Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

(více)

Recenze (171)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

První klasický díl nastolil otázku, kde se vlastně nesmrtelní vzali? Scénáristé Brian Clemens a William N. Panzer se rozhodli pro odvážný tah a přenesli fantasy příběh do sci-fi kulis. Celkem ztřeštěný nápad, který obsahuje nejeden bizardní detail (vrahy, kteří jsou vzhledem kříženci punkerů, skejťáků a slepice, snad ani nikdo nemohl myslet vážně). Nicméně, i takovéto absurdní rozvinutí legendy by mohlo mít jistou šanci na životnost, nebýt toho, že na režijní stoličce usedl Russell Mulcahy. Jedničky ještě ustál, ale v druhém dílu už své slabiny neukočíroval a namísto stylové fantasy nabízí přeplácaný patvar, kterému nepomůže ani ta prodloužená remasterovaná verze... ()

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Neviem čo za dementa vymýšľalo popis k filmu (oficiálny text distribútora?!), ale každopádne vieme z neho úplne všetko. A k samotnému filmu: Pár scén zaujímavých. Connery to však drží nad vodou. Absolútna nenáväznosť na prvý film. Ako keby chýbal medzi nimi ešte jeden diel! V jednotke "niekto" zomrie a v dvojke sa znova objaví? Ako? Tento film je celkovo úplne niekde inde. ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Pochopitelně ne všechno je ideální, například herecké výkony. A taky efekty. Ty nejsou ani tak povedené, jako žalostné. No, a scénář je zklamání, dokonce i opravená režisérova verze je prostě divná. To jak si v devadesátých letech představovali postapokalyptickou budoucnost je sice úsměvné, ale taky plné klišé. Atmosféra šla určitě vytvořit jinak, než že produkce vyplivne zmrvenou kopii světa Blade Runnera. A kdybych se přenesl i přes tohle, tak jsou tu ještě záporné postavy, které jsou mimózní i v porovnání s Harkonneny z Lynchovy Duny. Jediné dva plusy jsou Sean Connery a Virginia Madsen. Jedničku jsem označil za podařený trash, takhle tedy vypadá ten, který se nepovede. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Takové zvláštní guilty presure. Z Highlandera se stal špinavý post-apo, kde je vidět zmatenost herců a vlastně všech zúčastněných (Connery určitě nevěděl v čem vlastně hraje). Ale musím uznat, že se mi tahle podivnost, která se nejspíš odehrávala v kulisách Total Recallu (vč. Michaela Ironsida) zvláštním způsobem docela líbila. Ale film to je příšerný. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hlavni problem druheho dilu je ten, ze se v podstate tolik neresi osud Connora, ale spis osud lidi a dej se od hlavniho tematu misty dost vzdaluje. Sice je dobre, ze se dozvime par dalsich veci o nesmrtelnejch, ale ze zacatku je film misty zmatenej. Hodnoceni by bylo lepsi, kdyby nebyl prvni dil. Takle se v zasade jedna o variaci na prvni dil, akorat par veci o nesmrtelnejch si odporuje s tim, co bylo v prvnim dile receno, kamera je horsi, hudba daleko horsi nez v prvnim dile, i kdyz v podstate nijak spatna neni. A Connery tu je spis za takovou komickou postavicku. Nicmene porad jsem se docela slusne bavil a dej vetsinou svizne odsejpal. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (19)

  • Honorář Seana Conneryho činil 3,5 milionu amerických dolarů za devět natáčecích dnů. Svůj honorář věnoval na charitu. (HellFire)
  • Michael Ironside popsal svou účast na natáčení následovně: „Já, Connery i Lambert jsme se shodli na tom, že nenávidíme scénář. Při jeho pročítání jsem si představoval, že ho napsal třináctiletý kluk. Každý z nás ale potřeboval peníze a kromě toho jsem nikdy předtím nehrál barbara ohánějícího se mečem. Byla to moje první velká padoušská role. Tak jsem si řekl, že když už natáčím tak hloupý film, dám do toho všechno, aby si mě každý zapamatoval. A myslím, že se mi to podařilo.“ (HellFire)
  • Při natáčení scény se vznášedlem nebyly použity žádné speciální efekty. Christopher Lambert měl oblečen postroj, ke kterému byly upevněny dráty. Na celou scénu dohlížel tým zodpovědný za Supermana (1978). (HellFire)

Reklama

Reklama