Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Diskuze

Eodeon (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

já jen jestli mám počkat. můj přístup je takový, že cokoliv je přeloženo do češtiny, to si povinně přečtu. ale u originálu je nabídka samozřejmě neporovnatelně větší, takže tam si pečlivě vybírám.

Eodeon

S tempem vydávání česky přeložených SW knih u nás v blízké době asi ne. Po roce teď alespoň konečně vyjdou komiksy, tedy Vader od Soulea (první dva arcy v jedné knize) a Lando se Shattered Empire v druhé.

na příspěvěk reagoval W.Dow, Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

cyphercz

kup si slovník, nalistuj si slovo "porovnatelné". to předně. protože místo něj očividně čteš "totožné" a v důsledku toho jsi o pár světelných let mimo mísu. v druhé řadě si vzpomeň na to své krédo, podle kterého nelze vytloukat klín klínem, respektive rasismus rasismem, a uvědom si, že tu hlasitě voláš po lynčování jednoho herce jen proto, že se ti nelíbí "lynč" na jinou herečku. a v třetí řadě si v tom slovníku nalistuj pojem "pokrytectví".

na příspěvěk reagoval cyphercz

W.Dow (hodnocení, recenze)

Tak ono celý to prostě už z úst autorů zní divně, spousta Jediu tam má nějaký jedinečný způsob jak vnímají sílu, jeden v ohni druhý v hudbě, což by nebylo špatně, kdyby to třeba byla nějaká nová mimozemská rasa co prostě tak sílu vnímá a ne lidi, potom ty nový nepřátelé v podobě lidožravých dark side kytek, které jsou strašnou hrozbou pro galaxii a chtějí jí zamořit, z nějakého důvodu ale jejich planetu po staletí mají za barierou, místo aby jí vypálili do základu (jsou tam jen ty temné kytky, všechno jiné pohltily) a podobně, ono to prostě všechno zní strašně neoriginálně :-D

na příspěvěk reagoval Eodeon

Uživatel W.Dow smazal svůj příspěvek.

W.Dow

Aha, no k tomu asi nemám co říct, taky jsem nečetl, třeba to tam bude nějak vysvětleno. Ale do té doby bych asi nepsal o tom, jak to vše jde do kytek, když neznám kontext :)

na příspěvěk reagoval W.Dow

TheDarKnig

Jediové se tam moc neřídí kodexem, například jeden tam má psa, stejně tak vlastně napomáhají republice rozšiřovat území i když místní jsou proti atd. celý ten koncept je tam prostě dost zvláštní. Sama jsem to ale nečetla zatím.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ale Soulovi docela věřím, ta jeho série byla fakt dobrá. Přesně taková, jakou jsem o Vaderovi vždy chtěl.

Co jsem slyšel, Swamp Thing se mu taky docela povedl a i některé další superhero komiksy :)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ok, tak jsem si jenom tak opatrně jak to jen šlo, snažíc se vyhnout větším spoilerům proletěl reddit, goodreads, amazon reviews.. a ať už to bude s těmi komiksy nebo dalšími součástmi High Republic jakkoliv, Charles Soule podle fanoušků rozhodně nezklamal a podle všeho vytvořil parádní základ pro toto vzrušující nové a hlavně konečně originální rozšiřování universa.

Ale budu si to muset ještě přečíst sám, samozřejmě :)

TheDarKnig

Četl jsem zatím jen ten klasický komiks a nemůžu ještě úplně říct, jestli se mi to líbí nebo ne. Občas mi to tak přijde takové dost přehnané.

Blackhand47

A má pravdu, zvládnu číst skoro cokoliv ale celá ta High Republic popírá základy Star Wars, už jen z propagačních materiálů, teď jen čekám až bude aspoň pár dílů komiksu ale moc velký naděje si nedělám.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

Komiksy mají názvy The High Republic a The High Republic Adventures. Novelu napsal čínský autor vystupující jako His Majesty the King, příběh je zasazen už na sklonku tohoto období v roce 82 BBY.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Co k High Republic vlastně už vyšlo? Jenom ta Soulova kniha nebo i něco dalšího? Každopádně si tu knihu asi budu muset přečíst, Soule mě se svým Vaderem fakt bavil :)

na příspěvěk reagoval Blackhand47

W.Dow

Tak on i nějaký autor High Republic řekl, že příchod Luka Skywalkera do finále druhé řady byl pro celou jejich práci jeden velký prostředníček, protože proč by lidi chtěli číst o tom, co se dělo 200 let před E1, když můžou čekat, že se jejich oblíbená postava ještě někdy objeví.

na příspěvěk reagoval W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Tak začínají vycházet první rumory, že Kathleen Kennedy neměla Ginu v oblibě a jen hledala důvod proč jí vyhodit, protože odmítala aby její postava "propagovala" její vizi nebo agendu a podobně. Ono už přes víc než rok má svázané ruce, může ovlivňovat jen nepřímo, nabádat herce atd. kontrolu má jen nad tou svojí novou érou, Lucasfilm má být rozdělený na dvě frakce.

Celkem bych tomu věřila, protože ten rozdíl v kvalitě mezi High Republic a Mandoversem je prostě dost patrný.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Uživatel W.Dow smazal svůj příspěvek.

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Gladiator15

je opravdu zajímavé, jak tu někteří naprosto ignorují fakt, že tweety za hranou od lidí jako Pedro Pascal, Krystina Arielle, Sarah Jeong atd. korporacím a firmám co je zaměstnávají nevadí a přehlížejí je, zatímco z tweetů Giny Carano se levicová lůza může zbláznit....:) Už se to tu probíralo na několika stranách této diskuze a pak stejně přijdou joudové, co očividně nemají vůbec páru o čem je řeč, smutné...:)

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

On se opravdu někdo diví, že Carano vyhodili? Jako opravdu? To co ona napsala je skutečně za hranou.

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu