Reklama

Reklama

Jump Street 21

(seriál)
  • USA 21 Jump Street
USA, (1987–1991), 79 h 3 min (Minutáž: 43–91 min)

Hrají:

Holly Robinson Peete, Steven Williams, Peter DeLuise, Dustin Nguyen, Sal Jenco, Johnny Depp, Michael DeLuise, Richard Grieco, Ne-Yo, Frederic Forrest (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(102)

Obsahy(1)

21 Jump Street je veliteľstvo pre policajnú jednotku, ktorá sa špecializuje na vyšetrovanie medzi mladými ľuďmi. Každý s príslušníkov Jump Street bol vybraný pre schopnosť zapadnúť na strednú školu, alebo univerzitu, čo im umožňuje pracovať v prezlečení v miestach a situáciách, kde sa rádový policajti nedostanú. (sliver)

Recenze (110)

Tinaa 

všechny recenze uživatele

Amerika, 80. léta, kdyby mě to nebavilo kvůli svému oblíbenému herci, tak na to můžu koukat, jak se lidé oblíkali a prostě takový oddych od novodobých seriálu... a vůbec nejsem při hodnocení tohoto seriálu neobjektivní, jak mi bylo oznámeno, tady se jen každý každého bojí + sledují Ulici :D tak pak se nemůžem bavit natož polemizovat... ()

Honza__St. 

všechny recenze uživatele

Výborný osmdesátkový detektivní seriál, který nám představil elitní jednotku policistů, která je nasazovaná do škol, aby odhalovala nejrůznější lumpárny počínaje pašováním drog na záchodě a konče přepadeními, znásilněními, pokusy o vraždu a někdy i dokonanou vraždou. První díly byly prostě dokonalé, navíc ještě podbarvené nesmrtelnou osmdesátkovou atmosférou od módy až po písničky (áčková hitová produckce - aspoň teda před zmrvením v éře DVD). Nemluvě o naprosto sehrané partě hlavních postav v čele s Hansonem a Penhallem. Bohužel hned po několika prvních dílech seriál opustil Frederic Forrest alias kapitán Jenko, a s novým šéfem už to prostě nebylo ono (nemluvě o tom, že z oné kaple se stala další stanice, takže stačil jeden zvědavý študák a vše prasklo). Přesto si i dál seriál udržoval víc než dobrou úroveň (nejspíš i proto že nejeden díl byl původně natočen ještě s Jenkem a pak prostě jen některé scény přetočili se Stevenem Williamsem). Jenže s příchodem dalších sérií se ze seriálu víc a víc stávala agitka pro mládež a posléze rovnou hodně depresivní soap opera, u níž se Johnny Deppovi ani nedivím, že jí měl víc a víc plný zuby a při první příležitosti vzal dráhu. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Johnny Depp si na novinárov, pýtajúcich sa ho na tento seriál, vraj počká vonku pred budovou a tam im dá nakladačku. "To, že som podpísal zmluvu, som ľutoval už pred nakrútením prvého dielu". Znamenalo to preňho totiž roky monotónnej roboty a na dobrej nálade sa nepodpísal ani jeho vtedajší (a dodnes pretrvaný) názor, že seriály existujú kvoli reklamám - nie reklamy kvoli seriálom. Seriál má výborný nápad (mladí policajti inkognito vyšetrujú na školách) a skvelé obsadenie. ()

Wencek 

všechny recenze uživatele

Hloupý nápad s policisty, kteří jsou stejně staří jako studenti na střední škole. Blbost obludných rozměrů. Pochybuju že prošli policejním výcvikem a dostali se na pozici detektivů za pár měsíců, na to se člověk asi vypracuje za delší dobu . To je jako poslat kosmonauta do vesmíru po pár týdnech výcviku. A ještě tomu hloupému seriálu vévodí naprosto odpuzující R.Grieco. To je do nebe volající. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Ač dívka v pubertálním věku, byl na mě Johnny v tomto seriálu přespříliš slaďoučký:-). "21 Jump Street" je výhradně pro teenagery - policisté vypadají jako puberťáci a řeší problémy studentů. Nemyslím, že by mě to dokázalo oslovit i dnes, ale před lety šlo o kriminální nadprůměr (pro náctileté vyskoký nadprůměr), tak nebudu v hodnocení moc přísná. 65% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (21)

  • První díl doprovodila hudba rockera Stevea Winwooda, který za ní byl ověnčen cenamy Grammy. (Rosalinda)
  • Titulní píseň seriálu nazpívala Holly Robinson, představitelka hlavní ženské postavy Judy Hoffs. (Luxocculta)
  • Původně měl mít seriál jen šest epizod, ale vzhledem k úspěchu, který zaznamenal, pokračoval další roky. (Rosalinda)

Související novinky

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Reklama

Reklama