Reklama

Reklama

Film Nenávist, kterou jsi probudil vznikl podle románového bestselleru spisovatelky Angie Thomas a vypráví příběh studentky Starr Carter, která žije ve dvou odlišných světech: v chudé komunitě tvořené převážně černošskými sousedy a v bělošské škole, kterou navštěvuje. Ve chvíli, kdy se Starr stane svědkem vraždy svého nejlepšího přítele, kterého chladnokrevně zastřelí policista, ocitá se pod tlakem z obou stran. Je jen na Starr, aby pozvedla svůj hlas a postavila se za pravdu. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (60)

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Hate U Give" bude podľa mňa jedným z dôležitých snímkov roku 2018. Nemôžem povedať, že by film nemal žiadne problémy, no rozhodne prevažujú jeho pozitíva. Myslím si, že je to film, z ktorého si môžeme ako diváci niečo odniesť, má dobrú hlavnú myšlienku a aj hrdinku (v podaní Amandly Stenberg), ktorá tomu dáva maximálne všetko. A minimálne musím povedať, že som rád, že ju konečne vidím v dobrom filme, lebo tie posledné 2 boli skutočne frustrujúce. Ale poďme ďalej. Pochválim tempo, herecké výkony sú dobré na všetkých frontoch a myslím si, že väčšinou film funguje v tom, že chceme vedieť ako to dopadne a ukazuje, že nie všetci sme rovnakí, no súčasne aj, že v každom človeku môže driemať skrytý rasista, len si to ani nikdy neuvedomil. Lenže funguje to aj naopak. A v tomto film podľa mňa najlepšie funguje. Ukazuje, že aj obyčajní ľudia môžu byť rasisti. Nie sú to len tí kričiaci chlapi čo nemajú problém byť vulgárni. Môže to byť ktokoľvek. Môže to byť formou malých rečí, malých momentiek, no vedia skutočne zasiahnuť na to správne miesto. Okrem toho je tu skvelá scénka, kde sa Starr rozpráva s jej strýkom, ktorý je tiež policajt. A vysvetľuje jej to všetko z pohľadu policajta, ktorý v momente musí urobiť rozhodnutie. A viem si predstaviť, že to môže byť pre nich rovnako stresujúce. A keď sa potom začnú diať podobné protesty ako v tomto filme, tak je to len opätovanie nenávisti nenávisťou. Až nakoniec to niekde musí vybuchnúť. A záverečná scénka to pekne ukazuje. Možno, keby film viac ten moment vypestoval, bolo by to ku koncu silnejšie, ale buďme k sebe úprimní. Nikto nechce niečo také vidieť. Možno to nemuselo mať ten následný happyend, no úprimne som rád,že nikto nevystrelil. To je pozitívum. A je dobré vidieť ako si to všetky strany uvedomia. Nenávisť plodí nenávisť a je neustále bitá nenávisťou. A tak je to jeden bludný kruh. Dá sa z toho niečo si vziať. Niekedy menej nenávisti a viac pochopenia vie urobiť zo sveta krajšie miesto. Hodnotenie: A- ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli to byl záměr, ale film si v několika momentech dost protiřečí, ale v tomto případě to není vůbec na škodu, protože to výstižně demonstruje, že část černošské komunity vlastně ani pořádně neví, co chce. Příběh sám se pak sice tváří jako klasická společenská objednávka, ale autorům se dá přičíst k dobru, že se alespoň částečně snaží o jakousi vyváženost. Za pozornost pak rozhodně stojí Amandla Stenberg, která má talentu na rozdávání a pevně doufám, že si to v budoucnu nějak nepokazí. 70% ()

Reklama

Mamlas odpad!

všechny recenze uživatele

Mladý černý drogový dealer neuposlechne výzvu policisty a je zastřelen. Pak ve filmu 2 hodiny klábosí zástupci černé komunity o tom, jaké to bylo nespravedlivé. Sem tam udělají nějakou demonstraci, rozbijou pár aut a zase melou o tom, jak jsou k nim bílí nespravedliví. Nudou obtěžující film vyprávěný malou holkou a na téma, které mě ani za mák nezajímá. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Tento film přinesl přesně to, co jsem rozhodně nechtěl, ale zároveň co jsem bohužel očekával, tedy naprosto neobjektivní pohled na jeden osudový čin, na který je zde ovšem pohlíženo pouze očima ,,nevinné, pořádkumilovné a mírumilovné komunity afroameričanů,, , jenž ,,pouze,, hájí své práva. Ne, rozhodně nejsem rasista, ale vzhledem k všeobecně známým okolnostem, panujících právě v USA, by si měl každý soudný člověk uvědomit, jaký na druhou stranu mají postoj právě afroameričané k americkým zákonům a pravidlům, takže mi vážně nebylo po chuti sledovat dvě hodiny nekompromisního a bezpáteřního odsuzování těch milých, hodných, uvědomělých, beztrestných černoušků tou skrz naskrz prohnilou ,,bílou rasistickou havětí,,! Jako sorry, ale i v tom samotném filmu ta otázka padne, Měl se nechat ten polda tedy radši zastřelit? No dost filozofování, jen prostě vyjadřuji svůj názor na dění v tomto snímku, že zdaleka nic není tak černobíle, jak se zde snaží tento film podat a jenž naprosto nemístně stojí jen na jedné straně, se svou neotřesitelnou pravdou. Každopádně, pokud bych měl hodnotit The Hate U Give čistě jako film, bez kontroverzního náhledu na jeho obsah, tak mé dojmy se pohybují někde na hranici lepší průměrnosti, dramatické i emoční scény poměrně fungovaly, atmosféra prostředí byla vystižena asi též vhodně, herecky pak tomu nelze vyčíst vůbec nic, co mi naopak chybělo, byl svižnější spád, více vypjatějších scén a ten přeslazený závěr si mohli tvůrci fakt odpustit, nehodil se. Odsuzuji jakékoliv násilí, jsem zastánce hesla Všichni jsme si rovni, a nikdy by mě ani nenapadlo mít jakékoliv rasistické myšlenky, ale přesvědčovat mě tak tvrdošíjně o své pravdě způsobem, jakým to bylo zpracováno právě v tomto snímku, tak s tím souhlasit také nemohu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Žijeme v komplikovaném světě, slyší dospívající dívka, toho času pilná studentka, členka basketbalového týmu, budoucí vysokoškolačka. Jenže sama žije tak trochu dvojí život. Šestnáctiletá Starr totiž vyrostla v černé čtvrti plné cracku a násilí, navštěvuje ovšem bělošskou školu, kde má bílé kamarádky a bílého přítele. Jeden večer po černošské party zemře po několika výstřelech bílého policisty její kamarád z dětství. Samozřejmě černý. A s hřebenem v ruce. Z otřelých situací mi chyběl snad už jen velmi chápavý učitel, ale jinak si ze seznamu postupně odškrtneme všechna myslitelná klišé. Přesto to víceméně funguje. A určitě bych nemluvil o limonádové verzi antirasistických filmů. I když někdo se na něj zlověstně mračit určitě bude. Nemůže se ovšem po herecké stránce mračit na talentovanou Amandlu Stenberg nebo jejího otce Russella Hornsbyho. Dívka se ocitá pod tlakem hned z několika stran, tvůrci nás několikrát přesvědčí, že nic není černobílé (strejdova promluva před zasednutím velké poroty), každopádně se většinu času přiklání na stranu menšiny. Scénář se s těžkým tématem vyrovnává poměrně se ctí, i když nikdy nejdeme úplně na dřeň. Charaktery zúčastněných jsou jednorozměrné, tu a tam probleskne nějaká vážnější a emocionálně vypjatější scéna. A zabírá. Konec je samozřejmě už přes čáru, i když sejdeme z cesty víckrát (třeba takové kázání otce na trávníku po příjezdu z bistra po incidentu s policií). Tři až čtyři hvězdy. Cynici holt krapet přivřou oči. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (8)

  • Při jízdě autem King (Anthony Mackie) poslouchá v rádiu písničku „Ghostface Killers“ od interpreta Offset. Tato píseň je dost rasistická, jejím hlavním tématem jsou drogy. (kesinaa)
  • King (Anthony Mackie) jezdí ve filmu v černém autě značky BMW 7 Sedan. Ve stejném autě jel také raper Tupac Shakur dne 13. 9. 1996, kdy byl zavražděn. (kesinaa)

Reklama

Reklama