Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adaptácia autobiografickej knihy známeho amerického spisovateľa Whitleyho Striebera o jeho údajných kontaktoch s mimozemšťanmi. Whitley Strieber ide so svojou rodinou a priateľmi na víkendovú chatu do hôr. Začnú sa diať podivné veci, sú to aktivity UFO? Whitleyho unesú a následne rieši strašnú dilemu - bol unesený, alebo sa zbláznil? Navštívi psychiatra, ktorý sa prostredníctvom hypnózy pokúša nájsť pravdu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tohle se zrovna nepovedlo. Nudná historka o únosu mimozemšťany, které chybí nějaký silný moment. Tohle je jenom přehlídka klišé na toto téma, a je tu opravdu všechno, co vás s tím napadne. Trošku jiné se to teda snaží být v samotném závěru, ale bohužel ten závěr je přehnaný a trochu mimo. Ta skoro dvouhodinová délka tomu taky spíš ublížila a nezaujaly mě ani masky mimozemšťanů, které na mě spíš než děsivě působily opačným dojmem. Atmosféru to nemá ani náhodou a horor to taky není. Jako jo, kamera je celkem dobrá a i většina hereckých výkonů, ale jinak mi tam chyběla nějaká silná scéna, něco znepokojivého, nebo cokoli, co by celé to klišé povýšilo o něco výš. Takhle jsem se jenom nudil a připadalo mi to celé dost slabé, nemůžu si pomoct. 2* ()

Gary 

všechny recenze uživatele

Tak trošku nevím... Režisér Philippe Mora umí parádně natočit napětí i strach a dokázal mě přinutit, abych se bál. V případě určitých "stvoření či představ" jsem ale na rozpacích. Je to tak schválně ? Není tohle trapný ? Potom, co jsem mrknul do jeho filmografie, kde vidím Kvílení vlkodlaků 2 a 3, Žoldáka 2, rozhodnul jsem se, že to nejspíš občas zkrátka nezvládl. Christopher Walken je na tom tentokrát podobně. Někdy dokáže být maximálně uvěřitelný, občas je zase karikaturou sama sebe (uvidíte tady všechna jeho Wow, Boo, Bau a přemrštěné pohyby těla). Film je ale výrazný, strašidelný a nezaslouží si být odvržený. 70%. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Je to dost slaba komedia. Zasmial som sa len parkrat. Pokial to mysleli ako seriozny horor, tak to je totalna katastrofa. Reziser vôbec nedokaze v ziadnej scene navodit pocit napätia a strachu ale len totalnej nudy. Z letargie ma vytrhli len sceny s mimozenstanmi. Tak trapne masky sa len tak nevidia a vysledkom je neskutocna sranda. Walken sa cely cas tvari zdesene z toho v akej srajde sa ocitol. Zvysok hercov nestoji za rec. Pri tomto filme sa môzu bat maximalne 5 rocne deti. Ale pravdepodobne aj tie sa budu valat od smiechu po zemi. 3/10. ()

kongamato2 

všechny recenze uživatele

Začiatočný pohľad na nočný N.Y(ešte aj World Trade Center) a ambientná, temná hudba od Allana Zavoda a Erica Claptona evokujúca svet záhadný, nebeský, tak to je niečo neskutočné..Tuto scénu milujem. A ešte sa mi páčili tie kvázi-sureálne scény a Christophera Walkena. a jeho trocha humorné stretnutia s non-ľudskými , nepozemskými bytosťami A návšteva múzea Whitney (N.Y) potešila. Nejedná sa o žiadne veľdielo ale tento film pre mňa veľa,Subjektívne na 90 %, objektívne 55% ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Prvá cca polhodina filmu je výborne mrazivá, čím viac však začnú byť vidiny hlavného hrdinu divákovi odhaľované, tým viac začne tento dojem ustupovať, navyše Walken svoju postavu miestami nepríjemne prehráva. Nemôžem si pomôcť, ale mimozemšťankovia vyzerali príliš komicky na to, aby dokázali desiť. Tvorcovia mali radšej vsadiť na strach z nevideného a v tomto duchu sa to snažiť nejako ukočírovať až do konca. Menej je niekedy viac... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Múzeum vo filme je v skutočnosti známe newyorské Whitney Museum. (kongamato2)
  • Autor knihy “Comunion“ Whitley Strieber sa nakrátko objaví vo filme ako muž, ktorý si prezerá obrazy v múzeu. (kongamato2)
  • Film vznikl podle bestselleru Whitleye Striebera z roku 1987, který sepsal podle údajně vlastních zážitků. Právě tento román ukotvil v lidech představu mimozemšťanů jako malých šedivých bytostí s abnormálně velkou hlavou a černýma očima ve tvaru mandle. Do vydání knížky byli mimozemšťané v popisech unesených značně rozdílní. Malí šediví se sice objevili již dříve ve Spielbergových Blízkých setkáních, ovšem až po Spojení (v přesnějším překladu Společenství) se tato představa plně rozšířila a přetrvává dodnes. (Landauer)

Reklama

Reklama