Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

kubas369

Tak tohle je pro mě Láska (s velkým L : ) )na celej život, a nevím jaký jiný komentář bych měl napsat tohle se nepohybuje na logické rovině ale je to vypálené hodně hluboku v mém srdci. Pokaždé když jsem moc unavený nebo smutný nemužu myslet nebo něco cítit tak si to pustím, stačí pár slovních přestřelek Listra a Rimmera s malou vše vysvětlující vsuvkou od Kriťáka a nechápavě nepřítomným výrazem od Kocoura = vše zlé je pryč a já si připadám jako nový člověk ( aspoň ušetřím za lázně nebo psychiatra). Jak pravý klasik „Jseš užitečnej jak automat na kondomi ve Vatikáně“. Pro mě naprostá jednička mezi seriály. No a už jsem zase sentimentální. ()

Mara12

Rimmer : Jenom sympaťáci umírají mladí! Myslím, že delší komentář to nepotřebuje, snad jen obrovské díky Phoebess, že mě na tenhle seriál přinutila dívat a udělala z něj tak mojí srdcovou záležitost. – ARNOLD J. RIMMER FOREVER !!!! ()

Zuzatornik

Nejdřív jsem si říkala, co na tom všichni jen mají? Ale stačilo pár dílů (hlavně když už se k ním pak přidal Kryťák) a neuvěřitelně jsem si tenhle seriál oblíbila. Super hlášky, super vtipy (i když občas lehce stupidní a fekální), skvělý postavy...tohle prostě nepřestane bavit. ()

KateW

Nikdy se neokouká, hlášky nikdy neztrapní, Hoši z trpaslíka nikdy nezklamou. Jednoduše tohle je seriál, který netrumfne nic. Kdo to neviděl, má vážnou mezeru ve vzdělání. Kdybych měla spočítat hodiny,které jsem u toho proseděla, bylo by to hezkých pár dní, možná i týden či dva. Kdo nerozumí britskému humoru, tak bohužel nikdy nepochopí genialitu Červeného traslíka ()

lake-lake

...Chovám bláhovou naději, že za tři miliony let, co jsme pryč, lidstvo přestalo válčit, vyléčilo všechny choroby a zjednodušilo formulář daňového přiznání... ()

Týnidlo

No tak tohle je kvalitka nad kvalitky. Každý díl narvaný hláškami a to ne ledajakými. Tak třeba díl, kde je Rimmer napaden virem a vyhlašuje se za krále Bramborových lidí, samozřejmě po boku s věrným přítelem - panem Filutou.. Nebo.. "Ta pálenka má aspoň 200%. - Aspoň Ti vyrostou chlupy na prsou. - Nejen na prsou, na jazyku a vlastně i chlupy na chlupech." (Nebo tak nějak:)) To prostě mluví za vše:). ()

Mykhaluu

Seriál fajn. Když to tenkrát začalo, hrozně jsme se tomu smáli a natáčeli na VHS, aby jsme se tomu mohli smát, kdy budeme moci a chtít! Později už mě ty díly tak nebrali a nevydržel jsem všechny dodívat. Když si však má milá žena četla knižní podobu a dusíce se smíchy mi (zkoušela) předčítat, tak se mi to líbilo ještě více! Rimmer a jeho příprava a taháky k důstojnickým zkouškám!! :D :D :D ()

GordonCZ

Pro mě naprosto nepřekonatelná ukázka fantastického britského sitcomu, kterým dodnes doslova žiji. Pokud shlédnete celý seriál tolikrát, že už to nespočítáte ani na prstech obou rukou, nemůžete dát méně než plný počet hvězdiček. Jen těžko vyjádřitelné pouhými slovy. A teď hurá zpátky do vesmíru, pařba a flink chtěj celýho člověka! ()

marek29 odpad!

Mluvenému britskému humoru jsem nikdy nepřišel na chuť (Jistě pane ministře nebo právě RD) - to Mr. Bean je něco uplné jiného. Jsem asi ta druhá skupina, která tento britcom nenávidí. Ač jsem mu zkoušel dát šanci, tahle blbost z ťulpasů z vesmíru mě opravdu neoslovila. ()

yaqwsx

Bohužel... Ani po celé první sérii jsem tomuto seriálu nepřišel na chuť. Ano, občas jsem se zasmál, ale maximálně jednou až dvakrát za díl. Což by samo o sobě ani nevadilo. Vadilo mi to, že zbytek byl nudný, takový nějaký. Prostě nemám buňky na Červeného trpaslíka. A asi nikdy mít nebudu a tajemství toho seriálu mi zůstane zahaleno. ()

donnovann

Pokud si na internetu pustím sestřih hlášek z tohoto seriálu opravdu se bavím, jenže jakmile si pustím celou epizodu přichází nuda doprovázená maximálně jedním vtipným dialogem. Britský humor mi prostě nic neříká, červený trpaslík mi opravdu nikdy nepřirostl k srdci. ()

Kutkey

Mnoho poviku pro nic. Tomu suchému humoru jsem nepřišel vůbec na chuť, pro mě z komediální stránky trapárna, ale Sci-Fi prvky jsou vymyšlené velice dobře. ()

konysua

Když špadná nálada, postí se Dwarf. Když je venku škaredě, pustí se Dwarf. Ať se děje co se děje, pistí se Dwarf. Anglie vládne komediím s Dwarfem v čele. Skloubení komedi a sci-fi je tu naprosto dokonalé. Sci-fi se nebere tak vážně, ale v jejich podání to vypadá důležitě asi jako Listrova ranní hygiena. Co je na seriálu vyjímečně, a co většina nemá, je že neztrácí na dechu ani u jednoho dílů. Opravdu jsem nenašel jediný, kde bych se od srdce nezasmál, i když jsem je viděl mnohokrát. Teď jsem viděl, že začnou točit novou sérii, né tu sračku na zemi, ale klasiku jak má být. Už se nemůžu dočkat. Snad tam bude stejně dobrý dabing a překlad jako doposud. 10/10 ()

whysoserious

Seriál plný hlášek a poznámek, které si buď zamilujete, nebo nenávidíte :) Prostě Lister a Rimmer :D Já si je zamiloval a kdykoliv na ně v tv narazím, tak nepřepínám :D ()

GoustDog

Pro mě osobně dosud nepřekonaný zástupce komediálního žánru obecně. Trefný humor, který je místy skutečně geniální; stejně jako herecké výkony ústředních představitelů, kteří zůstali tomuto seriálu věrni dlouhá léta (vlastně až doteď, protože se má každým dnem objevit na televizních obrazovkách nová série). Vděčíme tomuto skvostu za nepřeberné množství kultovních hlášek, které baví znovu a znovu. Z každého dílu doslova sálá nadšení, srdce, kterou pánové (a dámy) do tohoto projektu dali. Ano, vím - pozdější série jsou sice již slabšího rázu, ale stále se jedná o velmi nadprůměrnou záležitost. ()

Havala

Neviděl jsem všecky díly, ale za některé nesmrtelné hlášky nelze dát jinak než plný počet :-D Absolutní klasika. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019