Mladý Indiana Jones

• Česko Kroniky mladého Indiana Jonese (více)
USA, (1992–1993), 37 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

George Lucas

Sean Patrick Flanery, George Hall, Harrison Ford, Jeffrey Wright, Jay Underwood, Corey Carrier, Margaret Tyzack, Jane Krakowski, Keith David (více)

V tomto seriálu putujeme s mladým dobrodruhem po světě, sledujeme jeho dětství, kdy jej otec vyučuje filosofii v klášteře Meteora, přes první lásky, až do krutých bojů první světové války. (Czernozub)

jasiska

Geniálna záležitosť. Okrem toho, že som vďaka mladému Indianovi Jonesovi mala o polovicu ľahší dejepis, to bola aj úžasná filmová záležitosť. Každý jeden diel je ako minifilm. Krásne kostýmy aj kulisy, úžasná doprovodná hudba, výborné obsadenie. Človek sa nad tým zasmeje i zamyslí, všeličo nové sa naučí, spozná množstvo historicky významných osobností, no proste na Mladého indianu Jonesa si nedám dopustiť. ()

AriAries

Viděl jsem jeden díl a na další už raději nekoukal. Celý se točil kolem formulářů a přišlo mi to, že to téma vystačilo na celý díl. Ačkoli paralela s českou (nejen) byrokracií nebyla daleko od pravdy. Ne že by si filmový a dospělý Jones hrál na vážnost, ale tohle bych zařadil spíše pod grotesku. A udělat dobrou a netrapnou grotesku umí opravdu málokdo. Tohle bylo spíš z těch slabších. ()

NinadeL

Škoda, že to selektivní vydání dílů 6, 8, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 20, a 22 na VHS způsobilo takové zmatky v číslování... Naštěstí dnes je ale rok 1999 překonám a spolu s třemi DVD sety z roku 2008 je tu Indy v té nejlepší kvalitě. Nikdy už se zřejmě nevrátí vyprávění starého Indyho, ale co já vím ;) ()

Indy_Brabino

U seriálu to pro mě vlastně úplně celé začalo. Příhody mladého ještě ne-archeologa, ale za to již dobrodruha na plný úvazek jsem si zamiloval už jako hodně malý kluk. Tehdy jsem dokonce věřil, že je vše zfilmováno podle skutečných událostí, které sám prožil. Jak krásně naivní jsem byl, když jsem tomu věřil, proto mi to zřejmě přišlo tak úžasné a tohle kouzlo se ve mně naštěstí uchovalo dodnes. Do toho jsem kdysi zjistil, že to vlastně všechno odstartoval původně oddychový projekt dvou filmařů v jednaosmdesátém roce. Díky tomu mé opojení a láska k těmto dílům jen rostla a přetrvává i nadále dodnes. ()

mira007

Jako fandovi filmové série o Indianu Jonesovi mi tento seriál připadal jen jako laciná nedůstojná  záležitost , která jen parazituje na legendárních filmech, ale jestli tomuto seriálu musím dát významné plus, tak krom toho, že se občas snaží, tak hlavně za českou stopu, protože tento seriál byl vstupní branou pro české kaskadéry do Hollywoodu. ()

• V epizóde "Curse of Jackal" odhalil starý Indy (George Hall) svoj dátum a miesto narodenia - 1. júl 1899, New Jersey. (Raccoon.city)
  • Film se především natáčel v Barrandovských studií v České republice. (Yardak)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (více)

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

06.04.2022

Před několika týdny skončilo natáčení enormně očekávaného pátého dílu Indiana Jonese a snímek nyní je ve fázi složité postprodukce, hlavní hvězdě Harrisonu Fordovi se nicméně tím pádem aktuálně… (více)