Reklama

Reklama

Anděl svádí ďábla

TV spot
Komedie / Hudební / Erotický
Československo, 1988, 101 min

Hrají:

Božidara Turzonovová, Zdena Studenková, Josef Nedorost, Josef Větrovec, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Marián Labuda st., Dagmar Havlová, Jana Paulová (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Už ani v nevěstinci si člověk nemůže být jistý... Píše se rok 1930 a luxusní nevěstinec Riviéra stále patří bývalé prostitutce Renátě (Z. Studenková), která se šikovně vdala za bankéře Justice (J. Hartl). Někdejší majitelka podniku Madam (B. Turzonovová) je teď pouhou ředitelkou. V hlavě jí však zraje plán na pomstu. Madam vyhledá profesionálního sňatkového podvodníka Jaroslava Voženílka (J. Nedorost), který vystupuje pod různými jmény, a nabídne mu tučný honorář. Jaroslavovým úkolem je vydávat se před Renátou za bohatého barona a svést ji. Předem informovaná policie pak může získat Renátiny kompromitující fotografie. Jenže žádný plán není tak dokonalý, jak si jeho strůjce přeje... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (43)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Rozmýšlam, v čom spočíva tunajšia neobľúbenosť až averzia k tomuto filmu. Príbeh jednoduchý, ale je to slušná dobová kostýmová filmarčina s excelentným obsadením. Možno práve to obsadenie mladých aj osvedčených charizmatických herečiek v neobvyklých úlohách je problémom. Vlastne ani jedna nemá žiadnu počestnú rolu, a mne to vôbec nevadilo. Mnohé predviedli dokonale tvarované telá a určite si film dnes rady pozrú, vo vedľajších úlohách zvlášť vynikli Vendulka a Patrasová. Polovicu filmu, keď sa nič nedeje, tvoria muzikálové čísla, ktoré zväčša zastrešuje Jirka Korn, takže je z toho Možná přijde i kouzelnice pre dospelých. Tentokrát naozaj príde, v podobe Veškrnovej. –––– Uvážím, jestli můžete zastávat dále místo ředitelky, Stolářová. – A co jsem zanedbala? – Stručně řečeno, máte tu bordel. –––– Doba je k pláči, pánové. Lidi se potřebují smát. A co jim to umožní? Zvukový film, prosím. –––– Praha je nejveselejší město na světê. Máte tu skvělý noční život. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Tak tady zvednu hodnocení, poměrně rozkolísané a kupodivu nižší než bych čekal. A světe div se i u "dvojky" byť byla trochu (jak bývá u dvojek), slabší... Proč? Mám rád historii, kostýmy, kabaret, burlesku... , tehdejší auta co už předcházely dnešním veteránům... jak ten čas letí... a samozřejmě hudbu, jako vždy precizního Jiřího Korna (zpěv, tanec, step), krásné sexy ženy (Božidara s tím svým pro mne jako vždy milým měkkým přízvukem), erotika, pěkné korzety a kostýmy (a ta "první dáma pralesu" :-) ) a prostě vše co tento film nabídl. Krom toho i páni (herci), prostě skvělé obsazení. Takže dámy a pánové za 4* :-) .... a ty intriky, mám rád také filmy a historky o slavných podvodnících typu Harryho Jelínka, což mi připoměl perfektní Nedorostův Ing. Roth, dále nastupující swing - paráda, kdo dělal texty k písním? (zatím se mi nepodařilo zjistit) ... no já nevím co ještě, prostě mne to bavilo... Jako fakt rána a rozdíl, když jsem si po tomto pustil "Pusinky" s mladýma Novákovou, Doležalovou.... ou au... hodnocení jsem musel dát nižší než ostatní. Asi stárnu :-) ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pokračování komedie Anděl s ďáblem v těle začíná přesně tam, kde v nejlepším přestal. Nesmiřitelný souboj Madam a Renáty, která je nyní jednou z nejvlivnějších dam Prahy tvoří základní rámec hry, v níž vyhrát může jen jedna a to i za cenu nejvyšší. Ale nic není zadarmo. Madam zosnuje další bezvadný plán, jak získat zpět ztracené hodnoty, ovšem nepočítá s tím, že šarmantní svůdník Jaroslav sleduje vlastní prospěch. Vedle obou slovenských bohyň Zdeny Studénkové a Božidary Turzonovové získává v druhém díle velký prostor Josef Nedorost coby falešný baron Slawický, z dívčího kolektivu tentokrát zastává významný post německá prostitutka v podání Dagmar Veškrnové - Havlové aneb někdo to rád ostřejší. Samozřejmě nechybí naši stáří známí v čele s Milošem Kopeckým, který mezitím povýšil na ministra, ale narazíme i na nové tváře, kterým kraluje velkostatkář Mariána Labudy. Čímž tradičně nesouhlasím se zdejším opovržením, které je asi tak pravdivé, jako klišé o tom, že obě Matějkovy komedie patří mezi to nejhorší, co kinematografie osmdesátých let vyprodukovala (což lze vyvrátit pouhým letmým pohledem na produkci téhož roku, kde se objevují takové tituly jako Nefňukej, veverko nebo Kamarád do deště). Nezbývá než litovat, že plánovaný třetí výlet do prvorepublikové Riviéry se již neuskutečnil a tak si jen mohu domýšlet, k jakému závěru by tato svůdná story doputovala. Každopádně swing jen nás ing! ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

První polovina druhého dílu je zajímavější než celý díl první - Nevěst(k)a Madam plánuje pomstu a docela se jí to daří. Následný zvrat a celý zbytek filmu je už ale dost o ničem. Scény už (většinou) nejsou tolik přesvícené jako v jedničce, hudební čísla jsou stejně otravná jako v předchozím filmu a tematikou se vlastně celá série včetně hlavní zápletky dost podobá pozdějšímu Playgirls, proti explicitnímu sexu však kontruje hereckým obsazením a kostýmy. Jsou lepší filmy - ale i horší. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Anděl s ďáblem v těle (48%), i Anděl svádí ďábla (38%) jsou- alespoň z pohledu výše uvedených čísel- solidní propadáky. Ve své době to přitom byly kinohity a coby kluk jsem měl jednu dobu dojem, že se snad o ničem jiným v ČSSR nemluví. Je to pochopitelný. Ty filmy jsou lascivní a lákaly na erotiku, byť z dnešního pohledu (2023) velmi, velmi jemnou a decentní. Současně to byly výpravy do světa, o kterým se socialistickému člověku mohlo leda tak zdát (bordel, kabaret, velká večerní, drahej chlast, doutníky, ruleta…). Tu iluzi dostatku se podařilo navodit parádně, výborně ji podtrhly texty písní v podání Jiřího Korna, na něm ten film do značné míry stál. Role sňatkového podvodníka s vybraným chováním sedla jako ulitá Josefu Nedorostovi. Naopak slabší chvilku si tady pro mě překvapivě vybral Miloš Kopecký. Ten film hejtujeme, ale dnes už bychom u nás nic podobného natočit neuměli, to jeho ostentativní zatracování dost dobře nechápu… ()

Galerie (26)

Zajímavosti (6)

  • Ateliérové stavby architekta Vladimíra Labského v Hostivaři byly následně využity při natáčení televizního seriálu Cirkus Humberto (od r. 1988). [Zdroj: filmovyprehled.cz] (SONY_)
  • Zhruba v polovině filmu zazní v podkresu melodie, kterou její autor, skladatel Jiří Svoboda, později použil jako hlavní hudební motiv v koprodukčním seriálu Náhrdelník (od r. 1992). (quixote)

Reklama

Reklama