Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

JaMi

Ačkoli to není "Nejlepší mafianský film od dob Kmotra" jak se píše na propagačních materiálech, jedná se o solidně natočené drama, s perfektní kamerou (mimojiné kameraman tohoto filmu nedávno zemřel), vynikající režií a prostě velmi dobrým Tomem Hanksem. Zdá se mi, že Paul Newman nedostal příliš prostoru. I když jeho výkon je stále také vynikající. ()

platzman

R to P mě nechalo naprostou většinu filmu buď chladným, nebo rovnou naštvaným. Pomalé, rozvláčné tempo, neoriginální záběry (americkou krásu evokovalo asi milion záběrů), nulové dialogy a klišovitost - to vše dělá z R to P jen jakési filmařské cvičení na téma "kamera+hudba" (a netvrdím, že nejde o cvičení kvalitní!!). Film to pro mě ale není ani průměrný, vidět znova bych jej nechtěl a v podstatě jediný důvod, proč nelituju, že jsem jím strávil 2 hodiny, je ten, že už to aspoň víckrát neudělám. Howgh ()

chandler

Po Americké kráse přichází Sam Mendes se svým druhým filmem,který za jeho debutem nezaostává ani o chlup.Příběh o pomstě staví na pomalém tempu a nádherných záběrech.Hudba mě taky velmi příjemně překvapila Vynikající výkon Toma Hankse je tradicí ale obrovsky překvapil Jude Law. ()

shinlove

Skvělý a hodný padouch Hanks, přesvědčivý boss Newman a parchant Law, to je vynikající kombinace u vynikajícího filmu á la hra Mafie. Ach sladká třicátá léta :) 4* ()

Kvico

veľké očakávania sa opäť raz naplnili...gangsterka, natočená Mendesom na netradičný spôsob je vďaka svojej forme filmom ktorý nezapadne v rámci žánru medzi rovnako kvalitných súperov ale bude jedným z tých diel ktoré vám utkvejú v pamäti. Hanks a Newman asi ani sklamať nemôžu, určité hranie na city a veľké emócie na konci v scenári mi síce prekážali no aj tak nekazia výborný dojem z krásneho filmu...len tak ďalej páni... ()

Jirka1111

Hankse můžete dosadit do jakého filmu chcete. On ho vždycky zahraje tak, že vás štve jen to, že se s ním neznáte osobně. Také bych vyzdvihl herecký výkon Jude Lawa. ()

smerfetka

Silný zážitek - Tom Hanks v naprosto odlišné roli oproti těm, na které jsme u něj zvyklí. Ale zvládl to bravurně! Scénu v dešti bych mohla vidět xkrát! ()

P@\/EL

Bravůrní gangsterské drama plné napětí a výborných akčních přestřelek. Film nabídne vynikající zápletku, která rozjede neuvěřitelně svižný a akční děj. Motiv pomsty, kdy stojí jedinec proti celé skupině nepřátel, mě vždy naprosto fascinuje. Film se odehrává v meziválečné době v USA, kde se gangstery a mafány jen hemží. Rovněž se mi líbila tehdejší auta a zbraně. Dále jsem ocenil překvapivě tragický konec. ()

Shim-my

Po audiovizuální stránce takřka nadpozemský zážitek. Film se od předlohy liší pozoruhodným způsobem - zatímco komiks je spíše wooovskou gangsterkou, film obrací pozornost na vztah otce a syna, a tomu podřizuje průběh mnoha klíčových scén i závěr. Fakt stěží překvapivý, Mendes patří k režisérům kteří pracují radši s herci než snímáním přestřelek. Těch je ve filmu minimum a i to minimum působí značně neakčně. Po několikerém shlédnutí zvedám palec nahoru díky nádherné stylizaci a famózní hudbě. Pokud chtěl ale Mendes vyvolat nějaké pocity, měl si pro představitele hlavní role vybrat někoho jiného než kožený ksicht Toma Hankse. ()

schindler

Sam Mendes po Americké kráse dokázal velice poutavě natočit dobový film z mafiánského prostředí. Některé scény jako např. díra ve zdi, příjezd do Chicaga, přestřelka u fastfoodu a hlavně masakr v dešti si v hlavě přehrávám už několik let. To vše se odehrává za doprovodu překrásné hudby. Hvězdné obsazení nezklamalo, upoutal mě především i přes jen několik scén ledově slizký Jude Law v roli nájemného vraha. Jako zajímavost jsem si všiml, že tehdy ještě skoro neznámý Daniel Craig byl v úvodních titulcích AŽ na šestém místě. Inu časy se mění. ()

enzo_cz

Filmu chybí jen troška hloubky daná scénářem. Vytýkat herecké i režijní kvality si nedovolím. Proto 90% ode mě :D ()

štěpule

Tak zase film o ničem. Někdo někoho honí, všechno se strašně vleče a nakonec se stejně všichni navzájem postřílí. Děj by se dal shrnout do 10 minut, zbytek se jenom vleče. A jedna technická poznámka - nesnáším filmy, u kterých musím pořád přidávat a ubírat hlasitost podle toho, jestli tam někdo mluví (hlasitost musí být na max) nebo jede auto (zvuk skoro vypnutý a stejně mi to budí rodiče ve vedlejší místnosti). ()

mimuzik

Jediný film, ve kterém Tom Hanks ztvárnil drsňáka, to jsem si nemohl nechat ujít. Jen na ten jeho knírek jsem si zvykal dlouho. Skvělá zápletka, která vyústí ve svižný a akční děj, plný napětí a spousty krve. Závěr byl hodně působivý a celkově na mě celý film mile zapůsobil. Plné hodnocení ale nedám, to si v této kategorii zaslouží jen Kmotr. ()

Tomulka

Film je takový paskvil, ani gangsterka ani tvrďárna o té chvíle co vidí Michael ty vraždy se děj odehrává celkem čitelně, ale Tom Hanks se zhostil své role dokonale a dokázal , že u mí zahrát i takovouto postavu. Hudba v celém filmu mi přišla naprosto rušivě, něják mi do tohoto filmu neseděla. ()

Stealth2

Tak jsem si to včíra /17.7.2011/ dal po nevímužkolikáte, jenže na Primě a to jsem neměl dělat. Děsivý dabing s otřesným překladem, v polovině jsem to vypnul. Pokud si to někdo vybere a ještě to neviděl tak jedině v originále s titulky. Podle mého laického názoru jde o jediný špičkový mafiánský film z chikágské historie za posledních ehmmm. 20 let ?? Herecké obsazení snů spolu s vynikající hudbou dělají z tohoto filmu absolutně a dokonale vybroušený diamant. ()

michael2684

Tímhle filmem mě Sam Mendes přesvědčil, že je skutečně jedním z nejlepších režisérů současnosti. Tom Hanks v roli "tatínka - mstitele" vypadá vážně dobře a scéna kdy vyřídí těch 6 mužů v dešti by mohla klidně být v Kmotrovi. Ono vůbec herecké obsazení tohoto filmu vypadá vážně dobře a když k tomu ještě hraje hudba Thomase Newmana, není co vytknout. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga