Dempsey a Makepeaceová

• Velká Británie Dempsey & Makepeace (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1985–1986), 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvůrci:

Tony Wharmby

Hudba:

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays (více)

Televizní seriál Dempsey a Makepeaceová natočila v letech 1984–1986 televize LWT na popud diváků pod dojmem úspěchu seriálu Profesionálové. Jeho děj se odehrává v Londýně, kam v rámci policejní výměny přilétá poručík N.Y.P.D. James Dempsey. Je přidělen k zvláštnímu oddělení policie SI-10 pod velením detektiva superintendanta Gordona Spikingse, kde je mu jako partnerka přidělena seržantka Harriet Makepeaceová. Titulní postavy ztvárnili Michael Brandon a Glynis Barberová, kteří se v reálném životě v roce 1989 stali manželi. (Česká televize)

Autogram

Tu nie je čo váhať - plný počet. V dávnych časoch pecka, po sledovaní Derricka a Miesta činu ako balzam na dušu fanúšikom čistých kriminálok bez potreby prehnanej akcie alebo nervybičujúcich thrillerov. A aj dnes po štvrťstoročí je to normálne pozerateľné a zábavné. ()

Orlau32

V roce 1986 to bylo "super" ! Hrála tam šarmantní blondýnka a americký detektiv, který měl své metody vyšetřování. Bylo to vtipné, mělo to vynikající diaogy, mělo to "koule". Od té doby jsem žáden takový nekrvavý a vtipný detektivní seriál neviděla. Jo, a v realném životě se ti dva vzali a dodnes jsou spolu. Že by proto mám na ten seriál takové dobré vzpomínky ? ()

Arsenal83

Svojho času najcool herecká dvojica a Makepeacová bola akože fakt kus. Stali sa aj životnými partnermi a vďaka plastikám sa Glynis Barber darí vyzerať k svetu aj po šesťdesiatke. Inak veľmi dobrý seriál, ktorý u nás na začiatku 90. rokov niečo znamenal. A dokonca aj pred pádom opony a to je už čo povedať. Dnes už nemusí dávať tie pocity, ale v dobe uvedenia na náš trh to malo pre diváka fakt grády. ()

v.pohode

Dempsey dává snad v každým díle Makepeacový pořádnou čočku, kterou ona bere s přehledem. Jako třeba když Dempsey v zápalu boje vyskočí bez padáku z letadla a zapomene Makepeacovou samotnou v letadle a ta pak musí sama přistát - kdo tohle vymyslel... A hlavně Makepeaceová je neuvěřitelná kočka s neuvěřitelnýma očima, jejíž účes vymyslel sám Vidal Sassoon a který tenkrát chtěla snad každá ženská. Teď viděno po letech matně vzpomínám na skvělý slovenský dabing. Já to vidím na poctivý 4 hvězdy a jsem naštván, že takovej seriál už nikdo nikdy nenatočí a když to srovnám s takovou Krimánálkou Anděl... ()

Odpadlik

Špičkování mezi oběma hlavními představiteli patří mezi to nejlepší z celého seriálu. Akce už nejsou dnes až tak zajímavé. Slovenský dabing byl výborný (kdysi jsem se na autogramiádě setkal s oběma herci a překvapilo mě jak jim jsou slovenské hlasy podobné) a trochu jsem se obával české verze, ale docela mě mile překvapila. Po jednom dílu jsem si zvykl. ()

• Seriál vysielali v tridsiatich krajinách sveta. V jednej z epizód sa objavila aj spevácka hviezda Suzi Quatro. (Raccoon.city)
  • Glynis Barber (Makepeacová) nemohla v dobe natáčania vyjsť z domu bez toho, aby ju neobklopil dav fanúšikov a ženy pre zmenu chodili do kaderníctva, aby sa nechali ostrihať po jej vzore. (Raccoon.city)
  • Čerstvě omilostněný Keith Lymon (Nick Brimble) odmítá Dempseyho (Michael Brandon) nabídku ke svezení, protože si právě vyhlédl zaparkovaný Chevrolet Corvette Silver Anniversary C3 z roku 1978. (ČSFD)