Reklama

Reklama

Akta X

(seriál)
  • USA The X-Files (více)
Trailer 3
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Hrají:

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(11) / Epizody(217)

Pravda je tam venku a agenti FBI po ní v tomto fenomenálním sci-fi seriálu pátrají a pokoušejí se vysvětlit zdánlivě nevysvětlitelné. Jejich podivné případy se týkají sledování UFO, setkání s mimozemšťany a únosů… a prakticky všeho paranormálního. (Disney+)

Videa (39)

Trailer 3

Recenze (769)

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Miluju rtěnky Dany Scullyové. Obdivuju ji, jak umí krásně a rychle běhat v botách na podpatku. Závidím jí její krásné vlasy a přítomnost Muldera :-) Při opakovaném sledování jejich (nejen vědeckého) hašteření jsem spokojená asi jako holčička, které se právě na písečku podařila udělat krásná bábovička... :-) ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Shodou okolností přišel tenhle seriál s konspirační a mimozemskou tematikou přesně ve chvíli, kdy jsem o konspirační a mimozemské tematice četl knížky. Takže jisté kouzlo seriál u mě ztratil, ale nic to nemění na tom, že určitá známka kvality to rozhodně je. Z diváka navíc nedělá úplného tupce, skvěle zaměstnává jeho fantazii a představivost a ...... a vůbec, pro tuhle tematiku budu mít vždycky trochu slabost. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Starý díly jsou klasa. Pak se to přeci jenom časem začalo opakovat, jak to bývá zvykem u delších seriálů. Ke konci už to tolik grády nemělo, ale minimálně za ústřední dvojici, úvodní hudební motiv, celkovou atmosféru a originalitu prvních sérií a částí si to příslušnost v mojí topce rozhodně zaslouží. Patří to k seriálům na kterých jsem vyrůstal a na to se prostě jenom tak nezapomíná. Pravda je tam někde venku.80% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Prvních pár řad je přímo skvělých, ale jak se Mulder začne strašně zajímat o ufony a o ničem jiným už žádný další díl neni, tak to začíná být nudný a nezajímavý a už se na to ani nedá koukat, kdyby zůstali u paranormálních jevů a občas do toho vložili ty ufony tak to mohl být jeden z nejlepších seriálů ()

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

Ten kdo hledá nepředstavitelnou dávku mystéria, záhad, nevysvětlitelna a tajemství, tak ten musí zajisté vidět Akta - X. Protože nic lepšího na světě není. Mulder a Scullyova jsou legendami ve strašení lidí. Už jenom samotné jejich působení v seriálu. Pokaždé když došlo na odhalování pravdy, do toho ještě ta šíleně nervydrancující hudba, zamrznul jsem do gauče a bál vystščit nohy ven. Je to asi nejvíc sci - fi, horor a mysteriózní v jednom. ()

Galerie (2 724)

Zajímavosti (344)

  • Heslo Mulderova (David Duchovny) počítače je "trust no one" (nikomu nevěř). V jedné epizodě je tento nápis i na konci úvodní znělky místo tradičního "the truth is out there". (dawe82)
  • Po ošklivém soudním sporu s 20th Century Fox získal David Duchovny (Fox Mulder) před odvysíláním 7. série dvacet milionů amerických dolarů. Celá věc však vrhla stín na jeho profesionální vztahy. (Terva)

Související novinky

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)

Reklama

Reklama