Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Ve své době nepochybně neuvěřitelná mrda. V dnešní době... To samé! 45 dílů naprosté geniality a typického britského humoru, který je zde dotažen do naprostého maxima (It´s!, And now for something completely different) a k tomu desítky nezapomenutelných skečů (of Ulm, Killerjoke, Mozart zabiják krys, Nosní gramofon, Ministerstvo švihlé chůze,...). Jednoduše jeden z nejlepších a nejzábavnějších seriálů všech dob. 100% ()

ad-k

Lekce idiotství, kurz sebeobrany proti ovoci, knickers 1917, vtip zabiják, fotbalové utkání filozofů... no dá se zapomínat na ty desítky nezapomenutelných scén prokládaných Gilliamovskou animací? Monty Python je ojedinělá záležitost, britský humor v nejlepší formě. Záležitost, která nestárne a mne osobně vždy výtečně rozjaří a pobaví. Jasných │100% ()

Martrix

Už je to hodně dávno, kdy jsem přepnul tv a najednou tam bylo...létající cirkus, to je docela dobré. Od té doby mám britský humor neodlučně spojen s touto partou lidí, kterým nic není svaté a pro něž neexistuje člověk, kterého by nedokázali zesměšnit. Pro britský humor jsou totiž Monty Python's Flying Circus to, co je pro naše národní humorno spolek lidí kolem Divadla Járy Cimrmana. I když jejich humor je úplně jiný. Satira, absurdno, politicky nekorektní humor, slovní hrátky, to jsou hlavní zbraně používané při útoku na divákovy bránice. Jenže zárověň jsou to zbraně, které díky kontextu míří často jen na obyvatele UK. Což je jediný důvod, proč nedám plný počet. ()

ScarPoul

Monty Pythons sú nesúroda šestica pánov, ktorý trefným spôsobom kritizujú, parodizujú a zosmiešňujú každý jeden aspekt obyčajného života, poctivú prácu a vzťahy nevynímajúc a robia to spôsobom aký je nenapodobiteľný a čertovsky vtipný. Existuje veľmi málo serálov, ktoré dokážu byť tak skvelo nad vecou a hlavne takých ktorý systematicky rúcajú zábrany nášho vedomia o tom čo je vtipné, alebo nie. Týmto pánom sa to nejako podarilo. Všetko je to podfarbené grotesknými a nadnesenými animáciami Terryho Gilliama, ktoré tvoria určité Intermezzo k všetkých skečom a príbehom, ktoré sú tu odprezentované. Veci ako španielská ikvizícia, MR. Neutron, ministry of the silly walk, tvoria len hŕstku kultových skečov, ktoré ma neskutočne pobavily a spríjemnili nejedno popoludnie. Všetky 4 série označujem 100% aj keď priznám sa že abscencia Johna Cleesa v 4 sérií bola badateľná a niečo tomu ako celku chýbalo. Kráľovská zábava, ktorú skutočne ocenia ľudia, ktorý si vedia spraviť srandu z čohokoľvek. ()

monolog

viděl jsem to jen anglicky (bez titulků), ale vůbec to tomu neubírá. a člověk se tak aspoň dobře naučí mluvit, protože ta slovní zásoba, kterou mají tihle hoši je neuvěřitelná. žádných pět set slov, jako holywoodští filmaři, ale minimálně pět tisíc. jen je škoda, že john cleese ke konci(v poslední serii) nevystuppoval, to jeho Shut Up! nebo And now for something completely different(případně jednou taky And now for something completely the same.), nebo ten jeho úžasnej německej přízvuk mě vždycky dostal. Poslední serie se mi asi líbila nejmíň. přeci jen už mají za sebou čtyřicet dílů a začíná se to okoukávat, a jak jsem řekl, chybí mi tam john cleese. podle mě nejlepší scénka je s tím, jak si přijde hygiena došlápnout na výrobce nechutných sladkostí(zajímalo by mě, jestlipak se tu duchovní máti harry pottera neinspirovala pro ty svoje lentilky 1000x jinak) jako křupavé žabičky nebo švábi v čokoládě apod. Jo, ještě jedna věc. Pro ty, jež to mají třeba náhodou v jiném formátu než z televize nebo na DVD, české titulky jsou na této stránce http://sweb.cz/monty-python-cz-subtitles/ ()

• Ve skeči s teorií o brontosaurech se objevil obraz dinosaura od českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. (D.Moore)
  • Členové souboru si dělali téměř všechny kaskadérské kousky sami. Včetně Grahama Chapmana (zkušeného horolezce), který v jednom skeči visel na laně hlavou dolů, a Michaela Palina, který se zřítil z patnácti metrů do kanálu poté, co ho John Cleese praštil pstruhem do hlavy. (don corleone)
  • V úvodní znělce pořadu hraje americký vlastenecký pochod "Liberty Bell" od Johna Philipa Sousy. Skladbu vybral autor úvodních animací Terry Gilliam. (Nihlathak)

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (více)

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)