Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

pend

Britská klasika. Tenhle sitcom buď milujete, nebo jste ho ještě neviděli. I Sheldon má jeho kompletní edici pro případ nouze ☺☺☺. ()

Noomi

„Jenom sympaťáci umírají mladí!” No povedzme si na rovinu, ktorý fanúšik Červeného trpaslíka si nikdy nedal Maratón Red Dwarf alebo sa nepokúsil ukuchtiť kura Vindaloo??? Bez toho si už ani rok neviem predstaviť. Červený trpaslík je jeden z najgeniálnejších sitcomov všetkých čias. Ach, ten suchý humor...tomu sa nič nevyrovná. Seriál si nemožno zamilovať po jednom či dvoch dieloch. Človek potrebuje vidieť aspoň dve celé série aby tomu prišiel na chuť a je pravda, že to buď začne neskonale zbožňovať, alebo to jednoducho znechutene vypne a bude sa snažiť zabudnúť na to, že pri tom premárnil drahocenné minúty života... Ja už asi navždy budem patriť k prvej skupine a musím podotknúť, že zo širokého okruhu mojich známych som na Červeného trpaslíka nenahovorila nikoho a občas som si vyčastovala poznámku, že som chorá keď sa mi čosi také páči. A viete čo? Je mi to jedno...ten seriál bude mať vždy v mojich očiach najvyššie hodnotenie. Je to trápne?...áno. Je to nelogické?...áno. Je to občas hlúpe?...och, áno. Je to neskonale božské?...bez debaty... Seriál si našiel svojich skalných fanúšikov, vyznávačov, dokonca fanatikov. A to má svoj dôvod. Lister: "Co to proboha dělá Mahátma Gándhí? A proč cvičí boj zblízka s jeptiškou?" Rimmer: "To není jeptiška. To je podplukovník Matka Tereza." ()

Marcita

Když jsem před pár lety viděla Červeného trpaslíkapoprvé, říkala jsem si "co to má jako být?" Ale byla jsem tehdy malá a hloupoučká, a tomuhle seriálu jsem přišla posléze hodně rychle na chuť. Vracím se k němu zas a stále, zvlášť ke své oblíbené Karanténě a Králu bramborových lidí. Výborní herci, výborný dabing, geniální hlody britského suchohumoru. ()

cyphercz

5 hvězdičkový hodnocení za těch několik prvních brilantních řad... ke konci už to hodně ztrácí dech a hlavně humor (hlavně pak "poslední" série s oživenou posádkou), nicméně velkej kult ()

Blackhawks

Je to skvělý seriál a nejraději mám tvora, který se vyvinul z kočky :D Asi nemá smysl se víc rozepisovat, viděl jsem všechny díly a rád se na ně dívám znovu a znovu !! "Moje skříň je tak velká, že zasahuje do několika časovejch pásem. Když jsou u košil 3 hodiny tak ponožky mají 7 hodin ráno" - Kocour :D ()

Richie24

Legenda seriálových legend. Dokonalé prakticky v každém díle. Dokonalé (alespoň) pro mé pojetí humoru vůbec. Herci pro tento seriál jako stvoření. Kvalita jednotlivých dílů s rostoucími řadami zdaleka neklesá, ba naopak! A v neposlední řadě naprosto geniální český dabing. Důvod, proč nejsem schopen dlouhodobě sledovat jakýkoli jiný seriál. Oproti hochům z Trpaslíka je to pro mě totiž téměř vždy jen slabý či v lepším případě slabší odvar. Dalších 100 % a 5 *****. ()

Bozvav

Kdysi jsem viděla pár dílů a nijak mne nezaujaly. Rozhodla jsem se pro repete a hle, opět se žádné nadšení nedostavilo. Kdosi zde v komentářích napsal, že seriál buď milujete, nebo nesnášíte. Za mne ani jedno. Tuctová, lehce zapomenutelná záležitost, ve které je sem tam něco vtipného, ale jako celek nic moc. Viděno 10 dílů, takže snaha byla, ale fakt víc bych nedala. Většinou nuda, nuda. Za mne 45%. ()

Chundys

Po 32 letech jsem dá se říct jedním hltem shlédl parádní vesmírný sitcom. Rozumějme dobře že jsem ještě ani nebyl na světě, před těmi lety :D... jako úplně nejoblíbenější postava Rimmer, taky to bylo znát v sedmé sérii, kde místo něj dosadili Kočanskou! Ale celá čtyřka je naprosto suprová i Holly i kapitán Hollister :D. Nebudu jmenovat obíbené díly ani série, lépe se řekne, které byli špatné to neni nic těžkého a proto úplně nejhorší byla série IX. Pokud jsme Skokanem skočili, tak to bylo bravurní zakončení a já si to celé užil i s urtpením té jedné špatné šerie, takže bravo!!! ()

Kochanski

Kriptofašisticky dobrý!!! Do kosmu, proč má ten seriál jen 52 dílů?! Bude někdy hotovej ten slibovanej film?! Rimmere já tě miluju :-) ()

derek007

Kampak se hrabou americký sitcoms??? Vedle tohohle vypada všechno ostatní jako trapná břečka. Snad jedině díly bez generála Rimmerra jsou slabší, ale to se dá pochopit. ()

tragos

Těžařská loď Červený trpaslík, tři miliony let v kosmu. Její posádka: Dave Lister, poslední žijící člověk, Arnold Rimmer, hologram Listerova mrtvého kolegy, a tvor, který se na lodi vyvinul z kočky. Konec sdělení. *** Dodatek: Samota v kosmu vás často dohání k šílenství. Jediné, co mně pomáhá udržet si smysl pro realitu, je přátelství s mou sbírkou zpívajících brambor. ||| Stále mi není jasné, proč miluju Trpaslíka a nemusím Pythony. A pochybuju, že na to někdy přijdu :-) ()

paolito

Můj nejoblíbenější seriál/sitcom/cokoliv... TOHLE je můj životabudič, TOHLE je moje droga! Neusnu, dokud si před spaním nedám alespoň jeden dva díly. Nikde jinde sem neslyšel kolik skvělých hlášek jako tady: 4682 kilo ozářené haše... to jsem já, ta hromádka trusu z myšího albína...pane vy jste ma...ma...vy jste ma-góóór!... říkali mi..Majzlík! ... Jedna, jedna, jedna, já, já, já!...ano, Kvejgáři, to jméno jsem si vymyslel a je s dlouhým á!...Jsi bezva kluk Rimmere, a mám tě fakt moc ráda...kriiistepane, ještě že nedělal gynekologa...No prostě klasika,hláška vedle hlášky. Seriál, který obohatil i můj jídelníček, kuře na kari je fakt dobrota, a na polévku gaspačo se chystám...A nedávno jsem vyzkoušel sendvič se smaženkou,chilli a čatný, opravdu mi bylo jako bych měl rodit,ale na Šamanský kebab po ďábelsku nemám odvahu... ()

drinker

Může mi někdo konečně vysvětlit, co je na tomhle seriálu tak srandovního? Většina fórků jsou jen větné zkomoleniny, nebo rádoby vtipné absurdní nesmysly. Mám rád anglický humor, ale tohle je jen křeč a trapná zoufalost být vtipný. Dvě hvězdy za to, jakou to dokázalo vyvolat mánii. ()

Joll

Perla mezi Britcomy a jen těžko by jste hledali špatný díl, snad jen kromě 9té sezóny, která se moc nepovedla, bylo tam sice pár dobrých fórků, ale už to nebylo ono. Dle mého názoru se po tolika letech už do toho neměli pouštět a nechat tento kultovní seriál odpočívat na olympu Sitcomu.Ty 3 díly byli úplně zbytečné. ()

fr3ak

Sleduji dodnes, cituji dodnes. Jeden z největších klenotů britské seriálové tvorby. Jen tak mimochodem na to že jde v podstatě jen o sitcom to není tak hloupé jak se na první pohled zdá. 10/10 ()

Aspman

První tři řady jsou opravdu skvostné, hlavně díky úžasným dialogům, od čtvrté série ovšem bohužel dialogů ubyde a přidá se více "akce" a seriál tím pomalu ztrácí na zábavnosti. 4,5* hlavně za první série. ()

Mattezs

HOLLY: Zvol si hru. QUEEG: Šachy. HOLLY: Jakoukoliv hru, jen si vyber. QUEEG: Šachy. HOLLY: Dáma, poker, cokoliv… QUEEG: Šachy. HOLLY: Halma, člověče nezlob se… QUEEG: Šachy. HOLLY: Monopoly. Třeba tě nechám i začít. QUEEG: Šachy!!! HOLLY: Asi chceš hrát šachy. Převeď mě na svůj monitor.:) Spolu s Přáteli můj nejoblíbenější seriál...jediné co bych vytkl je změna Hollyho za Hilly,ale i tak bezkonkurenční... ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019