Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 7

Recenze (75)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Scooby-Doo poprvé vyrazil do světa "stříbrného digitálního plátna" a u Warnerů se zřejmě rozhodli využít tohoto svého dodnes úspěšného hrdiny (a jeho party, samozřejmě...) k umetení cesty pro pravděpodobné oživení svých jiných, u nás troufám si říct zcela neznámých, a jinde po desetiletí mrtvých, značek. Vytvořili proto crossover s hrdiny, které si mlhavě vybavuji z nějakých pořadů z půlky devatesátých let, kdy u nás kabelová televize nabízela Cartoon Network - proto si tu hlavního záporáka střihne Dick Dastardly a hlavního hybatele zápletky superhrdina Blue Falcon s DynoMuttem. Plus je tu Kapitán Caveman, Falcon je syn originálního Falcona a má hustou pobočnici, protože je rok 2020 a bez toho by to nešlo, ehm... Nicméně - po technické stránce je film velmi zdařilý, byť jsem nepochopil míchání vícero stylů animace, které je místy rušivé. A když je řeč o rušivosti - samozřejmě že nic není věčné, ale když už musí Scoobyho dabovat někdo nový, mohl by se alespoň lokalizační tým zamyslet nad Scoobyho zkresleným mluvením (kdyby tak jen mohl Frank Welker do téhle záležitosti mluvit tak jako některé superhvězdy mohou ovlivnit svůj dabing v různých zemích...), protože jeho ignorováním vzniklo pár nehezkých nesmyslů. A díky tomu jak skvělý dabér je Martin Stránský, tak DynoMutt Scoobyho zcela zastiňuje. Jinak nemám moc co vytýkat, film je prošpikovaný vtipy pro děti i dospělé (Ruth Bader Ginsburg a Zmijozel :D ), výpravu už jsem zmínil, a hudba je taky vynikající. Takže vše se láme na jediném zádrhelu - už to není Scooby-Doo a pátrání po strašidlech, ale dobrodružná podívaná, ve které by mohla figurovat jakákoliv, klidně i zcela nová, partička hrdinů. Těžko se mi odhaduje, jestli krok na novou "platformu" měl být i signálem, že Záhady s.r.o., kde se jela nacistická sci-fi jako z Wolfensteina, nebyly náhoda, a původní látka už se vyčerpala, tudíž je čas začít celého Scoobyho vést jinou cestou, anebo to je jen čistá snaha rejžovat z oživeného univerza po vzoru Marvelu. Takže dám "jistých" 70%, protože jisté je to, že na poli rodinné zábavy si tohle dílo červenou barvu zaslouží. ()

haluska11 

všechny recenze uživatele

s popkulturně přecpanými meta-animáky se roztrhl pytel. jen škoda, že úvodní scéna tohohle konkrétního nastavila laťku šíleně vysoko: když Scooby ukradne falát kebabu, zahrabe ho do písku, a osamělý náctiletý emo Shaggy se s hroudou kebabu v písku pokusí skamarádit, pocítila jsem katarzi jako nikdy v životě. díky regiojete, že svým cestujícím poskytuješ takové kulturní klenoty. ()

Reklama

Toren 

všechny recenze uživatele

5/10. Fajn animák. Ale ne úplně dobrej Scoobyho film. Tvůrci sice dělají fanouškům radost odkazy a narážkami na starší projekty (ať už vizuálně, scénami, tak třeba zvukovými efekty), ale zároveň se snaží nový příběh posunout kupředu. A je to ke škodě. Záhady s.r.o. tu jsou jen z počátku a fakt, že je parta z velké porce scénáře rozdělena... prostě bolí. Stejně jako skutečnost, že se nový film snaží svést na vlně superhrdinů a nadpřirozených jevů. Tahle modernizace původní detektivní látce příliš nesedí. Škoda, neboť jinak je to slušná práce. ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Som obrovský fanúšik predlohy. Zbožňujem strhávanie masiek a legendárne “Rozdelme sa!”. Užil som si tak iba úvod a zopár momentov v závere. Inak ide o priemerný animák, ktorý deti pobaví infantilným humorom, ale fanúšikov predlohy tragicky unudí. Je to škoda, lebo remeselne je tento animák spracovaný kvalitne a bol tu obrovský potenciál na vybudovanie kvalitnej série, prípadne novej inkarnácie seriálu. 60% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Trojrozměrný Scooby Doo mi přišel méně potrhlý než jeho kreslení předchůdci, což je rozhodně plusovým bodem. V tomto případě nejde ani tolik o řešení záhad a demaskování padoucha, jako spíše o jeho pronásledování, přičemž se v popředí nachází trable mezi členy Záhad s.r.o. zažívajících menší vztahovou krizi. Vedle toho film představuje další zajímavou partu, která se také snaží dopadnout zlosyna. Příběhově obsahuje Scoob! několik zkratkovitých a scenáristicky divočejších míst, avšak já jsem se i přesto vesměs bavil a v závěru jsem se nechal i lehce dojmout. I když se jedná primárně o snímek pro mladší publikum, myslím, že obsahuje i místa, která osloví i dospělého diváka. P.S. Po zhlédnutí filmu se člověk už nikdy nebude dívat stejně na bowlingové koule. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (14)

  • Jedná se vůbec poprvé o film se Scoobym, který je ve 3D. Ve filmu bylo použito jenom CGI. (Jirka.J)

Reklama

Reklama