Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (868)

boshke 

všechny recenze uživatele

Kdybych se na Pretty Woman koukal tak často, jak by si naše televizní kanály přály, asi bych si ji tolik neužil. Z nostalgie jsem si ji pustil po několika dlouhých letech a nelitoval jsem. Na přerod Vivian z prostitutky v dámu a Edwarda z bastarda ve slušňáka se prostě moc hezky kouká, i když je to kýč jak prase. Potěšil Hector Elizondo jako ředitel hotelu... 90% ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Bolo by zaujímavé vidieť sfilmovanie pôvodného scenára, ktorý mal od ľahkej romantickej komédie rovnako ďaleko ako hlavná postava k počestnosti. Drsná dráma, v ktorej mala byť hlavná hrdinka závislá na kokaine, sa v rukách štúdia Walta Disneyho zmenila na variáciu Popolušky. Julia Roberts a Richard Gere so svojou vynikajúcou chémiou, milý humor a sladká romantika očarili divákov po celom svete. Vznikla snímka, ktorá doteraz slúži ako predobraz svojim nasledovníkom a vracajú sa k nej aj ďalšie generácie divákov. Jednoduchá, príjemna a presladená zábava. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

.... a ty desetisíce pubescentních američanek, co se hned po tomto náborovém filmu daly nadšeně na dráhu prostituce .... No nic, film je řemeslně výborný, ale morální poselství tedy fakt trochu divné :-) (a mám na mysli i to, že správní hoši přeci nedělají bezohledný byznys, ale stavějí za každou cenu velké lodě, i když tím dělají vrásky daňovým poplatníkům apod.) ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

V daném žánru sice klasika, ale pro mě je to nadprůměrná romantická komedie. Julia Roberts a Richard Gere vytvořili fantastické duo, na které se hezky kouká. Snímek, který udělal ze všech zainteresovaných přes noc megahvězdy a dopomohl jim k velmi rychlému rozjezdu kariéry. Výsledné hodnocení také sráží fakt, že Pretty Woman je často opakováná v televizi..... ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

jsem asi hodně staromódní a asi uznávám jen samý kýče.. ale prosím zasvěťte mě, která romantická komedie tedy není kýč?? Pretty woman, je nejlepší romantický film, který znám.. a nic se mu jentak nevyrovná... vsadím se, že na světě není nikdo, kdo by tenhle filmek neznal (no dobře je.. mimča.. ty přece teď mají jiný starosti, než se koukat na pretty woman :) vždyť je to sen každý holky, no né teda být šlapkou, ale najít si pohádkového prince.. a vy kluci konečně pochopte, že ať je holka jakákoliv, přeje si žít jako v pohádce :-D Pretty Woman je klasika, která jentak nezemře.. dokud budeme mít komerční stanice.. budou nám je stále pouštět :) ()

Galerie (65)

Zajímavosti (95)

  • Vo filme sa objavia aj autá značky Lotus, presnejšie Silver 1989.5 Esprit SE. Účinkovanie tohto auta vo filme zvýšilo ich predaj trojnásobne. (Greenpeacak)
  • V scéne, keď Vivian (Julia Roberts) raňajkuje, drží v jednom zábere v ruke croissant a následne palacinku. (peiton)
  • Režisér Werner Herzog byl osloven Richardem Gerem (Edward Lewis), aby film režíroval ve fázi, kdy mělo jít ještě o temné drama a ne o romantickou komedii. Režisér ale zdvořile odmítl. (Duoscop)

Související novinky

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)

Reklama

Reklama