Banda - Série 4

(série)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (více)

TheHofi

A je to tady, můj maraton je přerušen do doby než dostanu pátou a posledni serii Bandy a to čekání bude pro mě nekonečný, páč je to furt naprosto dokonalý. Já tady opravdu nevím, co bych psal ja ten seriál prostě miluju a vše tu funguje emoce, humor, akce zkrátka furt to funguje stejně jako předtím takže 100% a prosím tu pátou sérii co nejdřív, protože to určitě bude absolutní nářez. ()

Batahst8

8.5/10. Sakra, čím víc se blížíme do finále, tím mi The Boys připadají lepší a lepší, a tam kde v prvních dvou sériích mi to přišla jenom taková velmi zábavná hříčka na seriálovém poli. Tak už třetí série dokázala brilantně namixovat zábavnou brutální ztřeštěnost a ultra drsný politický příběh, hlavně skrz fantastického Soldier Boye. A čtvrtá série v tomhle suprově navazuje, jenom ještě víc přidává na plyn s tím, čím dál víc aktuálnějším politickým dramatem, kdy minimálně v Americe ta poslední epizoda nedá kde komu spát. Samozřejmě to celé opět hlavně stojí na konfliktu Butchera a Homelandera, jejichž souboj je alfou omegou celého příběhu. Karl Urban snad ve své kariéře nehrál líp, bohužel ani tentokrát se nevyrovnal Antony „fucking God” Starrovi, jenž by už konečně měl dostat nějakou cenu. Ale všichni herci a postavy jsou super. Za zmínku, tak stojí A-Train a MM, kteří se pro mě stali skrytými klenoty série a Hughie jenž v téhle sérii schytával neskutečnou bídu. Tohle se zkrátka znovu povedlo a nebýt pomalejšího rozjezdu a scenáristických zkratek v první půlce série (Butcher si jako náhodou vzpoměl, že ví o super viru, který zabijí superhrdiny, jenž byl v Gen V), tak by se jednalo o nejlepší sérii. Hajp na pátou sérii je enormní. ,,You're all fucking Welcome''. ()

Eso_pwned

Naprostý dno neoliberálního propagandistickýho odpadu s trapně očividným zakončením. Absolutně ubohá, evidentní a hlavně špatná propaganda pro úplný kretény s IQ pod 90. Většina postav už je uplně o hovně, kromě Homelandera a Deepa, kteří tam už stejně skoro nejsou. Zakončení nedávalo žádný smysl, vyvolalo ve mně jen negativní emoce pohoršení nad kvalitou tohoto seriálu. Jak tohle mohl nějakej idiot vyblít na papír a říkat tomu scénář je mi naprostou záhadou a ještě větší záhadou je mi místní červený hodnocení 4.série. ()

BROKEN_

Po dvou letech čekání jsou konečně zpátky. The Boys se po dost možná nejlepší 3 sérii (užil jsem si ji doposud nejvíc) vrací a přinášejí nám další ujetou a šílenou podívanou, která mi opět dělala úsměv na tváři. Největší sílou celého seriálu jsou pořád na prvním místě postavy. No a na ty se ve čtvrté sérii tvůrci zaměřili do hloubky. Byl jsem mile překvapený, jak emocionální výpovědi jsem zde dostali a díky tomu jsem si uvědomil, jak moc tuhle show miluju a na postavách mi opravdu záleží. Když bych měl zde zmínit konkrétně některé postavy, tak stojí zmínit určitě Hughie, kdy jeho příběhová linka s otcem nejednoho diváka zasáhne přímo do srdce. A-Train je skvělým příkladem, jakým pěkným vývojem si tento charakter prošel. Z nafoukaného a namyšleného superhrdinu (který zabil Hughieho přítelkyni na začátku seriálu) se stal hrdina. Fanoušci seriálu si díky tomu velmi oblíbili tuhle postavu a já též. MM zde taky funguje výborně. Kdo bohužel za těmito postavami zaostává je Kimiko, kterou ale podkopává zbytečná linka s Frenchiem. Tomu tvůrci dopřáli nadbytečnou linku s jednou postavou, která se dala v klidu vystřihnout, protože když v druhé polovině čtvrté série se tahle linka tak nějak "vyřeší" a úplně se na ní potom zapomene a neřeší se, tak si nejeden divák musí říct, proč tohle scenáristé dělali, když se ve finální osmé epizody se přejde na to, co jsme chtěli vidět od začátku čtvrté série. Kimiko a Frenchie mezi sebou totiž dokáží dobře fungovat a ve finále dojde na jednu silnou emocionální scénu. Já jen pořád nechápu, proč se musela dělat ta zbytečná linka s onou nejmenovanou postavou. Jenom to mnoho diváků nakrklo. Co se týče našeho zakladatele Bandy, tak Butcher zde dostává roli, kdy se pomalu z něho stává komiksová verze a znalci předlohy vědí, že se budou dít velké věci. Naši záporáci v čele s Homelanderem taktéž pořád fungují. Antony Starr je opět fantastický a já musím citovat slova showrunnera seriálu Eric Kripke "Give That Guy an Emmy Already". Je pravda, že Starr nejvíce vyčnívá z castingu a cenu Emmy by si skutečně zasloužil. Po epizodě 4 bych mu to dal.  Největší problém čtvrté série tkví v několika bodech. Jde znát, že se seriál v této sérii natahuje a tvůrci použili tuhle sérii jako nástavbu a přípravu pro nadcházející závěrečnou pátou sérii. Dochází zde k situacím, kdy hlavní postavy mají možnost zabít jednoho ze supráků a oni to neudělají, protože to scénář vysvětlí tím, že nemají virus. Tohle je ale naprostá blbost. Na začátku seriálu, když měla Banda možnost nějakého supráka zabít udělala to. Padat hlavy budou v poslední sérii. Tak snad tam se toho bát tvůrci nebudou. Další věc, která bije do očí je práce s Homelanderem. Pamatujete si, jak se postavy báli, když byl na blízku, aby je neslyšel a neviděl skrz zdi? Na tohle už tvůrci přestali úplně hrát. Postavy zde za dveřmi, v šachtě odposlouchávají, kde je samotný Homelander a ten si ničeho nevšimne. Tvůrci by to možná mohli ukecat na to, že se Homelander soustředí na jiné věci, ale vždycky jsem to tam bohužel viděl a věřím tomu, že ostatní diváci taky. Další věc je množství úchylných scén. Těch je v této sérii asi nejvíce doposud. Neříkám, že jsem na to ujetej a líbí se mi to, ale nevadilo mi to. Jenže si nalijme čistého vína. Těch ujetých a šílených scén je tady přece jen hodně a skoro až v každé epizodě. Kdyby se místo toho tvůrci rozhodli pro nějakou akční scénu nebo více se ještě zaměřili na postavy udělali by nejspíš líp. The Boys se svojí čtvrtou sérii jsou pořád tou skvělou podívanou jen se jedná o sérii, která má svoje problémy. Tvůrci, ale nadále výborně pracují s postavami a herecky je to znova neskutečně silný. Karl Urban, Antony Starr, Jack Quaid a Simon Pegg si mě nejvíce zde získali. Finální osmá epizoda je následně za mě nejlepší finále ze všech sérií. Chytám z toho deprese a chce se mi brečet, ale jak kurva mám vydržet 2 roky čekat na závěrečnou 5 sérii? Finále S04 mě hodně zasáhlo. Byl to totální nářez, husinu jsem měl, a huba mi spadla na zem...do prdele já tak nesnáším seriály. Máte někdo prosím vás stroj času? Chci do roku 2026. To čekání bude šílený...ale do té doby si to někdy zopakuji celý od začátku. 8,5/10 () (méně) (více)

Ouwen

Už se to začíná plácat o sebe až moc. Jednou je tu snaha o prohloubení psychologie postav, u jiných je to naprosto ignorovaný a dělaný jako hihi haha joke. Hughie by měl po této sérii trpět PTSD minimálně. Kdyby tu nebyl Karl Urban a Antony Starr tak už to sledovat nebudu. Jo a ten týpek co hraje Soldier Boye. Oceňuju temnej konec nicméně tolik zbytečnejch fillerů, divně sestříhaný akce a zbytečnýho gore/sex džouků mi přijde už prostě zbytečně moc. ()

• V úvodu epizody zazní úryvek písně I Wanna Rock (1984) od Twisted Sister. Při pečení sušenek hraje „Sunshine, Lollipops And Rainbows“ od Lesley Gore a ve 22. minutě hraje „La nuit le jour“ od Les Terribles. (Duoscop)
  • Choreografii pro Vought on Ice vytvořila choreografka Amy Wright. Amy je také autorkou choreografie tanečního čísla „I Got Rhythm“ ze 3. série, tance Supersonica na Homelanderových (Antony Starr) narozeninách a vystoupení Soldier Boye (Jensen Ackles) v pořadu „Solid Gold“. (NiWi)