoce vůči špatným SW se opravdu nastřádaly... Popravdě následné loučení baby Yody s demaskovaným Mandem (furt si nepamatuju jejich debilní jména:) na mě skoro nepůsobilo, po takovýhle bombě se to nedá...k oboum jsem tolik nepřilnul, aby se to dalo vůbec srovnávat, je to úplně jiná liga. Otázkou zůstává jestli jeden grandiózní moment může změnit pohled na jinak průměrnej seriál...za mě spíše ne, ale za ten jeden moment jsem opravdu vděčnej. () (méně) (více)

classic

„Mandalorian” , druhá sezóna s ôsmimi epizódami, sa vskutku celkom vydarila, a to i napriek tomu, že sa nejaký čas niesla v stereotypnom a jednotvárnom, začarovanom kruhu, čo sa kdesi až v strede našťastie prelomilo, zlepšilo a vylepšilo celkové hodnotenie a dojmy. Prvá, s názvom Maršal, bola naprosto unikátnou, inak odkazujúcou svojim spracovaním na Herbertovu DUNU, kedy som si zároveň i viac-menej myslel, že to už nič viac nemôže tak ľahko prekonať, pričom som sa väčšinou nemýlil, kedy sa nasledujúce (niektoré) časti presne poňali už iba na tie »misijné« , a to s konkrétnymi úlohami pre nášho protagonistu Mandoa, ktorý si vybudoval oveľa bližší vzťah ku Groguovi, než bolo tomu doposiaľ... Povedal by som, že predchádzajúca, siedma, bola sama o sebe viac strhujúcejšou, než posledná, finálová, ktorá už bola vypiplanou, a z časti aj samoúčelnou, akýmsi „esom v rukáve” z pozície tvorcov, ktorí si zrejme to najlepšie nechávali až na samý koniec ? Vyslovene si skalní fanúšikovia isto prídu na svoje, za ktorého sa osobne asi nepovažujem. Zrejme úplne najviac som ocenil prepracovanú, vizuálnu stránku a s pridanými, vizuálnymi efektmi, bez ktorých by sa to nemohlo asi zaobísť !? Je to na nich priam postavené, a tak jestvuje minimálna šanca, že nakoniec, áno. Tretia séria by v podstate ani vonkoncom nemusela prísť, no stopercentne prídu ďalšie, ktoré bude chcieť Disney vyžmýkať, pokým to bude možné ? ()

• Seriál Mandalorian je poprvé na přímo propojen s kreslenými Star Wars (Star Wars Clone Wars – od r. 2008 a Star Wars Rebels – od r. 2014), a to prostřednictvím postavy Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff). Zajímavostí pak je, že dabérka kreslených Bo-Katan Kryze se stala i herečkou stejné postavy v hraném seriálu. (Sidarius)
  • I v tomto díle se objevilo mnoho odkazů na originální Star Wars filmy. Při příletu na Corvus je Razor Crest skenován ručním skenerem vesmírných lodí, který používali rebelové ve Star Wars Epizoda IV (1977) při příletu Millenium Falcona na Yavin 4. V zahradě magistry Morgan Elsbeth (Diana Lee Inosanto) v Calodanu byl zase k vidění závlahový systém velmi podobný tomu z pouštní farmy Owenů na Tatooinu, který se objevil ve Star Wars Epizoda IVStar Wars: Epizoda II (2002). A brána města Calodan vydávala při otevírání velmi podobný zvuk, jako brána Jabbova paláce na Tatooine ve Star Wars Epizoda VI (1983). (Sidarius)
  • V této epizodě se poprvé v akci představili tzv. dark troopeři – Impériem speciálně navržení smrtící bojoví droidi, kteří se vůbec poprvé objevili v dnes již nekanonické videohře „Star Wars: Dark Forces“ z roku 1995. (TwoFace)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů