Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Cedr

Bezchybný seriál, který musíte pokaždé vidět celý v kuse. Je to tak chytlavé, že prostě nelze jinak a to i při opakovaném sledování. ()

drexik

Tak přesně tahkle si představuju válečný seriál, něco jako vojín Ryan na pokračování. Dokonalý a nebál bych se říct autentický zážitek, bravo HBO!!! ()

eJacques

...Ano, jak všichni píší, skvělá podívaná s ještě lepšími efekty... Peníze jsou opravdu vidět... Víceméně jsem nadšen... Co mě ale nutí srazit 2* (a možná bych měl srazit 3*), je až neskutečný a nevěrohodný poměr padlých - Američané (i přes jejich určitě skvělý výcvik ve speciální jednotce) téměř vždy "vletí" mezi Němce (mnohdy jednotky SS, takže žádné máničky), a beze ztráty květinky postřílí celou rotu o 50 chlapech... Pokud je někdo z nich postřelen (a to třeba i 4 kulkami do prsou), v pohodě to rozdýchá ve špitále, a kdyby to bylo jen o kulku méně, zafačovaný v obvazech jde hned v klídku do další akce... Opravdu nereálná neschopnost 50 Němců trefit chlapa na pár metrů... Pokud si to hraje na přesné podání historických faktů, pak je tohle ubohost... Je to tak okaté, že se divím, že si toho nikdo ze zdejších 5* přispěvovatelů nevšiml !!... Viz komentáře dalších uživatelů (Dudek a monolog), jež nejsou daleko od pravdy... ()

wader

V případě, že bych bral jednotlivé díly jako samostatné filmy, jednalo by se o nejrealističtěší filmové zpracování druhé světové války z pohledu americké strany. Někdy se sice ztrácím v tom množství jmen vojáků, kteří se pořád na scénách střídají, doplňují a umírají, ale přesně to nám umožňuje sledovat ty úžasné životní příběhy jednotlivých postav a z tohoto důvodu si k tomuto seriálu získáte osobní vztah.Osobně je mi trochu proti srsti, že to celé produkovala příliš komerční HBO, ale musím uznat, že možná právě díky ní dosáhlo Bratrstvo takových megalomanských rozměrů a v konečném důsledku obrovské divácké podpory a popularity. ()

Sabrewulf

Pro mě bez debat nejlepší seriál. Už proto, že se jedná o takového "seriálového Ryana" (což je pro změnu můj nejoblíbenější film) a taky proto, že je to (díky tématu) seriál ukončený a ne natahovaný a vařící z vývaru, jako u mnoha nynějších. ()

TomStall

Naprosto neuvěřitelná záležitost. Nevyžívám se ve válečných filmech, ale tahle série se opravdu povedla. Vizuálně bezchybné, atmosférou uchvacující a svojí vypovídací hodnotou myslím nepřekonatelné. Nejlepší díly: 6 ,9,10.. A major Winters pro mě zůstane jednou z nejsympatičtějších filmových postav vůbec.. ()

Woody77

Dedo bol si pocas vojny hrdina? Nie ,ale sluzil som v Rote plnej hrdinov!!!! Co viac napisat k tomuto skvostu? Nic je to uplne zbytocne treba vidiet ! Sam som ho uz videl 5-6 krat a stale ma tam nieco prekvapi. Netreba ani zabudnut na 3 knihy k tomuto serialu ,ktore tiez vela odhaluju. 100% ()

PBLead

Většina materiálu mi přijde spíš lehce nadprůměrná, ale ne zas nějak geniální, aby se pyšnila na naprosté špičce nejlepší seriálové tvorby. To ovšem neplatí pro díly jako "Křižovatky", "Proč bojujeme" a závěrečné"Body", tyhle 3 díly se prostě líbily. Plus částečně ještě Currahee. Jinak pro fanoušky do válečných filmů asi bomba, ale přiznávám, že mě tohle téma moc zas tolik nebere. Přesto určitě 5 hvězd, toho stráveného času nad dílama ani v nejmenším nelituju. ()

kjakob

Nejlepší hraná válečná akce zaznamenaná optikou kamery, i po letech udivuje svým naturalistickým pojetím a vzdává hold lidem, kteří nasadili své životy v bojích po celé Evropě. Kvalitu si udrží až do poslední epizody. ()

vnimatkrasu

Ani po dvaceti letech nepoztrácelo Bratrstvo nic ze svý brilance. Peklo v Bastogne budu mít v sítnici vypálený nadosmrti. A hudbu Michaela Kamena zase navždy v srdci. ()

BROKEN_

Pro milovníky válečného žánru, respektivě téma druhá světová, musí být tenhle seriál dvojitý orgasmus! Dokonalá filmařina, dokonalá hudba, dokonalý herci, dokonalý po technické stránce, dokonalý v emocích, dokonalý..... ve všem! Bratrstvo neohrožených je jeden z vrcholů seriálové tvorby. Kdo neviděl, měl by hned napravit! MAZEC! 10/10 ()

jedna_vrana

Richard Winters: "Kapitán Sobel, zdravíme hodnosť, nie človeka." Výborný seriál, od hereckého obsadenia, po prácu kameramanov, tvorcov kulís, napínavé od prvej minúty. Seriál z bojov po dni D by mal mať pozretý každý nadšenec histórie a premietať sa žiakom na hodinách dejepisu. Zábery sú totiž také autentické, že má človek čo robiť, aby spracoval videné. Okrem oslobodenia koncentračného tábora (aj keď je to jedna z najdojímavejších častí a rozumiem, prečo bola téma zahrnutá do príbehu) sa autori držali faktov. ()

t_gon

Představte si 10 hodinového Vojína Ryana, k tomu přičtěte rotu hvězdných jmen, zamíchejte výbornou hudbou a Mega drahou výpravou a máte výsledek. Jen těžko se tomu odolává... ()

JimmyII

Víc než deset hodin tohohle desetidílného seriálu jsem skouknul během čtyř večerů. A byl to seriál, který jsem sledoval s napětím, nadšením, zděšením a zvědavostí, seriál, u kterého jsem se dovedl smát i brečet. Rozhodně nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Band of Brothers si na nic nehraje, je opravdovým a syrovým svědectvím z nejstrašnějšího válečného konfliktu v lidských dějinách, seriálem plným výborných a neokoukaných herců (Damian Lewis, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Eion Bailey, Frank John Hughes a mnoho dalších), seriálem bez zbytečného typicky amerického patosu a příkras. Genilní dílo, které nikdy nezapomenu a rád si vždycky připomenu. Tohle by měl vidět každý, kdo někdy přičuchne k televizi a filmu. Všechna čest tvůrcům a hlavně těm, kdo se seriálu stali předlohou. Bylo úžasné vidět je vzpomínat se slzami v očích. ()

lucieK

HBO opět ukázala, že její seriály patří mezi špičku. Dokonale autentický seriál s výbornou režií a technickým zpracováním. Pro mě je snad lepší i než všechny válečné filmy, a také proto je to možná jediný seriál, kerý jsem si natačela na VHS, a který mám ještě dnes celý pohromadě, ničím nepřehraný. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn