Adresát neznámý

(festivalový název)
  • Jižní Korea Soochweein boolmyung (více)
všechny plakáty

Film je situován do počátku sedmdesátých let na jihokorejském venkově, umně mísí venkovské reálie a podivné postavičky s politickými problémy té doby, hlavně pak s americkou okupací. Servíruje nám každodenní život vesničanů a jejich problémy, jako je šikana, domácí násilí, neopětovaná láska či obavy o vzhled, a vše nabourává přítomností jiné kultury v podobě amerických vojáků. (cubajz)

jenjan

Neštěstí, bída, beznaděj a brutalita korejského venkova 70. let na jednom voraništi.. Mezi tím vším pobíhající američtí vojáci na cvičení s kulomety a pronášející něco o morálce.. Přehnané, vyhrocené, vyšroubované do absurdit, jako kdyby dítě si chtělo vydupat, že s tímto světem není něco v pořádku.. ()

TylerGage

Tvorbi Kim Ki-duka mám rád a tento film není vyjímka. tento film je ale stělesněním drastických projevů,které mi nedali chvíli v klidu.Film byl brutálně natočen až se mi na něj v několika okamžicích(hlavně scény na začátku filmu se psy) chtělo film vypnout. No asi nejsem silná povaha. ()

siloalampa

Filmárska robota dobrá, ale depresie máme v dnešnej dobe dosť aj bez tohto počinu a tu jej teda bolo požehnane. Pokiaľ nie ste fanúšikom režisérovej, alebo jeho príbuzenskej tvorby, nedoporučujem. Sú aj príjemnejšie filmy. ()

JohnyTrava

Jar, leto, jeseň... sa mi páčil, ale pri tomto filme veru neviem. Priznám, že film má hĺbku a svojím surovým pohľadom dodáva naozajstný šmrnc, ale svojou depresívnosťou (neviem ako inak to nazvať), všetko kazí. Nieže by nebola na mieste, ale jej tam až prehnane veľa. Navyše častí ošumelý tón, hoc dodáva takej autentickosti (prostredia, nie diania), pôsobí trochu fádne a to na filmoch nemám rád, navyše by som prijal kratšiu stopáž, bo miestami sa to tiahlo a zatiaľ čo u hore spomenutého to podtrhlo poetický podtext, tu to nudí. Za 6 bodov. ()

RigorMortis

Moja ďalšia "kimovka". Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil na režisérovu vlnovú dĺžku, no postupom času ma vtiahlo do deja. Síce miestami príliš brutálne, no život sa s nikým nemazná. Potešilo aj viacero súbežných dejových línií a dokonca som nemal výhrady ani voči 'murikáncom, ktorí mi inak v ázijských filmoch neskutočne vadia. ()

muti

jednoznacne najdramatickejsia drama aku som doteraz videl. dej zacina velmi pochmurnne a cely cas sa to len zhorsuje, a to som cakal na nieco pozitivne. nie, tento film nema happy end a ani ho necakate. ak mate sklony k samovrazde tak si Address Unknown nikdy nepozrite, lebo za vysledok nerucim. cierna cernota a temna temnota. ()