Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Diskuze

SeTTi

Pokud se nějakým způsobem pohybuješ ve ST komunitě, nebo by ses pohyboval, tak víš/bys věděl, že zdaleka ne každý fanoušek-veterán tento tvůj názor sdílí a naopak si PIC a nové Treky obecně užívá plus mínus stejně, jako já. Takže opět to není žádná do kamene tesaná pravda, že fanoušek veterán to musí vidět stejně, nebo podobně, jako ty sám. Věř že zdaleka nemusí…

SeTTi (hodnocení, recenze)

Jakkob

No to asi ne, ale nic to nemění na tom, že je nad slunce jasné, že v nových seriálech prostě nemůžeš vidět do očí bíjící vykradačky, ohýbání "reality" a prznění charakterů původních seriálů. V tom světle dává smysl, že se ti ty nové líbí. V podstatě je krásné být fanouškem nezatíženým minulostí.

Khanos

Stane se, ostatně všichni děláme přešlapy, takže v pohodě. I já se zkusím pro nějaké případné příště více hlídat.

A co se toho ostatního týče. Myslím, že jsme si k tomu řekli svoje, a i když spolu nemusíme v jednom či více faktorech souhlasit, stále tu spolu můžeme nadále koexistovat a případně se střetnout u nějakého více nebo méně zajímavého tématu k diskuzi...

cyphercz , SeTTi

SeTTi: TNG mám aktuálně rozkoukanou a na DS9 se docela těším, ale i kdyby tomu taky nebylo, tak máš snad někde napsáno či definováno, že ty seriály někdo musí vidět, aby se mohl nazvat fanouškem? Nemyslím si a žádný taková "must see" podmínka neexistuje. A co se toho vykrádání, absence scénáře a normálně napsaných postav týče... To je čistě subjektivní pohled, opět žádná do kamene tesaná definice. A teda co jsem zatím stihl z té TNG vypozorovat, tak tam rozhodně není každá epizoda kdo ví jaký klenot a na pár těch opravdu výjimečných a skvělých epizod tam připadá x a y těch "ostatních". A navzdory pro mě skvělým novým Trekům je pro mě stále TOP původní TOSka z 60. let.

cyphercz: Tím myslím fanoušky a trekkies, kterým ty říkáš fanboys a fangirls, čili dělají všechno to, z čeho sis tu x-krát dělal legraci a na co si se díval z patra. Tzn. že chodí na cony, kupují si uniformy, sbírají propky a jiné sběratelské předměty, natáčí fan filmy a celkově nesedí jenom doma na zadku, nedívají se na Trek a pak o tom dělají rozumy na netu a tím to pro ně končí...

na příspěvěk reagoval SeTTi, cyphercz

cyphercz

Já nemám problém, koukám na to, mám to rád, jen nevěřím, že se naše společnost vyvine tímto směrem. Pro mně je to taková velmi příjemná fikce.

Jak říkáš, třeba se někdy vyvineme takto, i když srovnání s Demolition manem je trochu zavádějící. Časový skok byl mnohem menší a také se sluší poukázat, že i když ve směru technologie se některé vize z toho filmu naplnily, po stránce společnosti už nikoliv.

Ale, možná, co se té změkčilosti týče, možná naše společnost nabírá trochu podobného směru...

SeTTi (hodnocení, recenze)

cyphercz

Fanoušek mé kategorie a úrovně... který neviděl TNG ani DS9.

To se tak trochu vyvrací. Ale na druhou stranu teď už chápu, že dává všemu od Kurzmana 5 hvězd. On když člověk nevidí to ubohé vykrádání, absenci scénáře a nemá zkušenost s normálně napsanými postavami a nějakým jejich vývojem, tak to celé zapadá do sebe.

Khanos

já s tím problém nemám, v 90. letech jsme se smáli vizi budoucnosti v Demolition Manovi, o pouhých 30 let později v ní skoro už žijeme:))

cyphercz

Možná, to ale nemění nic na faktu, že v současné chvíli mám problém jim uvěřit, že jsou to lidé. Mám vlastní představy evoluce lidské společnosti a tohle je od ní tak vzdálené, jak jen to může být. V tomhle jsem cynik do morku kosti.

Jistě, kdo by v takovém světě nechtěl žít, ale pochybuji, že lidé někdy vytvoří takovou společnost.

na příspěvěk reagoval cyphercz

Khanos

přetvářka je dost silné slovo, ty seriály jsou o lidstvu několik století v budoucnosti, čili je dle mého velmi realistické a logické, že budou v tom či onom ohledu jiní než my... nevidím zkrátka v čem by se měl TNG Picard aj. "přetvařovat":)

Jakkob

"fanoušci Treku mé kategorie a úrovně" - počkej počkej počkej, co konkrétně je tvá kategorie a úroveň? Něco jako "SJW level 30"? Nebo jak si to má člověk vyložit?

na příspěvěk reagoval SeTTi, Jakkob

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Khanos

"Já prostě nemám rád, když ze mně jako z diváka dělají blbce..."

Když já začínám mít dojem, že scénáristi si fakt myslí, že jsou diváci blbci. Viz dialog na začátku mezi Raffi a Worfem, kterej je z 90 % psanej tak, aby všechno, co se děje nebo se událo pochopil i retard (třeba se baví o tý žádosti dál vyšetřovat, na obrazovce se objeví "zamítnuto" a Raffi ještě pro jistotu musí vysvětlit, co "zamítnuto" znamená... jako wtf?)

Jinak ale docela obstojnej díl, nebýt týhle dějový linky celkově.

Jakkob

Co se tvého celkového projevu týče, souhlasím s tím, co jsi napsal. Ani já se občas neuhlídám a neodpustím si nějaké to pošťouchnutí, ale většinou pouze v reakci, ne jako iniciátor. I když jsou výjimky...

Co se toho zdroje energie týče, kdyby tam nebyl Holosimulátor, byl by tam nejspíš jiný systém, pravděpodobně využívající také energii, nebo by loď byla o to menší, čímž by také klesla její inerce a pro pohyb by to vyžadovalo méně energie. Na tomhle tématu jsme se zasekli už dlouho. Považuji to za nelogičnost, ty a jiní nikoliv, myslím, že je pozdě plakat nad rozbitým mlékem, už to tam prostě je.

Já prostě nemám rád, když ze mně jako z diváka dělají blbce, určitě nejsem jediný, kdo rád přemýšlí i nad fiktivními problémy (asi jako úleva od těch skutečných) a proto, když mi situace vnitřně nedává smysl, ztrácím zájem.

Co se omlouvání nesmyslů v Treku (a jinde) týče, nad tím jsem ztratil mnoho let (ještě v době TNG-ENT éry). Není to ani tak otázka absence kreativity, jako spíš nechuti pořád vymýšlet, proč jsou nesmysly přijatelné. Proč více kreativity nepoužijí ti, kteří to vypouští ven? To je teď otázka, nad kterou přemýšlím častěji. Zejména, když se řešení nabízí samo. V tom díle skutečně mohli použít nějakou Ten Forward a vliv a dopad na děj by to nemělo skoro žádný.

A ještě jednou se vrátím k tomu virtuálnímu prostředí. Máš zcela pravdu v tom, že se spousta lidí chová mnohem hůř a poukazovat v tomto na tebe asi není úplně fér. Musím se přiznat, že i já už začínám být trochu zaujatý, a skutečnost, že jsem napsal své postřehy a tys zareagoval přesně tak, jak se dalo očekávat mně asi trochu... popudila. Takže se omlouvám. Pokud, až, tato situace nastane příště, zkusím víc hlídat i svoji reakci.

na příspěvěk reagoval Helo, Jakkob

Khanos

Však proto jsem ty stránky také zmiňoval - že stejně jako já i oni považují ten nápad s holodeckem a jeho nezávyslým ener. zdrojem za dobrý nápad. Ale uváděl jsem je jenom jako další názory, nikoli jako odborná vyjádření. A ano, vím ty sám si seš vědom lidí s jinými názory, ale ne každý je jako ty a velice často mám bohužel dojem, že takových jako jsi ty je mnohem méně, než-li těch ostatních. Snad i proto mám tendence připomenout, že já tady nejsem jediný s takovým či makovým názorem, ať už je řeč o čemkoli.

Stran těch záloh... Ano, jistě, ale však to jsem tady ani jinde nezpochybňoval, ne? Nebo si toho nejsem vědom. Narážel jsem pouze na myšlenku nezávislého zdroje energie pro holosimulátory a toho, že ji z nějakého důvodu nelze přemostit jinam. Ty s tím pro dříve zmíněné důvody nesouhlasíš a já si zase myslím, že je to sci-fi faktor, který nemusí a nepodléhá logice člověka z 21. století a to ani i když si to dotyčný jakkoli logicky odůvodní. To je můj názor. A jelikož se tohle ustanovilo už během VOY a PIC jen dodal tu myšlenku využití, tak je i myslím trošku zbytečné z toho dnes dělat nějakou kdo ví jakou vědu, protože pokud bychom to měli brát jako chybu, tak tu chybu udělali už tvůrci VOY a nikoli PIC.
A stran té tvojí otázky u stavby lodě... Přemýšlel jsi nad tím, že to co píšeš se samozřejmě u stavby v potaz bere, ale z nějakého důvodu opravdu nelze s tou energií z holosimulátoru pracovat jinde? A to pak znamená tam ten holosimulátor nemít a tím pádem ani ten zdroj energie, a nebo ho tam mít, tím pádem máš i ten zdroj, ale ten zkrátka nemůžeš využít pro napájení něčeho jiného. A proč tomu tak je si můžeš ty sám vymyslet, když nám tvůrci oficiální vyjádření nedodali. Můžeš být kreativní...

Narážky si asi nehlídám tak pečlivě, to je asi pravda, ale snažím se. A myslím si, že oproti jiným mám tu úroveň projevu a jednání ještě stále hodně dobrou a tím samozřejmě nemyslím přímo tebe. Ale uznej sám, že leckdy to tu a nejen tady může být docela divoký a zkus si v takovém prostředí zachovat všechnu slušnost, neutralitu a jinak všechny ostatní takové ty diskuzní standardy, když to druzí mají kdesi u zádě... Jak říkám, snažím se, ale jsem člověk a tím pádem bytost omylná a chybující.

SSE

Jsem si vědom toho, jak a proč se pracuje s mimozemšťany v ST, mně se jedná spíš o lidi. Je sice hezké, že máme morální vzory plné cností s téměř žádnými vadami, a na papíře to vypadá dobře, ale díky tomu je pro mně snazší se vcítit do těch alienů, než do těch lidí.

V DS9 mají postavy lidštější tvář. Pro mně osobně to hraje velkou roli, protože charaktery postav jsou to, co nejvíc určuje, jestli si k něčemu vypěstuji vztah nebo nikoliv. Teprve potom je prostředí a zápletka a ostatní elementy. Pokud uvěřím postavám, snáz pak uvěřím i těm ostatním věcem. To je i důvod, proč si nejsem schopný najít cestu k některým jiným seriálům/filmům nebo i knihám.

SeTTi

Nejlidštější postavou vytvářející domácí atmosféru byl ve VOY Doktor... Opět nikoli lidská postava...

Khanos

ST v období TOS a TNG pracuje s mimozemskými druhy podobně jako pracují bajky se zvířaty.. Hlavně v TNG, kde Roddenbery nalinkoval lidi jako dokonalé postavy pak působí víc "lidsky" a s chybami ti mimozemšťani.

Ovšem podívejme se, jak nepříjemně to teď působí v novém DIS a PIC, kde se tvůrci vrátili k lisdkým postavám, které mají plná ústa vulgarismů. :(

SSE

Jinak Voyager je kapitola sama o sobě. Seriál má spoustu až "filmových dvojepizod", především moje nejoblíbenější jako je Škorpion a Rok pekla (prostě musím vyzdvihnout), a v jednotlivostech je jeho síla, ale svou největší slabinu má v dlouhodobých konceptech. Nejvíc je to vidět na Janeway. Mulgrewová odvedla skvělou práci, ale postava to byla psaná tak nekonzistentně, že kromě její hlavní motivace dostat posádku domů, která se nezměnila, její ostatní priority se měnily díl od dílu podle požadavku aktuálního scénáře. Někdy to hodně bolelo...

Netvrdím, že to jiné ST také občas nedělají, ale na Voy jsem to pociťoval nejvíc. Nebýt toho, možná bych Voyager měl rád podobně, jako DS9/TOS/TNG (v tomto pořadí), takhle je z něj jen "dobrý" ST seriál.

SSE

Tak jistě, každý seriál má slabé epizody. Zrovna onehdy jsem si pouštěl jednu epizodu DS9 (čtvrtá série díl s Lwaxanou) a docela jsem ji protrpěl. Ale jako celek je pro mně DS9 nepřekonatelné.

Co se té domácké atmosféry týče, v tom souhlasím. Proto je Sisko můj nejoblíbenější kapitán a jedna z nejoblíbenějších postav... nejoblibenější postava v Treku. Viděl jsem v něm víc člověka, než v kterémkoliv jiném kapitánovi. Coby vdovec, otec, přítel, velitel, kuchař, náboženská figura... byl a je jednou z nejvšestranějších postav v celém ST univerzu. Je paradoxní, že lidé (jako rasa) mi v ST vždycky připadali víc jako mimozemšťané, než ST mimozemšťani. Teprve DS9 vrátila lidem skutečnou tvář a ne přetvářku.

na příspěvěk reagoval SSE, cyphercz

Aspoň zůstává DS9 zatím nepohnojena :D

Ono přiznejme si, že DS9 i VOY maji opravdu hodně hluchých míst, které tvoří jen balast -  TNG jich tolik neměla. DS9 byla úžasná skutečně domáckou a jedinečnou atmosférou, mnohem lepší, než TOS, TNG, VOY, ENT a většina filmů.

Vlastně tou domáckostí mi DS9 přijde asi jako filmy 2 až 9 a SNW.

na příspěvěk reagoval Khanos, Khanos, SeTTi

Jakkob

Docela se těším, až se na DS9 podíváš. Určitě jsi už byl varován, že u prvních dvou řad musíš být trochu schovívavější, ale od třetí řady už si DS9 najde své skutečné místo v ST světě a šlápne do toho, jako žádný jiný trek (....podle mně). To je i důvod, proč spousta fandu má tento seriál nejraději (určitě z mých přátel aspoň).

A věř mi, že v porovnání s havokem, který dělají changelings v DS9 vypadá všechno v Picardovi jako lehká mezihra. DS9 je z hlediska oficiální tvorby trochu otloukánek a zatímco TNG má pokračovatele v PIC a LD, TOSka v SNW a VOY v Prodigy, DS9 je jakoby zapomenuta. Mně osobně to mrzí, zejména proto, že pokračování tohoto "světa" bych toužil vidět nejvíce.

Nebudu zakrývat, že to byl i důvod, proč jsem Picardovi dal ještě šanci po ne zrovna vyvedených prvních dvou řadách. Začínám se ale bát, že s tím, jak si s odkazem DS9 zatím počínají, své tužby budu ještě litovat.

na příspěvěk reagoval SSE

Jakkob

Zmínit ty stránky mělo smysl pouze pokud chceš podpořit své stanovisko, to, že jsou lidé odlišných názorů vím a snad o tom tebe nemusím přesvědčovat. Technicky se dá namítnout, že jsi stránky zmínil v odpovědi někomu jinému, čehož jsem si vědom, ale jelikož to byla reakce na mnou nahozené téma, svezlo se to i na mně.

To, že starfleet všechno zálohuje a ke všemu má rezervní systémy v ST zaznělo vícekrát a klidně si to můžeš ověřit u svých přátel, kteří mají víc nakoukáno. Vím, že to teď může působit jako poukazování na to, že jsi neviděl všechno, ale je to fakt, který jsi přiznal. Není to urážka nebo shazování. Časem třeba uvidíš všechno, ale do té doby musíš akceptovat, že v některých ohledech kolem lóru máš dosud bílá místa.

To, že se jedná o budoucí technologii a nemůžu vědět, jak pracuje je nedostatečný argument. Sci-Fi není fantazy a bez ohledu na to, jestli se jedná o hard nebo jinou odnož, vždy vychází z evoluce našeho světa a naší technologie. Technologie tvořené stejnou mentalitou, jako je nám známa, tou naší.

Položím ti otázku, kdybys ty stavěl loď, vytvořil bys nějaký energetický systém tak, aby se nedal využít v případě nouze? Zejména, když Starfleet má veeeeelmi bohaté zkušenosti s tím, jaké nejrůznější nehody a tragédie se ve vesmíru můžou stát?

A to je právě to, scénáristi chtějí vytvořit nějakou situaci, to beru, ale myslí si, že většina diváků jim spolkne všechno co napíšou. Pro mně je Sci-fi obecně, nejenom Star Trek, myšlenkovým cvičením, nepřijímám vše co je mi předkládáno pasivně. Pokud shledám, že něco nedává smysl a přitom by nebylo tak těžké celou situaci předložit důvěryhodněji, vidím v tom lenost scénáristů a mám s daným elementem problém. Ne nutně s celým dílem.

A úplně poslední bod, urážení je jedna věc, to si celkem hlídáš, ale narážky už ne. Ty dovedou situace vyhrotit úplně stejně. Nepovažuji tě za hlupáka a s odkazem na tebou proklamovanou zkušenost s diskuzemi, ani za nezkušeného diskutéra, proč ti to teda musím vysvětlovat. Pokud ve svém příspěvku vytvoříš skrytou narážku, ve které svoji stranu podáváš jako tu dobrou a protistranu jako tu zlou (pojmy jsou zveličené pouze pro názornost-nemyslím, že někoho podáváš jako zlo) a oponent to zaznamená, opravdu si myslíš, že to každý nechá plavat? Ve chvíli, kdy tohle uděláš, už to není o obhajování názorů, ale diskuze se začne směřovat do osobní roviny.

Jakkob

Ano vím, že se to dá takto vysvětlit a nepovažuji to proto za přešlap vůči canonu. To vysvětlení ale vyznělo divně, Picard použil důsledek autonomního napájení pro vysvětlení příčíny a tam měl spíše zmínit bezpečnostní důvody.

SSE

Na mě to nepůsobilo ani tak jako ten hlavní důvod toho, proč tomu tak je, ale spíše jako dodatečné plus, které z toho přirozeně vyplívá. A jak už jsem psal, nápad mi to přijde dobrý. Ostatně podobnou situaci šlo vypozorovat v závěru druhé epizody Equinoxu ve VOY, kde si kapitán Ransom nasadil takové ty projekční brýle a měl tak v rámci možností příjemnější odchod do věčných lovišť Delta Kvadrantu. Věřím že kdyby byla na Equinoxu holopaluba, tak by zašel právě tam...

na příspěvěk reagoval SSE, Khanos

Khanos , Khanos , Khanos

Řekl bych že v tom kontextu, který jsi použil ve své reakci. Kdo mluvil o odbornících, nebo kdo jsi ve srovnání s mini? Zmínil jsem ty kanály pouze jako ukázku toho, že stran té diskutované věci, tedy toho holosimulátoru, nejde o žádný samozřejmý nesmysl či blbost, a že i mimo mě tu jsou další takový, kterým se ten nápad, klidně i přes některé výhrady (kluci z TrekYards) líbí. Nic víc, nic méně. Klidně jsem mohl zmínit i trekkies z fandomu a nic by se nezměnilo.

Budiž ti tvůj názor založený nikoli na lóru, ale jak by to asi mělo podle tebe fungovat, přán, ale pokud se bavíme o sci-fi seriálu a sci-fi technologii, kdy ty jsi někdo z 21. století a ona technologie je umístěna do pár set let vzdálené budoucnosti a více o ní nevíme než víme, tak je takový tvůj úsudek čistá spekulace a to bez ohledu na to, jak logicky se ti jeví.
A ano, s těmi měňavci máš možná pravdu, ale já osobně si přeci jen rád počkám na závěr celé třetí sezóny a na to, až se řekne a vyjeví vše, co je v plánu říct a vyjevit. A až pak budu soudit, omlouvat, vymýšlet odůvodnění, nebo cokoli dalšího s měňavci spojeným. A co pro mě bude nebo nebude znamenat DS9 se uvidí též, ale docela se na ni těším, abych pravdu řekl...

No, asi takhle... Kdybych měl potřebu někoho zde či jinde urážet, tak mu to v souladu s mými obyčeji normálně řeknu, nebo napíšu. Nemám potřebu to někde maskovat a tím spíše ne, když se bavím s tebou. Takže ne, to co jsi popsal jsem tak rozhodně nemyslel a pouze jsem chtěl v mezích slušnosti popsat to, jak to tady běžně funguje a vypadá. Pokud máš za to že ne, tak OK, možná to vidím zaujatě, to rozhodně nepopírám, že není možné.
Nicméně vidím sám a to nejen zde, jak se kolikráte fanoušci-veteráni zlobí a osočují tvůrce, ale ti měli celou dobu point a dotyční fanoušci na to prostě a jen zapomněli. A to si pak jeden řekne, že když tomu tak bylo tady, tak v kolika dalších případech dříve to bylo stejně tak, a kolik toho třeba ještě bude. Proto si já osobně dříve dělám ten reaserch a pátrám po případných odpovědích dříve než někam napíšu, že je někdo ignorant. Velice často tomu tak být nemusí...

SSE

Já jsem to viděl a v čem spatřuji rozdíl jsem napsal. Proto považuji to vysvětlení jako chybné.

SSE (hodnocení, recenze)

ad energetická izolace holopaluby)

ano, holopaluba byla energeticky autonomní už ve VOY, ale pitomé vysvětlení v PIC 3x04, že je to proto, aby si posádka mohla užívat (přišla na jiné myšlenky) i když za chvíli zemře z důvodu zničení celé lodi, jsem tam nikde neslyšel....

ad detekce měňavců)

viděli jste už PIC 3x05? tam to totiž dosti vysvětlují a nezdá se mi to v rozporu s DS9

na příspěvěk reagoval Khanos, Jakkob

Jakkob

"A nepřekrucuj prosím mé dřívější posty. Ta videa od TrekCulture a TrekYards jsem zde zmiňoval ne pro to, abych dokázal že mám pravdu, nýbrž proto, abych poukázal že ne každý se stran toho holosimulátoru (a jeho samostatného zdroje energie, který nejde přemostit jinam) staví na zadní a považuje to za blbost, ale že se k tomu naopak staví podobně otevřeně a vřele, jako např. já zde."

Jinak ta struktura tohoto odstavce je velmi zajímavá. Tobě vadí, když tě někdo napadá vulgarismy a jako osobu (a já s tebou v tomto souhlasím), ale ty podnikáš útoky na druhé také, jenom to děláš skrytě, jako tady, když sebe uvedeš v pozitivní konotaci slovy jako "otevřeně a vřele", ale protinázor uvádíš v negativní konotaci jako "staví se na zadní". Podobných situací jsem si už všiml dřív. Pokud bys diskuzi udržel v rovině názorové, nepsal bych to sem. Tohle je věc, která přináší animozitu, nikoliv názorová odlišnost.

Jakkob

A kdykoliv se objevila nějaká taková blbost jako nemožnost převádět energii na lodi z jednoho systému do druhého, můj názor na ní byl vždy stejný i u dřívějších treků. Tuhle věc totiž neposuzuji na základě informace založené na lóru, ale z hlediska toho, jak by to mělo fungovat, kdyby to opravdu byla realita (zrovna Voy měl svého času dost problematické psaní). Vesmírné lodě jako ty v ST jsou uzavřený ekosystém, takový, který nemá rozmanitost normálního prostředí. Při jejich konstrukci musíš brát v potaz, že kdykoliv selže nějaká její část, musíš být schopný to zálohovat jinou. Zrovna u starfleet, kde vytváří i zálohy záloh... Proto absolutně nedává smysl, aby měli systém náročný na energii, ale nebyly schopni tu energii použít v případě nouze. I když vezmu v potaz problematickou historii holosimulátorů v ST, a možnost, že je systém izolovaný od hlavní sítě, pořád musí být možnost tu energii převést nějakým manuálním způsobem, i kdyby měli praporčíci natáhnout kabely. Pokud tobě příjde logické, že tak neučinili na základě pseudovysvětlení poskytnutým nepromyšleným scénářem, nedá se nic dělat. Většinou se snažím nebýt osobní, ale mám pocit, že kdyby v novém ST nějaká postava ukázala na trs zelené trávy a řekla, že je červená, ty bys nejspíš do krve obhajoval, proč má ta postava pravdu.

Ohledně měňavců, když říkáš, že chceš počkat do konce seriálu, to ti neberu, i když si nemyslím, že budou nějak významně adresovat zrovna to, že říznutí se do ruky považují za důkaz, že někdo je či není podvrženec. TO nejlepší, v co můžu doufat já, je to, že nějak přesvědčivě vysvětlí, co udělali s měňavci. Tebe to trápit nemusí, DS9 pro tebe nebude znamenat něco víc než aktuální treky (spíš naopak) a tuším, že ať příjdou s jakýmkoliv vysvětlením, ty ho příjmeš a budeš připraven potit krev, abys ho obhajoval kudy chodíš.

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

17.06.2024

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu