JFlower

Nutno zmínit jen dvě věci - zaprvé Phoenix byl vynikající; zadruhé takovou syrovost jsem snad nikdy nazažila. ()

Niloho

Přehlídka zcela bezúčelného a zbytečného násilí, prostá jakéhokoliv smyslu... Příběh veskrze plytký a pro mne navic nesrozumitelný - nejsem velký znalec Batmenů... Z toho filmu jsem byl smutný až znechucený! Váhal jsem mezi Odpadem a * - nakonec jsem se přiklonil k té * - jen kvůli hereckému výkonu hlavního hrdiny! ()

vika.evil

Strhující, grandiózní podaní příběhu. Todd Phillips se trefil do černého. Vyprávění dokonalé, podtrhnuté nezapomenutelným hereckým výkonem Joaquina Phoenixe, kterému role padla, jako ulitá. Je až neuvěřitelné, co dokázal. Ty pohyby, smích, samotnou osobnost velkolepého Jokera. Aby toho nebylo málo, do celkového prožitku vstupuje ona depresivní hudba, která se vám vryje pod kůži. Atmosféra 70. let je pak už jen třešnička na dortu. Bravo! Bezpochybně nejlepší film letošního roku. ()

TillCZ

Krásná ukázka, jak dnešní společnost může zdemolovat člověka a přetvořit ho na prvotřídního šílence. Bez skrupulí, bez nějakých velkých efektů, bez přikrášlování...čistá ukázka proměny. Od Phoenixe prvotřídní výkon (leč Ledgera u mě však nepřekonal), po opuštění kina jsem měl o čem přemýšlet. ()

Brk

Úžas nad Phoenixem vs. nuda a dřevěná prdel ze stopáže. Ušla poslední půlhodina, když se lámal chleba a navázání na Wejnovic rodinu. Stejné rozčarování jako z posledního Quentina. ()

taibrek

veľmi zaujímavý film. Niektorý ľudia si ho predstavovali trochu inak, ale ja nie. Perfektne zahrané v každom smere. Dúfam, že bude nejaké švihnuté pokračovanie z tohto sveta. ()

rigby

Nic speciálního jsem nečekal, snad jen další ze série komixovek. Ale byl jsem velmi mile překvapen. Ke komiksům to asi jen přičuchlo, protože se jedná o regulérní psychologický film o šílené osobnosti v šíleném světě. Celý film visí na jediném herci, který ale v prvních minutách upoutá svým neskutečným charismatem, které mu vydrží až do konce. Chtělo se mi chvílemi i tleskat. Opravdu velmi povedená záležitost, na kterou se později rád podívám znovu, abych si ji pořádně vychutnal do dalších detailů. 4+ ()

Rughar

I když jsem šel nejdřív na film s mírnou skepsí (ta velká popularita mi přišla podezřelá), tak safra tohle byl opravdu nejlepší film, jaký jsem viděl. Až se mi nechce věřit, že se ten film líbil tolika lidem, protože jsem měl za to, že mám dost specifický vkus a pocit na konci filmu jsem měl podobný jako při filmu Blade Runner (jednička). Možná je to tím, že absolutně nepotřebuji mít například k filmu nějakou předávající myšlenku, kterých tady bylo shodou okolností několik, takže proto možná nadchnul kromě mě i lidi, kteří mají rádi tento element. Speciálně bych řekl, že se bude těšit větší oblibě v USA, na jejíž svět to bylo napasováno mnohem více, než na ten náš. To, co bylo v Blade Runneru až nakonci a vznikla kvůli tomu fanpage stránka s alternativními konci, bylo tady v průběhu celého filmu u příběhu samotného. Kteří všichni klauni byli v tom filmu skuteční? Smekám, tohle jsem nečekal. ()

WUTEN

Po dlouhé době trailer který mě neupoutal a nijak zvlášť nezaujal ale po zhlédnutí filmu musím říct, nečekaný zážitek. Phoenix mohl dělat reklamu na Auschwitz. Když byl záběr na jeho záda jak si v šatně nazouvá boty, tak si říkám co je to za zkroucenou smažírnu a on to je Joker prosím pěkně! Výborné herecké podání Phoenixe v roli jednoho nešťastného človíčka který vlastně dokázal popsat svůj život jednou větou "I havent been happy for one minute of my entire fucking life". To je vlastně to co skrývá pod maskou Joker, svojí minulost! V průběhu filmu se odkrývá temná minulost jeho rodiny a co nová zjištění o to víc se Joker topí ve své psychotické narušené osobnosti. Děj se dal poměrně lehce předvídat a už jsem tušil jaký bude konec, bohužel napětí ke konci ubývalo ale pořád pro mě velké překvapení. ()

Velislav

Napriek zjavnému smeru napĺňajúcej sa každou minútou a očakávanom zakončení si Joker všetky superlatívy zaslúži. Kto pozná aspoň sčasti príbeh mladého Wayna, zároveň ani nemusí byť fanúšikom Batman ságy a v posledných 10-15 minútach mu neprebiehajú zimomriavky po tele, tak je z kameňa. Tak dojatý z atmosféry na plátne v kine som bol naposledy pred rokom pri príbehu veľkého hlasu z Live Aid... Bol lepší v úlohe psychopatického anarchistu (v tomto prípade skôr utlačovaného povstalca proti buržoázii...) Joaquin Phoenix, alebo Heath Ledger, je zbytočná, ale lákavá otázka pre diváka, v každom prípade po trápne smiešnom Letovi v Suicide Squad to bolo ako pohladenie duše a s každou scénou výkon hlavného predstaviteľa graduje. Na diskusiu je Jokerove vyobrazenie, človek sa vie doňho a jeho problémov plynúcich z egoizmu ľudí vcítiť a sympatizuje s ním, čo asi prekvapí vzhľadom na polohu jeho charakteru v The Dark Knight a naopak, otec Wayne je klasický machiavelistický politik. Keďže čitateľ komiksov nie som, tak o nejakej analógii neviem, ale je to v kontexte deja osviežujúce. V každom prípade, pre mňa top film roka. Videné v kine. 10/10 ()

krachman

Tak nějak mohlo být zaděláno na Jokera. Škoda, že tam nebyly vysvětlené i ty jizvy rozřezaných úst. Jinak depresivní atmosféra je zpracována parádně. ()

Bezejmený

Depresivní, pomalý a skvěle zahraný film, se spoustou poněkud nelogických scén. Nejsem tak nadšený jako ostatní a film mě začal bavit asi tak 15 minut před koncem. Dost málo. ()

Novko

Zatím největší překvapení letošního roku. co Todd Phillips vytvořil za to klobouček dolů. Dalším plusem je to že, teoreticky se může Jokerem stát téměř každý, kdo má psychické problémy. Hildur Guðnadóttir je boží skladatelka, která by se mohla v budoucnu rovnat k dalším velikánům jako: Hans Zimmer nebo John Williams. 10/10. ()

PeteBuck

Joker asi ako Michael Douglas vo Voľnom páde. Dávam päť hviezdičiek. Asi preto, lebo sa s ním stotožňujem a tiež začínam vďaka svojej trafenej práci uvažovať, že už nie som psychicky zdravý. Netradične pojatý zloduch. Toto je na hony vzdialené Nicholsnovi alebo Ledgerovi a na sveteľné roky vzdialené komiksovému Jokerovi zo 60-tych rokov či z komiksov. Stokrát spomínaná postava, ale tentokrát rozobratá originálnym spôsobom. Som rád, že som na to šiel do kina. ()

Cvachetka

Místy mi to přijde, jako kdyby chtěl film přerůst režiséra. A to se mu i povedlo. Proto to nevidím na 100%. Mohlo z toho být víc. Některých scen je až škoda, jak nevyzněly. To výborny Joaquin vynesl tenhle film výš. Bez něj to mohlo dopadnout mnohem nudněji. Spolu s nim ještě skvělá hudba a kamera. 85% ()

veverysiak

Toto nie je ďalšia verzia Batmana, tak je čas na menšie mentorské okienko, nemôžem povedať, že práve teraz je ten pravý čas na takéto filmy, lebo temno, bezohľadnosť, násilie, hrubosť, nepochopenie, bezútešnosť, ignorácia druhých nie je znakom iba prítomnosti, plazí sa okolo nás dlhšie a je ťažké povedať, či ideme stále do kopca, alebo sme na vrchole, chlapi využili vysvetlenie prerodu Arthura na Jokera ako reflexiu nenormálnej situácie v spoločenstve, ktoré je také frustrované a nasraté na všetko okolo seba, že príchod vyšinutého magora v pravej chvíli a pravej póze na scénu spôsobí davové šialenstvo, niečo podobné zafungovalo u 12 opíc, toto je temnejšie, depresívnejšie, boľavejšie, úžasný príbeh s fantastickým Joaquinom, takže 95%. ()

Vala

Výjimečný film,který byl výjimečně podaný. Myslela jsem,že to bude další komiksový film,plný velkolepých efektů, ale byla jsem překvapená. Jistě, fanoušci tohoto žánru budou zklamaní, ale tomuhle filmu drama pojetí jen prospělo. Něco tak suprovýho jsem už dlouho neviděla! Intenzivní studie charakteru a propad do temnoty. Navíc Joaquin Phoenix je naprosto fenomenální. Není to film pro každého. Buď ho milujete a nebo vás nudí. Ale za sebe můžu říct, že už jsem dlouho nebyla takhle konsternovaná fantastickým hereckým výkonem a poctivým, filmařským řemeslem. Klobouk dolů, tohle je film roku 2019! ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu