Reklama

Reklama

Co děláme v temnotách

(seriál)
  • USA What We Do in the Shadows (více)
Trailer 1
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Jemaine Clement

Hrají:

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(60)

Obsahy(1)

Co děláme v temnotách je seriál natočený v dokumentárním stylu, který nahlíží pod pokličku každodenních (nebo spíše každonočních) životů tří upírů “žijících” pospolu už stovky let na Staten Islandu. Samozvaným vůdcem skupiny je "Nandor Neúprosný", velký válečník a dobyvatel z Osmanské říše. Pak je zde britský upír "Laszlo" – tak trochu darebák, švihák a frajer, jak o sobě s oblibou říká. A taky "Nadja" – svůdkyně, pokušitelka a upírská verze Bonnie od Clydea v Laszlově podání. Po nečekané návštěvě jejich temného pána a vůdce "barona Afanase" jsou upíři upozorněni na to, čím byli po svém příjezdu na Staten Island před více než stovkou let pověřeni – kompletním ovládnutím nového světa. Jak ale takové nadvlády nejlépe dosáhnout? (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (73)

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Přestože jsem byl k seriálové verzi zezačátku poměrně skeptický, protože mi hlavní představitelé na první pohled oproti filmu neseděli, stačil jeden díl, abych si tuto pětici podivínů zamiloval. Vtipné, inteligentní narážky, pořádná dávka popkultury, střety kultur a myšlení, hromada cameí a množství dobrých nápadů. Ideální seriál na chillování. Krom klasických upírů cením hlavně i ty energetické, protože o jejich existenci není pochyb. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Skoro nevím, co víc ke spokojenosti. Jo, je to blbina, která neříká nic o ničem a celý koncept mockumentu okázale nedává smysl, ale právě v tom je to kouzlo. U filmu jsem objevil svůj komentář "asi bych to vydržel sledovat jako krátký sitcom, vlastně mě mrzí, že se s těmi postavami už nesetkám." Takže výhra! ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Život upírů v současném New Yorku je plný překvapení. 1) Na rozdíl od duchaplného stejnojmenného australského snímku s decentním anglickým humorem zde tvůrci příliš tlačí na pilu. Směj se nebo zhyň._____ 2) Ale energetický upír Colin je skvělý._____ 3) První řada - 3*. Druhá řada už jen opakuje motivy řady první - 2*. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Taiko, já tě miluju. Dlouho tu nebyl lepší nápad, než natočit seriál právě k What We Do in the Shadows. Novozélandský humor tady fakt nezná hranic a já u toho vždycky umírám smíchy. Každá epizoda má navíc krásných 20 minut, takže časová náročnost je nulová. S každým dílem jde kvalita nahoru a už se fakt nemůžu dočkat, jaké další bizarnosti nás čekají ve druhé řadě. V 2. sérii první tři díly vládly rozpaky a strach o kvalitu. Sice se Taika snaží zakomponovat co nejvíce nových prvků a pobavit tak diváka po všech směrech, ale zezačátku to ubíralo na vtipu a bylo cítit velké a až trochu přepálené úsilí přijít s nečím svěžím. V druhé sérii je sice lehčí rozpoznat silnější epizody od těch slabších, ale vesměs je tahle série stejně strašně super a někdy jsem měla i pocit, že jsem se tlemila víc, než v té první, takže nevyváženost je tu určitě znatelnější, ale Taika to pak dokáže dvakrát tolik vykompenzovat. Humor je prostě pořád na špici a minimálně jednu řadu by to ještě chtělo, pokud si to udrží obdobné tempo. 3. série má v podstatě stejný problém jako série druhá, kde bylo taky občas znát, že je některá epizoda slabší než druhá, nicméně je to opět suma sumárum bez zklamání a vždycky mně hrozně štve, že ta řada skončí strašně rychle. Humor možná občas lehce polevuje, ale tvůrci se znovu snaží zalepovat hlušší místa novými epizodními postavami, takže diverzita a barvitost jednotlivých dílů tomu dodává šmrnc. Nevím, jestli je to zase úplně na pět, ale asi si nechám rezervu pro případ dalších nových řad. 4. série opět začíná slibně, ale tenhle seriál už bude mít stejný problém navždy a to občasnou vyčpělost. Někdy se díl povede a směju se, někdy prostě jen uběhne a já ani nevím, jestli jsem se zasmála. Postava Nadjy furt přidává na decibelech, ale tento zdroj humoru už je pro mě lehce ohraný. Zálěží prostě na jednotlivém díle. Druhá půlka už mi přišla lehce o ničem. Otevřená dvířka jsou pro pátou sérii samozřejmě otevřená a pokud se Guillermo stane opravdu upírem, uvidíme, kam s tím příběh zabočí. Za mě už by se ale mělo pomalu finišovat. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Seriálové předělávky jsou trendy. Nyní je to případ, kdy jsem byl lehce skeptický. Původní film měl lehce problém v tom, že to mnohdy už to vypadalo, že to sklouzne to nějaké pomalosti a hlavně nudy, ale na poslední chvíli to vždycky dokázal nějak zachránit. Nyní je zde větší prostor na přešlap. A že jich bylo hodně. Vlastně šlo teoreticky o jeden velký přešlap. To, co se zdálo ve filmu jako lehce stupidní, ale nadnesený humor k dané situaci, kdy nemusíte tolik tlačit do detailu. Seriál je dlouhotrvající záležitost, i když jenom ve 20 minutách, ale tam do detailů asi jít musíte a bizarní situace jsou mnohdy až moc do hloubky. A to je ještě lepší situace. Horší bylo spíše, když humor, co měl být humor byla spíše chabá, ne-li trapná snaha o vtip. Film byla královská podívaná a hlavně humorná záležitost. Seriál je snaha o alternaci, která měla prohloubit svět vytvořený filmem, jenže problém byl v tom, že tohle nebyl důvod, proč nás film bavil. Bavilo nás to jako originální, rychlá a jednoduchá záležitost s ultra originálním konceptem a překvapením v rámci humoru. Lehká natěšenost a mírná skepse se změnila v naprosté zklamání a skoro nulový zájem o druhou sérii. 2. série: Hrůza pomyslet, že něco může být takové utrpení. Že něco může dostat další sérii a stále se držet. Tento seriál měl určitou ambici, ale už se směřováním první série bylo jasné, že oproti filmu půjde o něco horšího. Ale nečekal jsem, že půjde o úplný paskvil. Seriál může mít sice různý až infantilní humor, který třeba ve filmu fungoval. Zde už mi spíše přijde, že se spekuluje o tom, jestli to je vůbec humor. Plus k tomu veškeré kouzlo onoho "dokumentu" seriál hází strašně za sebe a ztrácí veškerou podstatu a smysluplnost okolo tohoto. Obecně vzato, prostě hrůza a zhouba. Třetí série je naprosto zbytečná a mě naštěstí úplně obejde. Díky bohu za to. ()

Galerie (187)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama