Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

• Česko Zákon a pořádek (více)
Rozhovor 17 - Danny Pino
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1999–2024), 391 h 3 min (Minutáž: 40–46 min)

Dick Wolf

Režie:

David Platt, Peter Leto, Jean de Segonzac, Alex Chapple (více)

Scénář:

Julie Martin, Warren Leight, Brianna Yellen, Robert Brooks Cohen (více)

Mariska Hargitay, Dann Florek, Richard Belzer, Ice-T, Christopher Meloni, BD Wong, Tamara Tunie, Diane Neal, Stephanie March, Dean Cain, Michelle Hurd (více)

Elitní oddělení newyorské policie, Útvar pro zvláštní oběti, pod vedením odvážné a soucitné kapitánky Olivie Bensonové, vyšetřuje a hledá spravedlnost pro oběti a přeživší ohavných zločinů. (SkyShowtime)

Rozhovor 17 - Danny Pino

filmmovier

Pro mě kvalitně o něco slabší než Zločinné úmysly, asi na 70%. Opět jeden z těch lepších krimiseriálů ze Států, kterých je u nás plno. Případy jsou nejen originální, ale také velmi pravdě odpovídající. Znovu musím vyzdvihnout hudbu i velmi kvalitní herecké výkony v čele s Christopherem Melonim. SVU nesleduji dlouho, pár dílů mě dokonce i nudilo, ale celkově jde o vynikající kriminálku, jejíž kvalita se za jedenáct let příliš nezměnila. Mám rád tvorbu Dicka Wolfa a asi zkusím i původní seriál, LA i Porotu. Celkem 70%. ()

Facillitant odpad!

Po technické stránce snad ucházející, ale obsahem je to jednoduše "odpad". Název "Útvar pro zvláštní oběti" znamená to, že detektivové se zabývají těmi nejpošahanějšími zločiny, které si scénárista vymyslel. Český dabing je sice příšerný, ale obávám se, že ani originál není o moc lepší. "Musíme ho zničit! Je to sexuální prrredátor!" ()

Fanucci

Musím říct, že ze všech CSI a kriminálek mne tento seriál baví i zajímá nejvíce. Není tak přetechnizovaný, vědecký a za každou cenu líbivý. Propojení pracovních a osobních životů policistů je věrohodné, nepadají trapné vtípky, případy jsou skoro vždy hodně zajímavé. Občas dojde na moralizování , ale není to tak prvoplánové a trapné jako u miamského Carusa a jeho hlubokomyslných monologů, utrápených pohledů do dáli spojených s nasazováním všudypřítomných černých brýlí:-) ()

FemmeFragile

Na tenhle seriál se dá dívat celé věky a nikdy se neomrzí. Nikdy jsem nebyla seriálový fanoušek, zoufale jsem se nudila už po několika dílech. Až do chvíle, než jsem asi před patnácti lety objevila Útvar pro zvláštní oběti a hlavně Marisku Hargitay. Role Liv Bensonové mě absolutně vzala za srdce tím, jak je v ní vyvážená láska, ochranitelství, pokroucená minulost i smysl pro spravedlnost, to vše zabalené do drsné slupky. Počet dílů, který by u každého jiného seriálu byl nervydrásající asi stejně jako Ordinace v růžové zahradě, je u Útvaru pro zvláštní oběti vyrovnaný tím, jak je každý díl originální a jak v každé sérii jsou dva nebo tři "ještě originálnější" díly, které se člověku vryjí pod kůži (namátkou 911, V utajení, Zebra, díl s Lesákem a samozřejmě únosy Bensonové Williamem Louisem) a vyrovnaností policejní a soudní složky, která kriminálce dodává oproti jiným šmrnc. Zapomenout nesmím ani na vztahovou rovinu, která je decentní a nepřehnaná, ale zároveň geniálně propojuje celé universum a veškeré díly. Oceňuju taky to, že detektivní metody nejsou přitažené za vlasy - žádné hologramy, kouzelné roztoky, které seberou DNA třeba i ze vzduchu, a zvětšení a zaostření fotky z kamerového systému s původní velikostí 2x3 pixely na 8K, odkud se pachateli dají spočítat i chlupy na bradě. Tyhle polosci-fi kriminálky vážně nesnáším a jen podporují důvody, proč mám tolik ráda Zákon a pořádek. Jsem zvědavá, jestli mě za dalších patnáct let přestane bavit, ale obávám se, že spíš asi ne. ()

pravo

Kriminálky zbožňujem a táto patrí medzi tie najlepšie, aké je možné vidieť. Detektív Elliot Stabler (Christopher Meloni) a detektívka Olívia Benson (Mariska Hargitay) si veľmi rýchlo získali moju priazeň a prípady, s ktorými prichádzajú do styku vo mne vždy vzbudia hnev na svinstvo, čo sa odohralo alebo mohlo odohrať. Ešte nakoniec spomeniem postavu, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie a to detektív Fin Tutuola stvárnený pomerne známym Ice-T. ()

Galerie (5 290)

• Rafael Barba (Raúl Esparza) byl prvním členem hlavního obsazení, i v titulcích, který nepracuje jako detektiv, ale jako ADA - žalobce. (TaNya_)
  • Rafael Barba (Raúl Esparza) zásadně neřídí auto. Členové týmu na to párkrát naráží vtipy o Uberu. (TaNya_)
  • I když se Fin (Ice-T) v tomto díle zmiňuje, jak teď žije Jonhy Munc (Richard Belzer), už zůstane jen u vzpomínek. Richard Belzer zemřel 3 dny po premiéře. (Anell)

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Ve věku třiaosmdesáti let odešel americký na Oscara nominovaný herec Burt Young, mnohým fanouškům známý zejména svou rolí Paulieho Pennina z populární série filmů o Rockym Balboovi. Deníku New York… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)