Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

JajinkaBec

Nejsem expert, ale je mi naprosto jasné, že tenhle film je už dneska něco, čemu se říká "klasika". Přiznávám, že nejsem žádný milovník "Arnieho" a asi ani toho stylu, který prezentuje. Ale tohle byla pecka! Atmosféra hloučku žoldáků, z nichž se stává lovná zvěř uprostřed pralesa, je bezchybně dusná a přesvědčivá, občas jsem příteli solidně drtila ruku. A to už o filmu, který vznikl dřív, než jsem se narodila, něco vypovídá. ()

Barghest

"Ty máš ale pěknou držku." Dneska už akční kultovka. A po zásluze. Když jsem to jako malá holka viděla poprvý, byla jsem strachy podělaná až za ušima. Dneska už jsem velká holka a podělaná nejsem, ale pocity stísněnosti, bezmoci a neustávajícího napětí zůstávají. ()

SAINTS

Skupina vojakov nema problem s vypalenim jednej dediny plnej ozbrojenych povstalcov,osudnym sa im nakoniec stane jeden mimozemsky tvor ktory podla potreby dokaže menit farbu.Film ma skvelu atmosferu,dobru hudbu a jedneho Schwatzeneggera v hlavnej ulohe. ()

horor2

V džungli se občas stávají podivné věci. Není tomu jinak, když se po úspěšné záchranné misi, postaví do cesty Arniemu o trošku větší obávaný bojovník, který moc lidskosti nepobral a má ve zvyku masakrovat své nepřátele. ()

soviczka

Naprosto fenomenální řežba, která vás do života vybaví velmi cenným poznatkem - když to krvácí, můžeme to zabít... ()

mrclTV

Úvod filmu ma veľmi nenadchol. Všedná akcia, ktorá sa rýchlo omrzí (všetko neustále vybuchuje a všetci skáču od výbuchov trojité ritbergery), nebyť nestarnúcich hlášok Arnieho by ma to snáď aj nebavilo. Ale od nástupu Predátora je to slušná vyvražďovačka. Avšak ak ste tesne pred tým videli Aliena, nemôžete sa vyhnúť porovnávaniu a aj keď je Predátor možno ešte útočnejší (plus ma technické vychytávky) ale na druhej strane je aj veľmi zraniteľný a nenaháňa tak strach. Votrelec je úplne opačný, nezastaviteľný a takmer nezabiteľný. Ale čo je najdôležitejšie, Alien je ako film lepší než Predátor, ten je taká pozerateľná štýlovka s podareným finále. ()

PlayEasy

Souboj neznámé bytosti s ostrým komandem vedeným nabušeným Arníkem (kým taky jiným, žejo) ani po letech nezklame a neztratí nic ze svého místy až "vetřelčího" dusna... Ať žije ochrana pralesů! ;) 95% ()

Nathaniell

Vždycky jsem viděl o něco víc než většina. Když černochovi ustřelil Predator ruku, viděl jsem, jak má paži schovanou za zády. Ten Záběr bil do očí a natočil ho asi někdo retardovanej, jelikož tam být prostě nemusel, nebo mu tu ruku mohli schovat líp. Druhá otázka, kterou jsem si ve dvanácti letech položil jen pro sebe, byla: "A nedržel by se mu ten minigun líp seshora?" Je sranda, když o pár let později zjistíte, že jste měli pravdu. A teď klady: Lovec z cizí planety. Je jedno, kde se vzal, prostě tu je. A koho loví? Elitní vojáky. Jupí já jej! Je to fakt paráda a dobře se na to dívá! Dvakrát přivřete oči a čeká vás HODNĚ originální jízda. Já bohužel oči přivírat neumím... Navíc fakt, že se jedná jen o další do amerikánskejch keců zabalenou akčňárnu, rozhodně nepřidává. Ale co už? 4* ()

DeDanu

Dnes již klasika. A jeden z mých oblíbených. Proč? Dobře zpracovaný dobrý námět (což nebývá u filmů tohoto žánru pravidlem). Film je napínavý od začátku až dokonce, atmosféra by se dala krájet. Je prošpikován spoustou hlášek, které následně zlidověly. (Alespoň u nás vešly do rodinné mluvy.) Chlapci jsou urostlí, radost pohledět. A ten, který má navíc ještě trochu fištróna, přežije. Arnie je můj oblíbenec a tohle je jeden z jeho lepších výkonů. Suma sumárum, jestli máte rádi sci-fi, odrůdu military, nemůžete prohloupit, když to skouknete. "Co seš vůbec zač???" "Ty máš držku!" ()

