Addamsova rodina

• USA The Addams Family (více)

Připravte si prsty na lusknutí! Na plátna kin se vrací ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže na Halloween. Tentokrát se členové této vtipné a výstřední rodinky představí v animované podobě. Malí i velcí diváci se mohou těšit na skvělou zábavu, protože Addamsovi se budou snažit mermomocí dokázat, že dobří sousedé jsou pro své okolí k nezaplacení. (Forum Film CZ)

Xmilden

Hrané dva filmy ze začátku devadesátek, byly takřka dokonalé. Tuto animovanou záležitost tedy beru jako jakésik upozornění Hollywoodem, že bylo by záhodno, na tohle dostat lidi, protože se jedná o velmi známou značku. Potěšilo mě že se děj aktualizoval s potřebami dnešní doby a naštěstí nesledujeme nějaký další útrapný origin, ve kterém se celý film dávají postavy dohromady, aby to už příště tedy začla být konečně i zábava. Tady se prostě jede skoro hned od začátku. Addamsova rodina bydlí na kopci za městem a obyvatelé městečka se začnou brzy zajímat o to, co jsou vlastně zač. Nijak neurážející spíše dospělejší animák. 55% ()

silentname

"The Addams Family" bolo pre mňa jeden z tohtoročných najočakávanejších animovaných filmov. Mám veľmi rád túto rodinu, ich spoločné momentky a videl som potenciál na skvelú animovanú komédiu. No výsledne si film toto miesto nevybudoval a skôr sa momentálne stal jedným z mojich najmenej obľúbených animovaných filmov roku. Povieme si o chvíľu v čom tkvejú moje problémy, no najprv si povedzme, čo na filme podľa mňa fungovalo. Film podľa mňa celkom dobre zachytil osobnosti Adamsovcov. Viem v nich tie postavy spoznať a prijať. To ma teší. Keby film nezvládol ani toto, mali by sme veľmi veľký problém. Vizuálne gagy sú celkom dobré. Páči sa mi, ako si Morticia dáva na seba make up z popola svojich rodičov, Pugsleyho úvodný bombový útok je vizuálne super spracovaný, Ichabod je skvelý a Large je za klaviatúrou proste najväčší majster. A popravde ani neviem ako by mohol niekto pokaziť "Veca" a "bratranca Itta". No potom sú tu už spomínané problémy. Príbeh a animácie. Kým animácie na dome Adamsovcov a dizajny našej rodiny fungujú, tak dizajny postáv vonku a ich krásne mesto je podľa mňa absolútne bez vlastnej identity. Pôsobí to ako keby sa MGM rozhodli vykradnúť štýl iného štúdia, konkrétne Illumination. Vo všetkom to robí ten efekt. Dizajny ľudí, dizajn mesta, všetko. A je mi ľúto, strašne ma to štvalo a pútalo moju pozornosť úplne iným smerom, než bolo treba. Príbeh je tiež trošku komplikovaný, no nie v dobrom. Máme tu niekoľko dejových línií, kým reálne z nich vás nezaujíma ani jedna. Nezaujíma vás či Wednesday nájde svoju vlastnú cestu, nezaujíma vás či Puglsey zvládne svoju šabľovú mazurku, reálne vás ani nezaujíma, či zloduch filmu presvedčí ľudí aby vyhnali Adamsovcov z domu. Pretože je to staré, plné klišé a dokopy to neprináša nič nové. Po žiadnej stránke. A čo sa týka humoru, tak ako som povedal je tu pár dobrých vizuálnych gagov, no dialógy mi moc smiechu nepriniesli. Najlepší fór je na záver, kde Fester nájde rovnakú nulu ako je on sám. To ma pobavilo. A bezpochyby to bol najlepší vtip celého filmu. Inak to v sebe moc nemá. Neviem čo viac mám o tom povedať. Reálne podľa mňa film moc nefunguje. Nie je otrasný, má dobré momentky, no myslím si, že táto rodinka by si zaslúžila oveľa lepšie spracovanie. Pretože je v tom veľký potenciál. Treba len, aby si to vzal do rúk niekto iný a pracoval na tom lepšie. Hodnotenie: C ()

BOURQUE

Celovečerný animovaný film o rodine Addamsovcov je spíš úcta pred predchádzajúcimi dielami (seriály a filmy), ktoré o tejto rodine vznikli. Vizuálne neprehnaný, dejovo neprekvapujúci, z hľadiska zábavných scén je to solídna úroveň. P.S.: Záverečná „paródia“ na klasický song nie je skutočnou paródiou. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

KoRner

Veľká nuda, filmoví, ale aj seriáloví Addamsovci ma bavili oveľa viac. A pritom práve tu sa tvorcovia nemuseli držať pri zemi a vtipy tak limitovali len ich fantázia. No, asi nebola tak veľká, veď už iba na tú veľmi škaredú animáciu som si musel chvíľu zvykať. Dejovo je to suché pripomenutitie, že byť “iný”, neznamená byť zlý. No dajte scenáristom cenu za nápaditosť! V skratke - je to remake dvojky Hotelu Transylvánia a to už aj tá stála za starú... ()

NinadeL

Jaká je nová Addamsova rodina? Postavičky po letech opět připomínají původní kresby, narativ ale spíše připomíná příběh Střihorukého Edwarda, než cokoli jiného. Jen je to opravdu kraťoučké a není to tak chytrá zábava, jakou by člověk po tolika letech fungování této značky očekával. Nenároční diváci a hlavně děti budou ale samozřejmě spokojeni. Beru to jako osvěžení brandu a připomenutí pro nové generace. Brala bych do budoucna nový seriál na dlouhé zimní večery. ()

• Postavy rodiny jsou přímo inspirovány komiksem Charlese Addamse. (ČSFD)
  • Ve filmu je odkaz na film To (2017), a to ve scéně, kdy malá Wensdy přinese červený balónek a matka ji na to odpoví: „Tyhle věci většinou drží v ruce nějaký vraždící klaun.“ (Hovadin)