Magnum - Série 3 (1982) (série)

Vzpomínka na minulost (S03E07)

(epizoda)
  • USA Flashback

Magnum se jednoho rána probudí a zjistí, že se vrátil do roku 1936 a musí vyřešit vraždu. (Česká televize)

walkingdead

K epizodám seriálů, které se odehrávají v jiné době než celý seriál, bývám skeptický, protože to obvykle přichází v době, kdy tvůrcům docházejí nápady, ale musím říct, že tady byl celý příběh podaný zajímavě a chemie mezi jednotlivými postavami fungovala i po posunu o 46 let zpátky. A Magnum "měl pravdu", Bette Davis má Oscary dokonce 2 a navrch hromadu dalších nominací. Auto, které měl v této epizodě místo obvyklého Ferrari, byla "bohužel" replika. ()

honajz

Další skvělý díl, kdy se Magnum propadne ve snu do minulosti (ale skutečně jen ve snu?) a ocitne se na Havaji konce 30. let, kde řeší, kdo je zodpovědný za jednu vraždu. Takže uvidíme Higginse v oblečení pro kriket i vodní pólo, Magnuma v obleku a v situacích jako z Chandlera, T.C jako černoch je zde jenom otrokem a poskokem, který nesmí do baru pro bílé (prošlo by to dnes, v době, kdy se tvrdí, jak sebevědomí černoši v podstatě vládli třeba v celé Anglii?), a dojde na spoustu skvělých hlášek („Snaž se, holka, třeba jednou dostaneš Oscara!“, „Popcorn s pravým máslem!“, „Říká se, že kouření škodí zdraví, měla byste toho nechat.“) a líbí se mi i konec, který v posledních 10 minutách vzal zbytek zkratkou, ale ústrojně („Nenechám se zabít dvakrát!“). ()