Reklama

Reklama

Západní křídlo

(seriál)
  • Česko Západní křídlo Bílého domu (více)
USA, (1999–2006), 109 h 56 min (Minutáž: 41–50 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Hrají:

Allison Janney, John Spencer, Bradley Whitford, Martin Sheen, Janel Moloney, Richard Schiff, Dulé Hill, NiCole Robinson, Melissa Fitzgerald, Rob Lowe (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(154)

Vydejte se do zákulisí Bílého domu v tomto neotřelém dramatickém seriálu s humorným podtextem, který vytvořili John Wells, Thomas Schlamme a Aaron Sorkin. (HBO Max)

Recenze (28)

Cedr 

všechny recenze uživatele

Pod mimořádně lacinou a kýčovitou úvodní znělkou se schovává jeden z nejlepších seriálů všech dob. Západní křídlo není rozhodně pro každého a uspokojí jen ty nejvybíravější a nejpozornější diváky. Nestárnoucí scénář, perfektní obsazení a vzhledem k dosti suchému námětu naprosto nečekaně chytlavá atmosféra obzvlášť díky skvělým charakterům. Nemohl jsem si pomoct ale seriál ze zákulisí Bílého domu mi přišel příšerně ale opravdu příšerně nesympatický. Aspoň tedy do té doby než jsem po letech odkládání shlédl pilot. 10/10 ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepsich serialov na politicku temu, aky bol kedy natoceny, ktory sa vsak u nas (celkom nepochopitelne), nedokazal presadit a nenasiel skoro ziadnu odozvu. Brilantne dialogy striedaju fantasticke charakterove postavy a nenechaju vas ani na chvilku vydychnut. Kto ma cas a rozumie po anglicky, veselo do toho, pretoze to naozaj stoji za to. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý seriál z prostředí americké politiky, který je sice velmi idealistický, ale zároveň svou hloubkou s ním máloco snese srovnání. Ze začátku může působit složitě a hůře se do něj proniká, ale jakmile se divák zorientuje a zvykne si na postavy a jejich funkce, je to jedna velká jízda plná brilantních dialogů, chytrého scénáře a skvělých charismatických postav, které prostě jen chtějí ze sebe vydat to nejlepší. Režijně i herecky silné, špičkově napsané a i když nějaký ten patos tam je, tak je podáván velmi nevtíravým způsobem. A ani po odchodu Aarona Sorkina z pozice scénáristy neztratil seriál nic ze své krásy. Naopak mi přišel dramatičtější a provázanější, což bylo něco, co mi u první čtveřice sérií složené z ryze epizodických dílů občas chybělo. The West Wing je zářivou ukázkou toho, co by americká politika mohla být, pokud by byla plná vysoce kompetentních a morálně správně nastavených lidí, kteří se spolu i přese všechny rozdíly a odlišné pohledy na věc snaží bez vzájemného urážení najít společnou řeč. Taková americká politika možná i jeden čas do jisté míry byla, ale dnes už bohužel není. A nejen americká politika, ale čím by mohli být lidé obecně a čeho všeho by mohli dosáhnout, pokud by se dokázali oprostit od přebujelého ega, sobectví a korupce, vykašlali se na vzájemné podrazy, hodili za hlavu nezdravé ambice a jednoduše se snažili konat dobro. Reálné to asi úplně není, ale zatraceně dobře se na to v takto kvalitním a inteligentním podání dívá. Opening ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Po všech sedmi sériích, pak jejich okamžitém repete, a nespočtu sjíždění oblíbených scén na youtube - D O K O N A L O S T. Mnoho let jsem měl West Wing na to-do listu a když jsem si na něj konečně našel čas, instantně zamířil velmi blízko k vrcholu žebříčku nejlepších seriálů jaké jsem kdy viděl - Sorkina jsem miloval odjakživa, ale netušil jsem že své opus magnum vytvořil už kdysi dávno. Po jeho odchodu od seriálu po čtvrté sérii je vidět určité snížení kvality a změna stylu, ale ne nijak zásadně. A styl změnilo citelně i 9/11 - realita bohužel Sorkinovu politickému idealismu těžce nakopala prdel, a ještě větší posun vnímání jeho Bílého Domu následovalo po čtyřech letech Trumpova marasmu. O to větší blaho je pak se do tohoto světa ponořit. Brilantní politická i sociální kritika a zároveň absolutní obhajoba demokratických principů a všech civilizovaných stránek opozičního politického boje. Patriotismus v nejlepší možné podobě. A v extrémně zábavném podání s nejchytřeji napsanými dialogy jaké se kdy v televizním seriálu objevily. 10/10 ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý seriál z prostredia politiky. Videl som asi 2-3 série si tak 20 rokov dozadu. Zo začiatku ma to nadchlo práve tým netradičným prostredím, ale postupne ma začali strašne iritovať tie typické Sorkinovské gulometné dialógy. Nikto normálny takto nehovorí a rozhodne je absurdné, aby tak hovorili všetky postavy v seriály. Ale Martin Sheen ako dokonale kladný prezident bol sympaťák, plus aj vedľajšie postavy boli dobre obsadené a zahrané. Len to prostredie vrcholnej politiky sa dosť rýchlo opozeralo a v tom skôr pozitívnom pojatí už seriál nemal čo poriadne ponúknuť. 6/10. ()

Galerie (226)

Zajímavosti (15)

  • Seriál vyhrál cenu Emmy, za nejlepší seriál v kategorii drama a to za první až čtvrtou sérii. (Pumiiix)

Související novinky

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

29.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další… (více)

Reklama

Reklama