Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

m.zales

Ač jsem zpočátku nechápala humor obsažený v tomto seriálu, postupně jsem mu přišla na chuť a teď mám u každého dílu neutišitelné záchvaty smíchu! ;D ()

Emilii

Jsou tu skvěle nadabované superhlášky, které u nás doma "můžem", takže je to někdy i naše komunikace s Rimmerem, Kocourem a Listrem a taky Holly je u nás zapnut........ Prostě úplně normálně fungující rodina.......!!!!! ()

Jarlaxle

První dvě série jednoznačně 5*. Jenže pak se celá tahle záležitost nějak změnila. A já osobně si myslím, že k mnohem horšímu. A i když jsem se třeba u některých dílů i celkem nasmál, nebylo to zkrátka už ono... ()

gefr

Kdo by neznal tuhle partu pošahanců z hlubin vesmíru. Dnes již klasická záležitost a u mě má trpaslík vždy místo. Když nevím u čeho se na 30 minut uvolnit sáhnu právě po něm. Tenhle seriál si musí oblíbit téměř každý. Už jenom kvůli postavě Kocoura, který zejména v prvních epizodách nejvíce bavil. ()

koza3

Tak tenhle seriál jsem viděl tolikrát, jako plakát s tenistkou, jak se škrábe v zadku. Kultovní, přímo epochální umělecké dílo, které se stalo vzorem pro obrovskou skupinku lidí, zasáhlo i do mého srdce. Jeden z mála seriálů, které žeru i s českým dabingem. Tolik hlášek, zamotaných zvratů, rozmanitých charakterů nenajdete v žádném jiném seriálu. Poslední sérii Back To Earth nepočítám, protože je to pouze vykrádačka starých nápadů a až na nostalgii se mi tato série absolutně nelíbila. Vcelkově vzato 100% úspěšný výlet!!! ()

waltosin

Skvěle, skvěle!!! Lister jako poslední žijící člověk, Kocour se vyvinul z kočky, Rimmer jako hologram, Holly jako lodní počítač s IQ 6000 ( u mě má tak IQ 50), takhke jsem si je všechny představoval když jsem četl knihy ( tady vyzvihuju umění pan Granta a Naylora). Všechny my okamžitě přirostly k srdci a to tam jsou jen čtyři a opět je tu vynikající černý humor. Lister a Rimmer jsou pro mě jedny z nejvtipnějšších postav všech dob. Borci!!! :) ()

jokerik

Holy: "Jak dny ubíhají, smiřujeme se se smutnou skutečností, že jsme sami v bezbožném, pustém, nepřátelském a nesmyslném vesmíru. Přesto se musíte smát, viďte?“ Jak by taky ne, jedná se o jeden z nejlegračnějších seriálů ve Vesmíru. (: ()

Jogi.1

Všichni jsou mrtví Dejve ! Všichni jsou mrtví Dejve ! Všichni jsou mrtví Dejve :D Zaujat je slabé slůvko, vždyť začátek tohoto seriálu mluví za sebe. : "První díl, KONEC" ! Tento seriál je prostě KONEC ... konec nudy, konec starostí, konec opakování z jiných seriálů, konec nudným pasážím, konec americkému (někdy už i trapnému) humoru, konec - velký konec světa ! No nic obědnejte si slepičí polévku a můžeme začít ! "První díl, KONEC." ;-) ()

Rediik

Co věta, to hláška. Tenhle seriál nejde nemilovat, pětice Dave Lister, Arnold Rimmer, Kocour, android Kryton a Holy je skvělá! .. Rimmer: "Krytone, nemohli bychom letět trochu rychleji? Aby nás nepředjížděly nehybné předměty!".. . ()

VirglCZ

No co, tak jsem se jako každý správný nerdík zamiloval. A že to stálo za to :-) Edit: Ač Back to Earth kvality svého předchůdce zdaleka nedocílil, poslední vzniklou (desátou) sérii můžete opět bez ostychu řadit k té kultovní parodii, kterou původní RD byl. ()

spacemaster odpad!

Tupý seriál který se možná snaží být legrační ale moc se mu to nedaří. Naprostá kravina po které mě vždycky rozbolela hlava, takže pokud se chci vyhnout silné migréně vyhnu se i tomuto seriálu a každému racionáůnímu člověku doporučuji udělat totéž. ()

Pajela

Tak to je prostě legenda :-) Ještě že Červený trpaslík vznikl. Na světě by bez něj bylo o něco míň veseleji. ()

Bumerang

Inteligentní britský humor na afektovaný americký způsob. To je pro mě Červený trpaslík. Bohužel, právě takové uchopení celého seriálu se mi moc nelíbí. Některé fórky jsou skvělé, některé zase neuvěřitelně "americky" blbé. Tím mám na mysli humor sitcomů typu El Bunda. Občas se na nějaký ten díl rád podívám, ale že bych tohle pravidelně sledoval. Fakt ne... ()

hodbodka

Seriál, který jsem viděla tolikrát, že už bych to asi ani nespočítala. Když na něj koukám dnes, tak už se směji předem, protože vím, co bude následovat. A to svědčí o kvalitě tohoto seriálu a hlavně o kvalitě tohoto britského humoru :) Nespočet dokonalých a nezapomenutelných hlášek. Hlavní postavy jsou tak originální, že z nich nemůžete spustit oči a v případě Rimmera se prostě někdy nestačíte divit. Momentálně se snažím co nejvíce zapomenout, abych jednoho dne si Červeného trpaslíka znovu pustila a nevěděla, co bude následovat. Na ten den se těším, i když si myslím, že je nereálné na něco takového, jako je Červený trpaslík, zapomenout. ()

Slam7

Ideální seriál pro fajnšmekry!!! Tohle je seriál, kterej u nás oslovil ohromnej počet diváků, což se mi líbí, protože neni tak komerční jako jiný seriály...všechny díly jsem viděl určitě minimálně tak osmkrát a klidně přidam dalších 100000000000 shlídnutí každýho dílu a vůbec se mi to neokouká. ()

-VINCE-

Seriál plný hlášek a vtipů, které zlidověli a dodnes jsou mezi lidmi populární. Rád vzpomínám na ty hodiny zábavy strávené před televizí. Vždycky si rád pustím všechny epizody znovu a znovu. Na tento seriál se dá dívat pořád a nikdy neomrzí. Ty záchvaty smíchu po prvním zhlédnutí jsem nezažil u žádného jiného seriálu. Nejlepší postava je Rimmer a jde to cítit v sérii kde není. Nemá šťávu a není to ono. Jakmile se vrací tak opět seriál dostane náboj plný života. Bez Rimmera to není pravý Red Dwarf a doufám, že 10. série bude zase starý dobrý kult jak má být i když to bude těžké. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019