Reklama

Reklama

Ženatý se závazky

(seriál)
  • USA Married with Children (více)
USA, (1987–1997), 99 h 17 min (Minutáž: 23 min)

Scénář:

Steve Faber, Bob Fisher, Jeanne Romano, Michael Ferris, John Brancato (více)

Hrají:

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(11) / Epizody(259)

Otec mizantrop, mama lenivá voš, dcéra tupá nymfomanka, syn dysfunkčný – rodinka na pohľadanie...  Rodinu neúspešného a životom unaveného predavača topánok Ala Bundyho (Ed O'Neill) možno pokojne označiť ako dysfunkčnú (ak na to chcete ísť odbornými termínmi) – alebo úplne laicky ako totálnu katastrofu! Jeho manželka Peggy (Katey Sagal) sa okrem katastrofálneho účesu natupírovaného do neuveriteľných rozmerov vyznačuje i záľubou v nakupovaní (obvykle úplných zbytočností) a sledovaním talkshow Oprah Winfreyovej. Ich dve deti rozumu tiež veľmi nepobrali, obzvlášť staršia Kelly (Christina Applegate) doslova napĺňa masami s obľubou tradované historky o „tupých blondínach“ – našťastie je aspoň krásna, to bez debaty... Syn Bud (David Faustino) sa okrem zúfalého neúspechu u predstaviteliek nežného pohlavia vlastne ani nemá čím prezentovať... Susedka Bundyovcov Marcy Rhoadesová D'Arcyová (Amanda Bearce) bola úspešnou bankárkou, vydatou za rovnako vcelku úspešného bankára Steva Rhoadesa (David Garrison), s ktorým sa však rozviedla, keď sa rozhodol zavesiť svoj pôvodný život na klinec a stať rangerom hlboko v horách – jej druhým manželom sa stal atraktívny bývalý špión Jefferson D'Arcy (Ted McGinley), ktorý po ukončení „aktívnej služby“ vystriedal viacero zamestnaní a nevyhol sa pritom ani konfliktom so zákonom, no nakoniec zistil, že mu najviac mu predsa len vyhovuje úloha „muža v domácnosti“... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (622)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Postava Ala Bundy drží seriál značně nahoře, protože jinak nejde o nějaký úžasný seriál, kde by diváka bolelo břicho od smíchu. V podstatě se veze na vlně seriálů, které jsou očividně plánovány pro masu (Přátelé, HIMYM, Krok za krokem,...) a člověku odjinud než z prostředka Gaussovy křivky nemají moc co nabídnout. 50% ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Jak řekl jeden moudrý člověk: Úskalím satiry je, že se najde příliš tupců, kteří ji berou jako potvrzení svého způsobu života. Brilantní dloubanec do životního stylu nižší střední třídy a především pak genderových stereotypů. V pozdějších sériích navíc geniálně sebereflexivní a karikující nejen stereotypy "the American way", ale i jej fomující mediální pilíře. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Pane Bože, tak přece měla Oprah pravdu ?? Jsi jen velká tlustá ženská ??" ;) Vskutku geni(t)ální a jedinečná, leč zejména u nás nedoceněná, sitcomová satira a seriálová legenda, která vedle až nečekaně mnoha dalších podobností se Simpsonovými beroucími si rovněž na paškál americký styl života, média a střední třídu fascinuje především svou okouzlující sebereflexí.. Byť v prostředcích často více než dialogu užívá důsledné karikování.. Neskutečná hlína !! ;) Navíc díky ní a jedné epizodce spatřil světlo světa jeden úžasný pitomec, jehož později Matt LeBlanc v Přátelích a Joeyem dovedl k naprosté dokonalosti.. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Jen tak čistě informatigivně: VAROVÁNÍ!!! . . . Jestli někdo čekal na nějaké >standardní< dvd vydání taškařice "Ženatý se závazky", hodno desátých let jednadvacátého století, tak má tedy smůlu... Obraz je k zblití jako z nějaké ixté véháeskové kopie, omrdlené neustálým přehráváním dámou typu Peggy v kuchyni při klohnění nějaké té domácí šlichty - a ač s původním zvukem - bez českých titulků! Zato polské titulky na disku jsou. Úžasné! Děkujeme, Polska jak vidno nězgyn(d)ěla... Tak teda nevím, předpokládám, že kdo chtěl, s českým dabingem si to dávno nahrál z televize a zadarmo. Kupovat tenhle shitprodukt budou asi jen nějací pošetilci, co rádi krmí chamtivé zmrdy z pofiderních me(r)diálních firem typu AMER.COM... Možná by se i v Sony divili, jak se dělá na divokém Východě byznys s jejich "Al(l) Bunda Rights Reserved"... :-[.. - - - Resumé: Je to na zákaznících! . . . D.m.s.n. ale ediční SRAČKY tohoto kalibru NEKUPOVAT!!! ()

*Elfík* odpad!

všechny recenze uživatele

Al Bunda je velký pitomec, který si není jistý, jestli je Peggy je jeho manželka. A je? Ta pro změnu vypadá na to, že spala se všemi sousedy. Jejich děti. Christina Applegate byla vtipnější v Přátelích... A humor? Ubohé, americké vtípky, které asi nikdy nepochopím. Je mi špatně, když někde náhodou narazím na tento seriál. Až moc mi připomíná Simpsonovy... ()

Galerie (193)

Zajímavosti (127)

  • Alova (Ed O'Neill) oblíbená show je fiktivní western "Psycho Dad". (Kulmon)
  • Před seriálem hrál Ed O'Neill (Al) pouze dramatické role v divadle a na castingu mu nedávali moc šancí. Překvapil však komediálním talentem. (don corleone)

Související novinky

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (více)

Reklama

Reklama