Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Tony.cs

Červený trpaslík neni jen seriál, není to jen sitcom. Je to pojem. Pojem zábavy, smíchu, vtipu, životních pravd vypravovaných tak, že je snad ani nemůžete brát vážně. Prostě i když má své chyby, je bezchybný :-D ()

Mkqp

Tento pro někoho stupidní humor zbožňuji, přičemž celá parta těchto čtyř rozdílných osobností a charakterů mě nepřestává bavit. Seriál ke kterému se rád vracím a doufám, že mě do konce života neomrzí. Spousta nezapomenutelných hlášek, nápadů a zábavy. Lepší humor si snad ani nemůžu přát. Tato partička od Krytona po Listera je jednoduše legendární. Opravdu propracované charaktery, držící si svou osobitost s každou konverzací. ()

slunicko2

Tento styl humoru není pro mne. 1)  O úrovni "humoru" svědčí i brutálně namixovaný smích... očividně proto, že neinformovaného diváka by většinou ani nenapadlo se zasmát._____ 2)  Ani pěkný 24letý (v roce 1988) Craig Charles (Lister) mě pro seriál nezískal._____ 3)  Viděl jsem dva díly první řady. Podle místních komentářů je zřejmé, že styl humoru se ani v dalších řadách nezměnil a tudíž netoužím vidět cokoli více._____ 4)  Výstižné komenty například: Redix (odpad), axel01 (odpad). ()

swed

Humorem mě tenhle seriál rozhodně nedostal, jedinou vtipnou postavou byl pro mě Rimmer a co se hlášek týče, tak ty na mě mnohdy působily jako velká křeč. Co se mi naopak velmi líbilo, bylo důmyslné konstruování zápletky a celý ten šílený vesmír, ve kterém se seriál odehrává. 8/10 ()

IllIlIlIIl odpad!

Takovýto typ humoru mi nepřijde vtipný, nezasměju se a nezasměju....Jen marně kroutím hlavou a čekám, kdy to utrpení skončí..... ()

suicide

"IQ 6000 není zas tak moc - to je zhruba tolik, kolik má 12 tisíc hlídačů parkovišť." nebo "Nic si z toho nedělej, důležitý je charakter." a podobnými hláškami je seriál Červený trpaslík prošpikován. Seriál byl úžasný díky každé jednotlivé postavě, ale kde by trpaslík byl nebýt Chrise Barrieho? Když si představím, jak se dokáže ksichtit, musím se smát. Snad nejlepší sitcom, který kdy vznikl! (ostatně Britové měli vždy velmi kvalitní produkci v této oblasti) ()

Mikita

Zahlédla jsem pár dílů, když to poprvé běželo na ČT2 a královsky jsem se bavila. Pak jsem nastoupila na VŠ kolej a už šla šuškanda a já si říkala, nejsem jediný magor. A pak už to jelo. Dodnes si některé díly pouštím na dobrou noc. Jsou to hrdinové, kteří se nikdy neomrzí. ()

Helo

U spousty seriálů a film opravdu netuším, proč jsou kultovní. Trpaslík není jeden z nich. Každý díl napěchovaný až po okraj skvělými hláškami, sem tam nějaké parodování sci-fi klasik, atd. Nedávno jsem k něčemu psal jako jediný zápor příliš krátkou stopáž. Zde je jediným záporem příliš málo dílů. ()

scroochy

Britskou seriálovou tvorbu celkově moc nemusím, jejich humor mi málokdy sedí, ale tohle je opravdu něco. Nestárnoucí klasika nabitá hláškami, bláznivými postavičkami, psycho-zápletkami a lacinými kulisami, které tomu dodávají ten správný říz. ()

YURAyura

8/10 Sice z toho nejsem tak odvareny jako vetsina lidi z Magea, co o tom dokazali na Xlastouatech odrikavat cele pasaze, ale je to podareny kus, o tom zadna - zamychat shitcom do vzpominek na budoucnost je nosne a kreativni, takze kdo chce, muze se i bavit ()

Starletka

Kult všech kultů a ultimátní guilty pleasure, které buď ze srdce milujete nebo naprosto nechápete. Já se budu při sledování bavit i po milionté a hláškovat dokážu hodiny. Arnold Jidáš Rimmer, BDP. SDP. je jedna z úplně nejlepší postav jaké kdy vznikly, ale i zbytek posádky je k nezaplacení a druhou takovou by člověk těžko hledal. "Víš, když tu tak stojím a dívám se na nás dva, tak si musím položit prostou otázku: 'Kdo z nás dvou je tady boháč?' Ty, se svou stovkou domů a soukromým ostrovem na Bahamách? A se svou multimiliardovou obchodní říší, nebo já s ... s ... Co vlastně mám? ... Jsi to ty, viď?" ()

Wiliem

Kult, kult a ještě jednou kult. Jen je škoda že se natočilo tak málo dílů, přesto nejlepší jsou pro mě asi 2. a 8. serie. ()

Falconica

Definitivně jsem degradovala na Strahováka...já se dívám na Červenýho trpajzlika...ó bohové. Nejhorší na tom je, že vim, že je to totální volovina...a teď si myslíte, že jsem ještě k tomu zralá na doktora...:-) ()

reqiuem

"srdcová záležitost"..to ani nemá cenu komentovat, protože ať už by byl komentář jakejkoli, tak by byl stejně hooodně špatnej na takovej seriál..uvedu pregnantní ilustraci, jak je tenhle seriál pro mě důležitej- každej díl už sem viděl min. 50x ..a to se držim ještě hodně při zemi ()

gegina31

Vždycky jsem na trpaslíka přepnula jen omylem, a říkala jsem si, co to je za kravinu. Takové divné prostředí, divné kulisy. A jednou jsem to přepnula, když tam byla část, jak Lister vypráví, že když mu umřel strýc, tak mu řekli, že odešel tam, kam jeho rybička a od té doby na něho mluvil do záchodu. A od té doby jsem byla do toho seriálu totálně zažraná. Není potřeba nákladných kulis. Tenhle seriál potvrdil, že v jednoduchosti je síla. ()

willow666

Jednoznačně nejvtipnější seriál všech dob. Jasně, ke konci už možná trochu ztrácel dech, ale přesto geniální. "Myslíte, pane Filuto? Ale ne, kdo by to pak uklízel!" ()

MessiM

I dnes se rád podívám na něco jako je tento seriál starší skoro než já. Libuji si v seriálech, ale tento patří mezi jeden z mých oblíbených. Anglický humor je prazvláštní, ale já si jej zamiloval.. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019