Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rockerman

Je to už můj čtrnáctý zářez do Almodóvarovy filmografie a opět jsem spokojený. Ve všech předešlých filmech, které jsem viděl je něco bláznivého a neuvěřitelného, ale myslím, že Kika je z nich nejbláznivější. Neuvěřitelný propletenec lidí a vztahů mezi nimi, kdy se každý zná s každým a jeden druhému lže nebo jej podvádí anebo vraždí, a to vše s notnou dávkou humoru. A třešinkou na dortu těchto lidí je titulní postava. Kika tu svou nevymáchanou "hubu" nezavře ani když je znásilňována (?). