Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (865)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Kdyby hodnotící škálou byla krev, pak byl film bezkrevný. Kdybych hodnotil podle ducha, pak je bezduchý. Nudný jako Richard Gere. Chemická reakce mezi hrdiny negativní. Proměna obou charakterů násilná. Měla to být sladká limča, já cítím chuť citronu a napínám mimické úpony. Julii mnohem více sedla role hollywoodské celebrity než hollywoodského šlapátka. A příjezd na bílém motorovém koni byl - jak to jen slušně napsat - taky se někdy za zúčastněné herce podvědomě stydíte? Gere měl asi zůstat u "company bazaru". ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Novodobý příběh popelky, který všichni moc dobře známe. Nesčetněkrát viděná romantika, která nikdy neomrzí. Neuvěřitelný příběh, který se stává jen v naší fantazii. Ano, tohle vše vystihuje snímek, který je naplněn po okraj růžovou pěnou s nasládlou příchutí Vanilky. Klišé a kýčovitost je jaksi prvotní jev, kterého si člověk všimne, ale jinak je to vcelku povedený film. Mně osobně nikdy nevadil a vždycky jsem se na něj rád podíval. Není to bůhvíjaká pecka a nemůžu říct, že bych tento žánr přímo vyhledával. V tomhle případě mi to ale nikdy nevadilo. Zkrátka mi tam Gere a Roberts nějak sedli. Ideální film pro dva, který vyplní detaily romantického večera. 80% ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Pro ženy must-see záležitost vždy, když film běží v televizi. Ale tahle červená knihovna podle toho bude mít i hodnocení - určena pro ženy těžko nějak potěší chlapy. Navíc je nutné to brát jako pohádku, a vlastně takovou feministickou pohádku, protože chlap, i když vydělává těžké prachy, je vlastně nouma, a potřebuje poradit od podřadné, ale jinak hodné šlapky z Hollywood Blvd. A nakonec vlastně vše obětuje - kvůli čemu? Kvůli jedné frndě? Která je už navíc opotřebovaná a rychle mu zestárne? A bude chtít víc peněz a lepší dům a bude dělat hysterické scény, že chlap šel na pivo? Nj, nj, to není pohádka, to je už realita, já vím. Film je pro mne pozitivní ve dvou věcech - dobrá hudba a pár skutečně vtipných scén, třeba nakupování a nafrněné prodavačky. Ale jak se na konci ozve klakson a volání "princezno Vivien", je mi toho chudáka milionáře prostě regulérně líto, do jaké pasti to spadl. - Nu, a když máme teď tu pohádku o hodné prostituce, chtělo by to ještě tu o chytrém policajtovi. Zlatá Anna proletářka! ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Zdařilá variace populární storky o ošklivém kačátku, která je filmovým dozvukem 80. let a jejich působivou oslavou a současně tečkou. Přesto nedosahuje kvalit krále těchto filmů, kterým je My Fair Lady z r. 1964 - už jen Audrey Hepburn strčí vychrtlou Julii Roberts (ne, skutečně tu anorektičku s olbřímí pusou nemám rád) s přehledem do kapsy v tom, jak zahrát buranskou holku z ulice. Kladem Pretty Woman je spousta dobrých vtipů a místy skutečně ohromující proměna Julie Roberts. Naopak mi vadí to, jak je film strašně poznamenaný dobou svého vzniku, a je bytostně hollywoodský se vším dobrým i zlým, co tento úděl obnáší. Celkově je to však skvělý slaďák, kterému rádi odpustíte jeho chyby, protože je to prostě totální klasika. Podle mě ale trpí až nesnesitelně častou reprízovaností v televizi. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Kdybych se na Pretty Woman koukal tak často, jak by si naše televizní kanály přály, asi bych si ji tolik neužil. Z nostalgie jsem si ji pustil po několika dlouhých letech a nelitoval jsem. Na přerod Vivian z prostitutky v dámu a Edwarda z bastarda ve slušňáka se prostě moc hezky kouká, i když je to kýč jak prase. Potěšil Hector Elizondo jako ředitel hotelu... 90% ()

Galerie (65)

Zajímavosti (96)

  • Ve scéně, kde Vivian (Julia Roberts) snídá s Edwardem (Richard Gere), má Vivian v ruce palačinku, která je v jednotlivých záběrech jinak ukousnutá. (Dlee)
  • Písnička, která hraje, když Vivian (Julia Roberts) odjíždí limuzínou, je „It Must Have Been Love“ od Roxette. (Duoscop)
  • Julia Roberts (Vivian Ward) pochází z Georgie. Producenti se obávali, že její jižanský přízvuk se může projevit v některých replikách. Proto byla do filmu přidána scéna, kde Vivian vysvětluje, že vyrostla v Georgii. (kenny.h)

Související novinky

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)

Reklama

Reklama