Reklama

Reklama

Strýček Sam

  • Česko Vivat Amerika!: Den nenávisti (více)
Trailer

Obsahy(1)

Seržant Harper zahynul v operaci Pouštní bouře v palbě svých vlastních jednotek, a jeho rodina ho chce pochovat v rodném městě jako válečného hrdinu, i když nebyl ideálním manželem. Pohřeb se má konat počas oslav Dne nezávislosti, který ale pro mnohé již není důvodem na hrdost. Když parta chuligánů zapálí americkou vlajku, netuší, že probudili ducha pomsty, který se rozhodl potrestat všechny, kteří podle něj nejsou dobrými vlastenci. Městem se toulá hrůzná postava v kostýmu Strýčka Sama, a nikdo si nemůže být jistý životem! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

choze 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem odkojen jejich trilogií MANIAC COP, nemohl jsem si další spolupráci dua Lustig/Cohen nechat ujít. Po policajtech a sanitce (AMBULANCE) si Cohen vybral armádu a situoval děj téhle vybíjené - jak je ve slasherech zvykem - na známý svátek a sice rovnou na Den nezávislosti (proto odevšad vykukují americké vlajky). Bohužel se zmohl jen na blbou druhořadou vyvražďovačku, jejíž zoufalství nejlépe ilustruje Cohenovo zrecyklování historky o vojákovi, co přežije v zákopu mrazivou noc pod mrtvolami svých druhů z MANIAC COPA 2. Po dobrém úvodu v Kuvajtu se půl filmu nic neděje (ten motiv chlapce vyrůstajícího bez mužského vzoru, který se citově upne na mrtvého strýčka-vojáka by se hodil spíš do melodramatu) a vraždy v druhé půli jsou s výjimkou oběšení na vlajkovém sloupu nenápadité. Dočkáme se i narážky na Lustigův BURNING (zabití zahradními nůžkami) a na PÁTERA THOMASE, jehož režiséru je film také věnován. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Komu nevadí americká vlajka (respektive komu nevadí ji vidět v průměru každých 5 sekund po dobu 80-ti minut) ani stupidní slashery, měl by se celkem dobře bavit. A náhodou zabiják/zombie, převlečený za Strýčka Sama, vůbec špatně nevypadá. Čekal jsem sračku, ale ani ta první půlhodina téměř bez zabíjení není nezáživná. Zábavná hovadina:) ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Pro všechny ty americké vlastence a jejich příznivce musel být tento film svým způsobem opravdovým „balzámem na duši“. Ani ne tak svým obsahem (samotným příběhem), ale spíše všemi těmi záběry na americké vlajky, vlaječky a oslavou Dne nezávislosti se všemi těmi tradicemi, které jej doprovází. Na podobné věci jsme si však už u amerických filmů zvyklí. William Lustig a scénárista Larry Cohen vsadili na osvědčenou kartu v podobě obživlého zabijáka, která se jim vyplatila již ve filmu Maniac Cop, leč tentokrát nedokázali okouzlit tolik diváků, o čemž svědčí i malé hodnocení napříč internetem. Hlavní záporák Sam Harper totiž nebyl žádný opravdový „vlastenec“, ale psychopat a agresivní násilník, jehož smrt spíše rodinu a blízké okolí potěšila, než aby se utápěli ve smutku.On však rozhodně není žádným bojovníkem (mstitelem) za spravedlnost, jen prostě miluje zabíjení. Během své krvavé cesty použije k likvidaci svých obětí opravdu různorodé prostředky / zbraně, takže se nemusíte bát, že by šlo jen o nudný stereotyp. I proto si mě tento slasher získal na svou stranu. Za vůbec nejlepší bych označil asi polovinu filmu, kdy atmosféra začne nabírat na obrátkách a počet mrtvých se neustále zvyšuje. Začátek je totiž zdlouhavým seznamováním s rodinnými příslušníky a několika důležitými postavami v ději, no a samotný závěr (po pěkném ohňostroji a grilování) se mi nelíbil vůbec. 50% ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Tak napokon to nebolo až také strašné ako som čakal (a ako hovoria hodnotenia). Obyčajný slasher s trochu netradičným zabijakom a podarenými vraždami (najlepší bol "ohňostroj"), takže klasická, primitívna zábavka, ktorá aspoň nenudí. Ten rozmaznaný fagan v hlavnej úlohe mi však liezol neskutočne na nervy! Škoda, že prežil, to však bolo od začiatku jasné. Ale aspoň tam bolo nejaké odseknutie hlavy či sekerka do čela. Priemer. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Uncle Sam je stelesnením toho, prečo mám rád horory, spadajúce do v rámci žánru skôr zaznávaného obdobia 90. rokov. Maska oživlého vojaka je solídna a nie je tu núdza o ručne vyrobenými gore efektami umocnené násilné pasáže, ktoré sú však vzápätí vždy odľahčené nenáročným humorom. Nie som si úplne istý, či bol tento béčkový slasher myslený ako kritika vojny v Perzskom zálive a prehnaného patriotizmu, alebo išlo iba o náhodnú propozíciu, bez ohľadu na to ma však bavil. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama