The Lie

• USA Between Earth and Sky (pracovní název)

Otec vezie autom svoju dcéru na tanečné sústredenie, keď vtom zbadajú v treskúcej zime jej kamarátku. Ponúknu sa, že ju teda zoberú na kúsok cesty so sebou, avšak ich dobré úmysly v zápätí vyústia v strašné a neočakávané dôsledky. (sochoking)

KosiR_ksr

Film bych nezařadil mezi horory, pokud bych to od filmu očekává, byl bych zklamán. Místo toho se mi dostalo (do jisté míry psychologického) thrilleru. S trochu lepším obsazením nebo taktovkou, by se z toho dalo vyždímat víc. Přestože se nový Život Davida Galea nekonal, jde o docela nadprůměrný počin. 60% ()

borec999

Zaujímavý triler, ktorého hlavnou doménou je príbeh alebo lepšie povedané záverečný devastačný zvrat, ktorý bol jednak za mňa nečakaný, ale na prekvapenie aj vcelku logický, pochopiteľný a dal predchádzajúcemu dianiu úplne nový rozmer. Holt, rodičia spravia všetko preto aby ochránili svoje deti a teenageri sú proste teenageri aj so všetkými svojimi problémami, rebéliami a klamstvami...  Blumhouse zase raz trafili do čierneho. 70% ()

zahadum

Niečo podobné sme tu už mali, podľa knihy vtedy natočená dokonalá rodinná dráma Předtím a potom. Rádovo ale o stupeň vyššia za ucelenú myšlienku a aj keď v The Lie je záverečná pointa neočakávaná a šokujúca je pomerne silne pritiahnutá za vlasy. Nemení to nič na fakte, že je to vydarená dráma u ktorej si nebudete ničím a nikým istý. 60% ()

silentname

"The Lie" je konečne filmom, ktorý ma príjemne prekvapil. Využil svoje možnosti a priniesol zaujímavú napínavú drámu. Koncept možno nie je úplne inovatívny a od začiatku vám bude niečo vŕtať hlavou, no aj tak ten záver dokáže prekvapiť. Napriek tomu, že som neveril tomu čo sa nám film snaží povedať. Z jedného prostého dôvodu. Ak by to čo Kayla hovorila bola pravda, prečo by sme to my ako diváci nevideli? Takže otázka znie - "Čo sa tam stalo naozaj?" Ale myslím si, že aj tak to na konci filmu dopadlo veľmi zaujímavo. Ukazuje to ako to dopadne, keď s klamstvom zájdete príliš ďaleko. A môžete spustiť reťazovú reakciu udalostí, ktoré ste určite nechceli. Lenže už sa to nedá zastaviť. Ako Kayla povie: "When you do a horrible thing, how do you undo it?" Joey King je celkom presvedčivá a vie jednotlivé scénky celkom dobre predať. Jej rodičia v podaní Petra Sarsgaarda a Mireille Enos sú tiež dosť dobrí. A je vidno, že rodičovské pudy v nich zvíťazia. Pre mňa dobre spracovaný film, lebo som neustále hádal čo sa bude diať ďalej, kam sa to vyvinie a aké bude to odhalenie, ktoré si film pre nás pripravoval. A držalo ma to v pozornosti. Myslím si, že to stojí za tých 97 minút vášho času. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

Tipko

Pozoruhodná dráma. Myslím, že vystihuje realitu. Ak sa dieťaťu v rodine nedá láska, alebo sa rodičia hádajú, či sa rozvedú, dieťa to hlboko poznačí, v tomto prípade to bola dcéra Kayla. Jej vymyslený príbeh o zabití kamarátky síce spojil na chvíľu jej rodičov, čo bolo aj zámerom, no priniesol napokon aj opätovné rozbitie rodiny. Tak či onak, memento filmu je hlavne pre rodičov: ako vychovávajú deti a ako sa k nim správajú, to všetko sa na nich odzrkadlí. ()

• Film sa odohráva v New Yorku, v Kanade sa natáčal kvôli daniam. (Arsenal83)
  • Natáčelo se od 8. ledna do 8. února 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (Homerking)