Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

dragon'88

Zaciatok mi prisiel trochu dlhsi, potom nastupilo slusne bojove napatie a prilezitost zadumat sa nad ludskym rozmerom. Zaver uz v zabehnutych kolajach. Velmi slusne, nenudilo, ale nie velmi radostny film. 3.5* ()

Zaks

Technicky dokonalé CGI znázornenie významnej historickej udalosti v dejinách 2. svetovej vojny, ktorá znamenala obrat v pacifiku. Dovtedy Američania prehrávali a utrpeli len straty bez významnejších úspechov. Okrem ničenia japonských lietadlových lodí som očakával aj zobrazenie skazy Yorktownu, ale prečo to vo filme odbili len jednou vetou? Možno amíci chystajú samostatný film o tejto lodi? Viac k téme odporúčam si prečítať napríklad vo výbornej Hubáčkovej knihe „Pacifik v plamenech“. Trochu negatívne som tiež vnímal herecké obsadenie a výkony hlavných hrdinov. Patrick Wilson to ešte uhral dobre, ale najmä Ed Skrein, či Woody Harrelson mi prišli dosť mimo. Škoda, že Aaron Eckhart nedostal viac priestoru, sotva sa tam mihol a už bol preč. Aj ďalších známych hercov je tam celá kopa, ale prišli mi dosť nevyužití... Nakoľko stvárnené obdobie mám vo filme rád, tak kúsok nadhodnocujem. ()

Konev

Takový velký dobře natočený dokument. Co mě nejvíc štvalo u těch Amíků, že když už byli sestřelení a padali, tak proč to nezapíchli do některé z těch lodí, ale spadli do moře... ()

slooowly

Midway a Emmerich. Uz když jsem toto zaslechl prvně, věděl jsem, že se asi nebude hrát na historické přesnosti. Nicméně začal jsem se na to dívat jako na historický film. Z tohoto pohledu musí přijít jednoznačně zklamání. Kdo se nezajímá o historii stěží pochopí sled událostí a rozhodnutí jednotlivců i stran konfliktu. Inu řekl jsem si zkus se na to podívat jako akční film volně zasazený do bitvy o Midway. Mno a zbylo mě spousta patetických keců, jakýsi stín lidských vztahů na pozadí války, hloupé dialogy, chaotický příběh s nezáživnou dějovou linkou Besta, nesympatické hlavní postavy, přepálené barvy, přehnané výbuchy a nijak neoslnivé efekty. Za mě dvě. ()

Mart4s

Příjemné překvapení minulého roku. Filmy z druhé světové války nikdy neomrzí. Obzvláště, když se jedná o průřez historií, nikoliv o samotnou bitvu u Midway. Snímek zhruba v hodinové sekvenci ukazuje, co vše vedlo k samotné bitvě. Ať už se jedná o útok na Pearl Harbor či odvetný útok na Japonsko. V druhé části si pak užíváme samotné letecké bitvy a střemhlavé útoky, které byly vykresleny bravurně. Velké mínus bych asi přisoudil zbytečným efektům, které v některých pasážích působily trochu uměle, než epicky. Maličko mě také mrzelo nevyužití příběhu ohledně přezbrojení Japonských letounů, které sehrálo ohromnou roli. Kdo se alespoň trochu zajímá o filmy z druhé světové, měl by film vidět. ()

Mrliš odpad!

Tak tady Emmerich neskutečně selhal. Ani jsem neshlédl celé, to se nedalo. U efektů je neskutečně znát zelené plátno a digitální efekty. Hlavní žvýkající hrdina alias největší frajer u letectva, mě vadil hned od prvního záběru. Celkově to na mě působilo odpudivě. ()

Matrix44

Režia Roland Emmerich, a výborné herecké obsadenie Patrick Wilson, Woody Harrelson, Luke Evans, Dennis Quaid, Aaron Eckhart, ale... dostanete miestami až smiešne CGI a hranie pred plátnom, otravné a trápne dialógy, prehrávajúcich hercov, a v hlavnej úlohe katastrofálne hrajúceho (ak sa to vôbec dá hraním nazvať) Eda Skreina za ktorého herecký výkon by sa nemusel hanbiť nejeden 5 ročný škôlkár na koncoročnom vystúpení! Takže, je to nudné, trápne, otravné, zle natočené, smiešne a lacno spracované, z mizerne zahrané :( ()

neskvik

Od tohto tvorcu nikto neocakava priemernu logiku, ale letiet s otvorenym kokpitom a vypravat sa pri tom akoby nic?? To je uz level pre simpanza po lobotomii. ()

Smejky.4

Tak tohle bylo velký zklamání. Děj filmu byl chvílemi zbytečně rychlý, někdy až nesmyslný.. Hlavně že celý film plný klasického amerického patriotismu 🤦 ()

Pavlis.xxx

Neurazí, nenadchne. Digibordel celkem zdařilý, nic přímo nebilo do očí. Spousta známých a dobrých herců a zrovna hlavní postava je Skrein, kterého zrovna nemusím :D Klasickej Emmerich, ale Amíci museli chrochtat blahem. Doteď nechápu jak ti patolízalové mohli vyhrát... ()

jinyHonza

Výjimka potvrzující pravidlo, že remake je horší předlohy. Tedy on to není remake, drží se historie narozdíl od předlohy. Triky na úrovni, příliš neodporuji fyzice. Chyběl mi tam Stanley Vejtasa a John C. Waldron. ()

LukeB67

Americký hrdinný epos o jedné lodi, která vyhrála nad Japonskem. Asi úplně neurazí i přes pokulhávající scénář a efekty. Není potřeba řešit historické (ne)přesnosti, protože to není dokument ale střílečka pro velký kluky. Né moc povedený remake, který se neztratí v žádné náborové kanceláři amerického námořnictva, kde může jet v nekonečné smyčce. Zkrátka a dobře je to dílo pro sobotní kocoviny nebo pro klub nenáročného diváka. ()

MRParis

V celku slušně natočený válečný film který ovšem působí šíleně uměle spíš jako nějaká počítačová hra. ()

hmyzovrah

Jestli chcete vědět, co se dá na valečném filmu zkazit, tak vřele doporučuju tento snímek. Obsazení hrozné, výkony herců hrozne. Díval jsem se na film v HD, triky a vizuál byli příšerné, akce nudná a špatně natočená. Scénář otřesný a Amerického patosu, tam bylo tolik, že jsem fandil raději Japoncům. Zbytečný film o již několikrát zfilmované bitvě, z kterého tupost doslova čiší a já jako milovník válečných filmů dávám jednu hvězdu, ani nevím za co. ()

quido.morava

Tak jsem se na ten film těšil, ale i obával po zkušenosti s "novým" Pearl Harbor či Red Tails, nicméně, věřil jsem v Emmerichovy schopnosti - to jsem ale neměl. Nejenže jde o naprostý průměr, co se uchopení scénáře týká, ale u historicky podloženého snímku by se neměly dít tak okaté technické a faktické přehmaty, jako tady. Pro mne téměř katastrofa. Mé dvě hvězdy jsou zcela subjektivní - jedna za mé oblíbené téma a druhá za oblast. ()

brondy

Pane na nebi to bol hnoj.. Ak si vypnete zvuk, bude sa vám ten film možno páčiť.. ale s tými sračkami čo idú postavám z papule.. Dávam jednu za vizuálne efekty.. ()

majorzeman13

Solidní,slušný,dobrý,válečný velkofilm. Skvělý herecký casting. Akce,vizuální stránka,triky jsou fajn ! I když CGI je cítit a vidět skoro v každé scéně filmu.....................Těch 60% si snímek zaslouží ! ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)