24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Diskuze

mm13

ty jsi asi velka guma, co? prej - "ty si si pozrel filmografiu dennise hoppera?" :-D :-D :-D bys me fakt rozesmal. hopper je ikona. to ze hral i v blbostech na tom nic nezmeni, protoze to bohate vyvazi zablesky jeho geniality i treba jen v True romance. A to ma navrch Apokalypsu, Easy rider a dalsi pecky.

na příspěvěk reagoval M.a.t.t.

dragon94

7. a 8. byly slabý obě - v 7. to co provedli s Tony byla hrozná kravina, která mě dost naštvala (to ho měli radši nechat mrtvýho), záporáci na hovno, příběh taky a už vůbec ta série neměla šokující momenty. A 8. byla fakt velká sračka dokud nezabili ty dvě postavy a Jack nepřešel do killer módu - a zatímco prvních 16 dílů je to nejhorší co 24 nabídlo, tak posledních 8 dílů zase patří mezi to nejlepší ze seriálu

NightPorter

Už je to pár let co jsem ten článek četl, ale co si pamatuju tak chtěl v seriálu hrátnapř.  Ben Stiller (ten o to stál hodně) a nebo Jennifer Aniston

S.W.A.T

Souhlasím až na to, že 7dmá série byla lepší než 8smá .... Ona akorát měla docela nic moc celkévý příběh, ale jednotlivé epizody byli parádní a závěr s Tonym docela dost fajn .... Ten útok na prezidenta na konci 8smé série se mi moc nelíbil...

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

NightPorter , mm13

No vzhledem k tomu, že tenhle seriál by dost originální, tak věřim, že neměl tak vysoké nároky jen, aby se tady objevil - navíc byl až na konci.

A jen tak pro zajímavost - v seriálu chtělo hrát plno hollywoodských herců, ale tvůrci je odmítali, aby diváci koukali na postavy a ne na herce

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Jakej Marvan, vy kikoti? Podelanej Imhoootep z Mumie? Dennis Hopper vam nic nerika? To je teda krize tohleto :-) Kuli nemu si tu 1. radu chci po 10 letech oprasit. Jeden z nej hercu. Nechapu, jak ho do 24 uvrtali, ale jeste ze tak.

na příspěvěk reagoval mm13, S.W.A.T

S.W.A.T

Záporáci jsou další věc. Vede určitě Marvan, SPOILER? Nina :D, Ali, Salazarovi, Sommers a pak mi to tak nějak splývá

Satan

Já bych to problém neviděl ani tak v konceptu, jako v tom, že se tam od 6.série začaly objevovat úplně zbytečné postavy nebo postavy totálně nudné (Palmerova sestra, kromě René a Larryho celá FBI, až na Ortize celá CTU v 8.sérii, samozřejmě ve všech případech postavy kolem prezidenta/prezidentky - tam jsem doslo umíral, jak ty postavy byly blbý). A taky kvalita záporáků šla hrozně moc dolů, dřív jeden láhůdkový záporák za druhým - ale Fayed úplná nuda (herec neměl na to, aby to táhnul takhle dlouho), Gredenko málo prostoru a ten číňan taky nic moc. V 7.sérii se tam ta záporácká štafeta předávala moc často a člověk si na nikoho nezvyknul (ale z toho mála to taky nebyla žádná hitparáda) a o těch trapácích z 8.série ani nemluvím. Taky mě moc nebralo jak se každou další sérii objevil někdo nový, kdo nařídíl rozkaz na likvidaci z 1.dílu 5.série. Jako určitě koncept sehrál svoji roli taky, ale v tomhle co jsem napsal byla největší chyba.

já to mám takhle 5>2>4,3>1>6>7>8 (ale jenom za Jacka v killer módu, jinak bych tuhle sérii osobně ignoroval)

9. zase hraje na postavy. Záporačka jako nic extra, ale zase je hodně nekompromisní. A celkově to okleštění na 12 dílů dost pomohlo (není žádná vata). A prostředí Londýna taky fajn

na příspěvěk reagoval Satan

NightPorter (hodnocení, recenze)

SPOILER (po 180 letech): no ted jsem u 4x19 a to je proste neuveritelny, jack prave nechal umrit ex svy (ted uz asi) bejvalky, pac potreboval zachranit jednoho cinana :-D mazec. tohle je dost mozna jedna z nejhustsich serii v dejinach serialu. je to fakt nabity udalostma.

S.W.A.T

Vidím to totožně :) Já osobně mám 5>4>2>3>1>6>7>8...asi :D Ty poslední série už ztrácely dech (bodejť, koncept je pořád stejný a tvůrci se to snažili vynahradit jinýma lokacema)...za to 9. série mě celkem dost baví...otázkou je, jestli to není z velké části zásluhou té pauzy

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Podle mě je nejlepší prvních 5 sérií - s tím, že asi 5. je nejlepší, protože první díl, který má fakt atmosféru a udělat záporáka s tý osoby, která jím je, tak paráda. A to nepočítam RoboCopa jako nekopromisního záporáka. Jen lehce pod ní je 2.série, která mi příjde zase nejvíc vyrovnaná (a 15. díl absolutně nejemotivnější díl celého seriálu).

série 6 až 8 nebyly špatné, ale už to nebylo úplně ono. V 6. bylo občas málo Jacka a politika byla už moc úmorná, 7. byla zase jako hra - od jednoho záporáka ke druhému a pak ke třetímu a FBI nic moc. No a 8. byla do dvou důležitých smrtí úplně na hovno a zachranuje to posledních 8 dílů a návrat jedné staré známé postavy

na příspěvěk reagoval Satan, dragon94

Satan (hodnocení, recenze)

Mám o fous radši 5. sérii než 4....hlavně teda kvůli prvnímu dílu :) Něčím takovým začít 5. SÉRII...to snad televize nikdy nezažila takovej mazec :D

NightPorter (hodnocení, recenze)

SPOILER (po asi 80 letech, tak se to snad ani nepocita): TY KRAAAAVO TY KRAAAVO!!! Oni sestrelili letadlo s prezidentem!!! Tenhle serial je naprosta pecka!

NightPorter , Narcis

Nejvíce se mi líbil Jack co potřeboval zdržet toho chlápka tak předstíral přepadení Benzínky... paráda...

Jinak smysl to trošku dává ... Jsou tam jen 4 postavy z minula a neodehrává se to v USA, ale v Anglii.

dragon94

coz nerikam jako tobe, ze meles blbosti, ale ty tvurci, ze to blbe pojali. je to docela nelogicky. to je jak kdyby ted po letech konecne ukecali i anistonku a udelali 11. radu pratel, ale nazvali to Sousede a nepocitali to do serialu, nebo tak nejak :-D

NightPorter

4tá se mi zdále lapší než 5tá... ale 5tá je taky skvělá ... A jak už jsem psal na diskuzi tam tam ... je to protože tahle řada je prostě zvlášť ... a nikdo ji neuvádí jako 9tou sérii .. a není dělaná jako 9tá série spíše jako spin-off nebo tak nějak.

na příspěvěk reagoval NightPorter, NightPorter, Narcis

NightPorter (hodnocení, recenze)

proc ma ta nova serka vlastni stranku jak tady, tak imdb a asi vsude? furt je to prece 24. tak WTF? Nakej trik, jak nam zabrat dve mista v top 10?

na příspěvěk reagoval Narcis

Uživatel FRANTACZ1 smazal svůj příspěvek.

fabecc1222

Aha no snad se ta kauza co nejdříve vyřeší ... neboť bych nerad, aby změnili dabing Avengerů nebo Man of steel či jiných blockbusterů.

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Dragon: Trochu OT, ale třeba nový Transformers jdou do kina s dabingem, kde ani jeden herec nemá svého spjatého dabéra, a to právě kvůli této kauze

na příspěvěk reagoval dragon94

mrx.friend

mrx.friend (hodnocení, recenze)

FRANTACZ1

Díky za článek. Tohle už je ale vážně poslední třešnička na dortu současného českého dabingu :( Už nevím, v jakém rozhovoru to bylo, ale Trojan se kdysi vyjadřoval k tomu, že 24ku dabuje moc rád, protože žádnej jinej seriál mu zatím nepřišel natočenej s takovýma parametrama filmovýho formátu.

FRANTACZ1

pff tak to je docela pecka. Ale ty jména jsou tak zvučná, že ty studia je budou potřebovat... Myslím, že taková novaby nechtěla 24 hodin bez Trojana.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)