Reklama

Reklama

24 hodin

(seriál)
Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (492)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Nechápu, za jaké hledisko si tenhle seriál vysloužil od některých komentátorů absolutní hodnocení?! Když odhlédnu od jistě atraktivní formy (realtimeový seriál je skutečně dobrý a neotřelý nápad, zajímavě řešený střih a práce s obrazem a kamerou), zbude mi silně podprůměrný obsah ztrácející se v labyrintu žánrových klišé (zvláště s přibývajícími díly seriálu) - zkrátka typický americký detektivně-akční seriál se všemi jeho neduhy... ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Ještě jsem neviděl nekomediální seriál, který by se s každou další sérií zlepšoval. U třetí série jsem si říkal: "Jo, tak zase je to lepší, ale to už se nedá překonat." A vida, dokoukal jsem pátou sérii a zírám, že byla lepší než čtvrtá, která byla lepší než třetí. Je to vůbec možné? Asi ano. I když se v každé řadě najde něco, co lze vytknout, celkově patří 24 hodin ke špičce televizní zábavy. 1. serie - 80%, 2. serie - 100%, 3. serie - 100%, 4. serie - 100%, 5. serie 120%, 6. serie - 80%, 7. serie - 70%, 8. serie - 80%. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Jack Bauer je prostě borec. Už minimálně šest let loví teroristy po L.A. i Washingtonu, bojuje za svobodnou a nepokořenou Ameriku a ve své podstatě žije poněkud zvrácený americký sen všech mladých hochů nastupujících na dráhu federálních agentů. Všichni víme, že to takhle ve skutečnosti nechodí, všichni víme, že hackovat internet je v reálu poněkud...ehm... nereálné, jenže Kieferu Sutherlandovi odkapává s každou vteřinou z tváře tolik charismatického potu, že prostě musíte tyhle drobné nesrovnalosti a nelogičnosti překousnout. Navíc, který seriál před vás položí legendární otázku, jestli Jack někdy chodí na záchod? Dovolím si tvrdit, že nejen v tomhle bodu je Dvacetčtyřka pěkně originální. Go, Jack, Go! ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Unylá, na "originálním" nápadu stojící série, která mi v hlavě s každým dalším dílem více a více nafukovala obrovský otazník. Nadšení mas, které se bouřlivě vrhly po prestižním "nonstop" seriálu, mi taky jaksi uniká. Velkoryse přeceněná věc. Dvě hvězdičky patří první sérii, po úsměvném nápadu se sériemi dalšími bych musel klesnout na jedinou. Mimochodem, s autentičností a časovou realitou si i přes avizovanou formu vyprávění viditelně nikdo hlavu nelámal. Není tu nic. Prostě nic. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Creator: Joel Surnow, Robert Cochran .. Rozporuplné a zbytečně poškozené lživou reklamou! Taková Elisha Cuthbert v druhé sérii byla zcela zbytečná a její linie jednoduše trapná. Některé zvraty působí dost nevěrohodně a nadlidsky. Jedno klišé na každý stodvacátý krok či deset kilometru jízdy autem/vrtulníkem Naproti tomu stojí poměrně propracované scénáře, poutavě zvolená originální forma, výborně budované napětí, vážné hrozby a hrdinský boj protiteroristické jednotky v jejímž čele stojí neohrožený Jack Bauer. .. Nebudu nic zapírat, dobrodružství tohoto agenta mne skutečně chytla a nedovolila vynechat byť jen jedinou hodinu z náročného dne, který jsem s ním prožil už třikrát. Čtyř hvězdičkové hodnocení hovoří určitě za své. Rád bych jen dodal, že není zcela čisté v tom kladném slova smyslu, i přes několik aspektů které mi hodně vadily. 85%. ()

Galerie (991)

Zajímavosti (70)

  • Cherry Jones (Allison Taylor) obsadila roku 2012 předpředposlední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)
  • Jennifer Aniston a Ben Stiller projevili zájem o účinkování v seriálu. Byly však odmítnuti s tím, že jsou příliš známí a diváci by sledovaly spíše herce než postavy a odvádělo by je to od děje. (Narcis)
  • Na první dvě série seriálu navazuje hra vydaná v roce 2006 „24: The Game“. (asdfasdf)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (více)

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)

Reklama

Reklama