Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Holčička Zazie přijíždí poprvé do Paříže a má jedno přání, tak veliké jak dokážou být jedině dětská přání, vidět pařížské metro. Jejím průvodcem a ochráncem při jejím pařížském pobytu je strýc Gabriel, který ji seznámí se svými přáteli, k nimž se malá Zazie chová s otevřeností a půvabem sobě vlastním. Takže, hurá do metra! Ale metro je zavřené, protože zaměstnanci stávkují a Zazie musí tedy vzít za vděk taxíkem Charlese, Gabrielova kamaráda. Ráno čeká strýce Gabriela nemilé překvapení: Zazie si vyšla poznat Paříž. A spolu s ní, jejím pohledem, poznávají Paříž a její obyvatele i diváci. Toto velké dobrodružství holčičky Zazie trvá třicet šest hodin a probíhá v překotném tempu a úžasné legraci.
Filmová adaptace slavného románu Raymonda Queneaua je ve filmu tím, čím je tento román v literatuře: je vynalézavá, směšná, plná gagů, s lehkostí i plnou vážností si pohrává s různými formami, zvuky, hudbou a barvami, stejně jako si literární text hraje se slovy, syntaxí a pravopisem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (65)

Legas 

všechny recenze uživatele

Souhlas s Giannim_B; první půlka mazec - přehršel nápadů a gagů vrhající se na diváka jako kulky skopčáků kropící Omaha Beach, ale všeho moc škodí, takže druhá půle sice nepostrádá skvělé okamžiky, ale už začíná mírně nudit. Zazie v metru je něco jako 100x víc Amélie z Montmartru + Charlie Chaplin v tripovém videoklipu. ()

Fabienne 

všechny recenze uživatele

Se Zazií jsem naprosto nečekaně prožila kouzelný večer. Hned jak se na scéně objeví šarmantní blázen Gabriel v podání Philippa Noireta a jeho hubatá neteř Zazie, musíte si je buď zamilovat nebo naopak nenávidět. Strýček Gabriel ve skvěle padnoucím obleku žije ve skvěle padnoucím bytečku s dokonalou (a dokonale krásnou) ženuškou. Malá Zazie je tím nejlepším příkladem toho, jak může být dítě roztomilé i protivné zároveň... Celý fillm by se dal charakterizovat jako zběsilá honička Paříží během níž se k ústřední dvojici přidávají různé absurdní lidské figurky. Už od samotného začátku se vám díky zběsilému tempu asi budou protáčet panenky, žádné zvolnění nečekejte a ke konci se otáčky ještě zvýší na nevídanou frekvenci. Zazie v metru není film jen na jedno podívání. V pozadí záběrů se odehrávají neskutečné gagy, které rozhodně nelze zachytit napoprvé. To je jeden z důvodů, proč mi tolik připomíná Tatiho tvorbu. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

moderní groteska plná veselých a absurdních situací, jež se hodně podobají Tatiho filmům. Neposedná a hlavně drzá holčička s teplým strýčkem se proplétají barevnou Paříží. V tomto filmu zažijete spoustu legrace, teda pokud máte rádi hravou a střeštěnou zábavu. Sice tempo ke konci trošku polevuje, ale na čtyř hvězdičkách se rozhodně udrží. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Nevím, zda tento film má jiný smysl než taškaření, ale je mi to vlastně jedno. Ta krásná barevná a fantazií oplývající ztřeštěnost s oprsklou přidrzlou holčičkou (takovou francouzskou verzí Pipi punčochaté) putující pitoreskní Paříží (která je již jistě zničená turistickým a developerským ruchem) mne okouzlila a pobavila. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Knihu znám, četl jsem z ní asi tři stránky a pak jsem ji nechal být s tím, že se autor asi zbláznil. No, tady to vypadá stejně. Absurdnost střídá další, něco jako příběh vlastně neexistuje, všechno je sled šíleností podobně jako Bláznivý Petříček. Akorát tady je to šílené trochu jinak. Zatímco u Bláznivého Petříčka byly bizarní dialogy, tady jsou bizarní obrazy a scény. První polovina je teda lepší než druhá, to je pravda, ale zase ten závěr, jak tam jdou všichni... To se ani nedá pořádně popsat, to se musí vidět, prostě to vypadalo, jako kdyby všichni byly na drogách. Občas jsem v tom viděl něco jako poctu Meliésovi (kvůli stop-motion vtipům, s tímhle Meliés na plátně kouzlil)Jen škoda, že tu jsou části, kde se moc mluví, až to nudí, jinak bych dal 5*. Takhle to bude jenom za silné 4* ()

Galerie (33)

Zajímavosti (3)

  • Futuristický dvoupatrový prosklený autobus je Citroën U55 Currus Cityrama z roku 1959. Linkový autobus se zeleným pruhem je Chausson ANG z roku 1956. (sator)

Související novinky

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (více)

Reklama

Reklama