Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin (více)

Zatímco manželé Carol a Frank se mají rádi, jejich děti z prvních manželství se upřímně nenávidí a dělají si samé naschvály. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Víš, co by mě bavilo? - Vím, ale děti jsou vzhůru." Když se dva mají rádi, tak jim to nemohou překazit jeho děti, její děti a ani jejich děti. Nebo mohou? Jasně, že mohou. Vždyť každé z dětí je jedinečný originál a pokud to někomu nestačí, tak je tady bratranec Cody se svým tupým úsměvem, IQ obecního idiota a schopnostmi Brouka Pytlíka, s nimiž hravě překoná jakoukoli překážku, aniž by zaznamenal, že před ním nějaká stála. Díky Kouďákovi jsem s Lambertovic rodinkou zabil spoustu volného času a po jeho odchodu jsem udělal pápá rychleji, než bych si stačil všimnout, k jak velkému sešupu zábavy s jeho odchodem došlo. ()

Marek1991

Vrchol v rodinných seriáloch. Perla komediálnych seriálov 90. rokov. Tento seriál som pravidelne sledoval a nechcel som si nechať ujsť žiadny diel. S dianím v ňom som prial žil. Malo to poučenia, vedelo to správne deliť vážne a komické situácie. Malo to skvelé herecké postavy, ktorých hereckí predstavitelia s tým strávili veľa rokov a dali do toho seba. Snáď najviac som si zamiloval dobráka Coudyho, ktorý niekedy prejavoval svoju genialitu, inokedy úplnú hlúposť, či šialenosť, vedel však byť aj normálny, bol proste typom uleteného chlapíka, čím mi bol sympatický, keďže sa za takého považujem aj ja. Sasha Mitchell sa tým stal jedným z mojich obľúbencov, aj keď inde už nezožal taký úspech a táto postava je s ním pre väčšinu divákov najviac spojená. Hlášky ako Čéče, či nezabudnuteľné Ja spievam Blues a život v karavane pre mňa zostanú krásnymi spomienkami. V seriáli som si však našiel aj iné momenty a osoby. Veľmi som fandil láske JTho a Sam a bol som smutný, keď to skončilo, taktiež samotná Carol bola krásna manželka. Mark bol niekedy ako môj obraz, keďže bol úspešný v škole, prežil si šikanu, bol neskúsený v láske, avšak tiež nebol úplne môj obraz. Našiel som sa však aj v iných postavách a príbehoch okolo nich. Samotná Carol začínala ako kaderníčka a Frank pracoval ako robotník, čo majú spoločné s mojimi rodičmi. Sem tam sa objavili aj diely o minulosti, či na rôzne experimentálne a zvláštne témy, seriál bol popretkaný rôznymi zvratmi a všakovakými momentmi. Nepáčili sa mi všetky diely, taký seriál som ešte nevidel, ale väčšina z toho bola pozerateľná a zábavná. Bolo v tom mnoho dobrodružstva, stále sa niečo dialo, nechýbala sebareflexia, bol to skrátka život rodiny v určitej dekáde, ktorá išla naplno s úsmevom a prebíjala sa aj cez ťažké chvíle, skrátka žila. 90. roky boli rokmi neustálych zmien, boli dynamické, svet sa učil za pochodu a taký bol aj tento seriál. Dnes už možno cítim aj nostalgiu, ale vždy to bol pre mňa seriál, ktorý som miloval. Bol pre mňa akýmsi stvárnením tej legendy okolo amerického sna, ktorá je skôr fikciou a vznikla z túžby začať krásny život v cudzej zemi odznova. Už len nádherná ústredná zvučka s úvodným klipom s horskou dráhou ma vždy správne naladili. Malo to príjemné farby narozdiel od mnohých predchodcov a bol to taký inovatívnejší úvod do nového desaťročia. Mnohokrát ma to spravodlivo na mnohé hlúposti života nahnevalo, veľakrát mi to tlačilo slzy do očí, taktiež som býval v napätí, očakávaní, rozprúdilo mi to krv, proste som s tým žil. Ak by som mal nájsť seriál, ktorý som si v živote najviac zamiloval, pri ktorom som sa cítil uvoľnene a príjemne, napriek chybovosti a nedokonalosti, ktorá je podľa mňa v našich ľudských výtvoroch veľká skoro všade, tak ním je bezpochyby tento. Svojou jednoduchosťou a krásou u mňa predčil svoju konkurenciu. Nech už bolo dianie okolo neho akékoľvek, siahali po ňom akékoľvek televízie a ľudia majú naň rôzne názory. Začal v roku, kedy som sa narodil a moje detstvo a dospievanie je sním spojené. Jedna z mojich srdcových záležitostí. () (méně) (více)

Rosaviva

Pravda, už je to nějáký ten rok starý seriál ale kromě oblečení, které už se teď nenosí. Nezestárne. Výborné hlášky, skvělý členové rodiny. "Couďáka" bych musela zabít kdyby tam vystupoval déle, takže ještě, že tam nebyl celou dobu. Mohli by si odpustit ty morální poučky na konci každého dílu a bylo by to dokonalé, stejně ale 5* Nejoblíbenější postava: Rich, Dana, Al, Karen ()

Arx

Výborný seriál na který se jako u Přátel dá dívat i po několikatý za sebou. I přes jeho stáří neztrácí ani dnes nic ze svého kouzla a jedinečnosti. Rád se na něj vždycky při repríze podivu. I když mi občas leze na nervy, jak je v každém dílu na konci nějaké morální poučení. Ale nic přeci není dokonalé. ()

Nancy

Celkem průměrný seriál, u kterého si ale vzpomenu vždycky na své dětství, kdy jsme v podvečer pravidelně sledovali buď tohle dílko nebo mimozemšťana Alfa. Některé díly jsou lepší, jiné horší, ale tak je to asi u každého seriálu, ale u posledních dílů jsem již postrádala mou oblíbenou postavičku - Kouďáka :-). ()

• Zábavný park, který můžete vidět v titulcích, se jmenuje Six Flags a nachází se poblíž Los Angeles. (Handle)
  • V kulisách domu obývaném rodinou se natáčelo více seriálů. V kulisách obchoďáku nakupovala např. hlavní postava seriálu Roseanne (od r. 1988). (viperblade)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (více)