AgnesDee

Moje prvotní hodnocení byly čtyři hvězdy. Neměla jsem totiž s čím porovnávat. Po shlédnutí druhého dílu musím hodnocení zvednout na plný počet. Monstrum i lokace filmu jsou vymyšleny naprosto geniálně, a hlavně mi tento film dokazuje, jak málo se mluví o Johnu McTiernanovi, který stvořil rozhodně stejně dobrý film o monstru z vesmíru jako Ridley Scott. ()

johnny01

Poměrně dobrý film, kde se povedla hlavně vynikající hudba a vzhled predátora, plusem je i málo blábolení. Vše je celkově dobře udělané, jen scénář je celkem plochý. ()

zzzzzjjjjj

Tento kinematografický trhák jsem viděl teprve před 2 dny. 😬😀 Čekal jsem od toho daleko víc, bohužel jsem u toho předevčírem večer usínal a konec bohužel nedokoukal. Možná moji mozkovou kapacitu sráží fakt, že tomuto filmu dávám stejný počet * jako, např. "Chatě smrti". 😂 Ale pocit jsem z toho měl alespoň oproti "Chatě smrti" na lepší průměr, ta sahala nanejvýš na průměr. 🙈 Každopádně skvělá jungle hudba, na ty roky docela propracované, ale děj je dosti skromný, neokázalý. Dávám filmu solidní 3* a 65%, ale třeba až ho někdy dokoukám do konce, tak změním na 4*... 🤔 ()

Tominni

Velmi dobrá akční klasika s Arnoldem Schwarzeneggerem. Dobře vykreslený strach z toho, co není vidět a co na Vás v lese někde číhá. A vy víte, že to tam je. Takže i pro elitní komando to je těžko řešitelný úkol. Samotný souboj Arnold vs Predátor - to už je taková klasika. Nutno říci, že film baví a umí napětí udržet celou dobu. ()

Hyperbolic

V první části film působí jako klasická žánrová klasika, partička hustých vojáků bojuje v džungli proti domorodým rebelům, a nejspíš je ani v nejdivočejších snech nenapadne, že brzy budou muset čelit největšímu vesmírnému drsňákovi s mimořádně vyspělou technologií a že se z toho drsňáka stane jedna z největších ikon všech dob. A vše to samozřejmě podtrhuje hudba pana Silvestriho, jako vždy úžasná. 5/5. ()

JosefTomas

I po letech stále svěží, akční a drsný. Arnold měl v této době štěstí na role. A spolu s Terminátorem a plukovníkem Matrixem je i Dutch postavou, kterou si budu rád pamatovat. ()

adamix

Film dodnes nezostárol ani o deň a osobne ho viacej uprednostňujem pred celou votreleckou sériou, aj keď atmosférou a budovaním napätia je len o chlp za prvým Scottovým ALIEN-om. Žranica to však stále, s dobrými hláškami, Arnoldom s cigarou v ústach a dokonalým kostymérskym stelesnením vesmírneho lovca. Na Blu-Ray disku si ani nevšimnete, že film je starší viac ako 30 rokov. ()

PAVLIS

Musím uznat, že i v roce 2021 je zhruba poslední půlhodina docela napínavá a  samotný Predátor překvapivě stále nepůsobí směšně. Přesto nesdílím všeobecné nadšení. Akce není moc přehledná, scénář musel mít tak dvě stránky a postavy jsou nijaké. Hrát roli Arnolda jiný herec, vůbec nic by se nestalo. Trochu přeceněný film, který by mě dostal asi jen v době vzniku. 10.6.2021 - ČSFD 86% / 78% IMDb ()

Midar

Má cenu k tomuto snímku ještě vůbec něco dodávat? Jedná se prostě o absolutní akční klasiku, ve které si to jednotka elitních vojáků v čele s neohrožených Dutchem v podání namakaného Arnolda Schwarzeneggera, rozdala s tajemným zabijákem, jež má na své straně kromě mnohem vyspělejší technologie také nevyzpytatelné prostředí džungle. Režisér John McTiernan se tu přitom opravdu vyznamenal, když přímo perfektně vystihl, jak strach z neznáma, tak nejistotu z toho, kdy se tajemný nepřítel znovu objeví. K tomu si navíc připočtěte správně kulervoucí akční scény, perfektní finále a akční klasika je na světě. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra