Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

TheGunner

Seriál, kterému se toho opravdu moc rovnat nemůže. Jinej takhle příjemnej, geniální a zároveň vtipnej seriál už asi není, člověk se na něj může dívat pořád a pořád dokola a stejně ho nikdy neomrzí. Tahle šestice přátel nejenom, že utkvěla spoustě lidem v paměti, ale ona měnila lidem životy. Já tenhle seriál žiju a nestává se mi to často, ale vždycky, když se na něj znovu dodívám, tak u posledního dílu mám na kahánku. Prostě a jednoduše, miluju to jak jen málo co! ()

Simgal

Od první až do poslední série si Přátelé drží laťku kvality velmi vysoko a i díky tomu jsou jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. ()

Andresito

Naprostý král mezi sitcomy. Všechny epizody jsem viděl aspoň stokrát a stokrát je ještě uvidím. Šestice hlavních herců je skvěle vybraná, jejich postavy jim sednou jako ulité, a pokud se někdo nemůže rozhodnout, kterou postavu má nejradši, u mě je to jednoznačně Chandler. Celý seriál stojí skoro jen na jeho hláškách a všechno, co on kdy vypustil z pusy, bylo vtipné. Jen škoda, že se dá dohromady s Monikou a vymněkne. Co se týče nejlepších epizod, určitě jsou to ty, co zobrazují minulost přátel (Vzpomínky, Nejhorší díkuvzdání). A co Přátele odlišuje od ostatních komediálních seriálů? Vedlejší postavy. Ať už jsou to celebrity ve vedlejších rolích (Brad Pitt a Bruce Willis byli asi nejlepší) nebo skvěle vybraní neznámí herci. Poslední řady možná už byly trochu slabší, ale o kterém seriálu se dá říct, že si udržel úroveň až do konce? Pořád tajně doufám, že jednou vznikne film, i když bez pana Čtvrtlíka to už nikdy nebude ono. 100% ()

M1k9

Zábava pro mladé lidi. Klasika. Sledování se stane návykovým a k šestici kamarádů z New Yorku se budete vždy s chutí vracet. Ale to všichni víme... // PS: Dnes by mě to už nebavilo. 8.5/10 ()

Chipešek

Ve své době možná trhák, dneska už má svého věšího bratra - HIMYM ... Přátelé někdy umí pobavit, ale celkově pouze průměr (65%) ()

Nexík

Moje srdcová záležitost.. s Friends jsem již od svých 10ti let a nikdy mě neomrzeli... a ani nikdy neomrzí! V posledních sériích sice seriál ztrácí tempo, ale pořád se je na co dívat a hlavně se čemu smát. ()

nikoletkaa

Tohle je snad jediný seriál, na který se můžu dívat pořád a pořád dokola, a stále se u něj budu smát tak, jako bych ho viděla poprvé. Nikdy neodolám, když dávají v televizi už několikátou reprízu. Některé scény stojí i za vyhledání na Youtube - například moje oblíbená "Jak se Joey učil francouzsky" nebo "Jak se Ross opaloval" :) Mojí "úplně nejvíc" nejoblíbenější postavou je sarkastický Chandler (možná proto, že jeho smysl pro humor je mi dosti blízký :) ), ale zamilovala jsem si každého z téhle partičky. ()

Oxymoron

Dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodl napsat komentář k Přátelům. Vždycky jsem si totiž říkal, že zrovna oni vůbec žádný komentář nepotřebují. Ale tak teda pro pořádek: Přátelé jsou nejlepší sitcom široko daleko a nebýt jich, nevznikla by ani spousta dalších skvělých sitcomů. Takže díky Přátelé, jste nejlepší sitcom na eNtou. ()

Acrux

Ano, po prázdninovém Friends-maratonu můžu s čistým svědomím říct, že jsem viděla všech 235 dílů :-) a jen zírám, kolik jsem jich viděla poprvé. Pro mě bezkonkurenčně nejlepší sitcom, jaký kdy vznikl. Nesmrtelné hlášky, osudy hlavních hrdinů, se kterými není možné se aspoň částečně neztotožnit a skvělá zábava od prvního do posledního dílu. Tisíceré díky za Chandlera, Monicu, Joeyho, Rachel, Phoebe, Rosse i všechny ostatní. ()

werus

Přátelé jsou seriál, který mě provázel většinu let, co jsem na světě :-). Nejdřív, když ho dávali v televizi, pak když ho reprízovali poprvé, podruhé.. Pak když přišel internet a dalo se to sledovat online.. :-)) A neomrzel mě, nikdy. Myslím, že Přátelé jsou základem všech sitcomů, kterému se snaží většina ostatních alespoň přiblížit (ve scénách některých jiných seriálů je to vyloženě poznat "inspirace" Přáteli). Je to "scénaristický" klenot, který vám zabrání vybrat si nejlepšího, protože všichni jsou super, všechno pasuje. Velmi často se mi stává, že řeknu "To je jak v Přátelích, když.. " nebo " Jak říkal Chandler.." a to dělá z Přátel (minimálně pro mě) kult jak se patří.. ()

Raimok

Co napsat k Přátelům, když to popsat nejde? Jen možná buďme rádi, že Jennifer, Matthew, David, Lisa, Matt a Courteney odmítli točit další díly. To, co bylo natočeno je od začátku do konce dokonalost a už to nic nezmění. 97 % ()

Tochal

Říká - li někdo, že HIMYM jsou noví Přátelé, nikdy asi neviděl Přátele. Jejich humor je totiž mnohem obyčejnější, lidštější, postavy jsou živoucí - tvůrci se vyhnuli přehnanému fugurkaření, vytvořli šestici skutečných lidí, již by sami o sobě příliš vtipní nebyli (viz trapnost seriálu Joey), v komplexu však tvoří inteligentně se doplňující mix. Jediná postava, která by pravděpodobně fungovala i sama o sobě, je Chandler, jenž je sice svým vtipkováním čas od času vtipný, jenže vtipkování, zdá se mi, není vlastnost přímo z něj vyrůstající - je to jakýsi bal, který by se dal přilepit na kohokoliv dalšího, podobně jako je nostitelem prvoplánové vtipnosti Barney v HIMYM. Škoda toho, jelikož neskonale zajímavější a opravdovější mi přijdou polohy, kdy je vtip založen na Chandlerových niternějších poctitech (například jeho alespoň zpočátku ne zcela vyjasněná sexuální orinetace). ... Jinak, králem je samozřejmě Ross a především pak jeho etuda s melounovým pitím. ... Jen ti nejlepší dokáží odejít na vrcholu. ()

Dejvi21

Souhlasím s názory, že Přátelé patří mezi nejlepší sitcomy všech dob. Prvních 5 řad je téměř bezchybných, při každé se člověk odreaguje a pobaví. I další řady dokážou být zábavné a originální, přestože tak vysoká úroveň z prvních řad se už nedá nadále udržovat. Výborná je dokonce i 10. řada, ve které se tvůrci chtěli se seriálem rozloučit důstojně, což se jim povedlo, a hlavně poslední díl je jeden z nejemotivnějších, jaké jsem kdy viděl. Přátelé jsou můj nejoblíbenější sitcom a oceňuji, že tvůrci dokázali až do konce přicházet s originálními nápady a vtipy. I přes lehce slabší poslední řady si myslím, že Přátelé mohou, ba přímo mají dostat pět hvězdiček. P.S. Musím doplnit, že pokud budete Přátele sledovat v angličtině, tak kvalita v podstatě neklesá, můj názor na poslední řady pokřivil český dabing/překlad. ()

Maryinka

Není snad dílu, který bych neviděla. Přestože se Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Ross a Chandler někdy chovají pitomě a člověk by je nejraději zabil, přátele jako je by chtěl snad každý. Od prvního dílu první série do posledního dílu 10. série kvalitní zábava pro celou rodinu. Tento seriál má opravdu milý humor, který je sice ujetý, ale rozesměje od srdce. ()

Domec

Dlouho jsem je mela v oblibeny 10, ale bohuzel cas je vrah a ja ted sleduju serialy co bezej ted. To ovsem neznamena, ze Pratele nejsou spica, protoze opravdu jsou! ()

Jennifer67

Komediální seriál který už nikdy nikdo nepřekoná. Miluju každý každičký díl, všechny hlavní hrdiny, jejich hlášky scénky. Monicu která je ujetá na pořádek, Chandlera a jeho vtipy a hlášky, Joeyho jak se učí Francouzky, Phoebe a její potrhlé písničky a názory, Rachel a její naivita která ji zařídila místo až v Paříži a nakonec Ross který se vžíval do svého vyprávění o dinosaurech a evoluci :D. Prostě je miluju všechny :D. A nikdy na ně nezapomenu ;) ()

Hepy13

Ať napíšu cokoliv, tak jsem si jist že to už předemnou někdo napsal. Ale i přesto si dovolím napsat několik slov. Byla doba kdy jsem se díval na Přátele pořád. A taky se mi jednou povedlo zhlédnout 12 dílů ihned po sobě. To byly 4 hodiny té nejlepší seriálové zábavy (příšerná závislost) :D Výrazem " kultovní " nelze jen tak házet do větru. Jakožto kreslené seriály mají svůj kult v podobě Simpsonových, tak i hraný seriál má svůj kult jménem FRIENDS! Kdyby mi někdo položil jednoduchou otázku. "Koho máš ze šesti přátel nejraději?" Odpověď by v některých oblíbených seriálech byla vážně jadnoduchá. Např. Simpsonovi=Homer, South Park=Cartman, Krok za Krokem=Frank, Teorie velkého třesku - Někoho to asi překvapí, ale i když by BBT bez Sheldona byl jedno velké nic. Tak můj oblíbenec je Rajesh. Líbí se mi jak větou, slovem a nebo třeba nějakou grimasou zabije celý dialog. Ale teď už zpátky k té odpovědi. Jediná možná odpověď je - VŠECHNY! Z přátel mi každou chvíli byl sympatický někdo jiný, ale nakonec jsem usoudil že nejlepší jsou stejně všichni. Každý z nich má své specifické přednosti, chyby, rysy a vlastnosti. Je to zkrátka ten nejlepší seriálový míchaný kotejl z lásky a přátelství na světě. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele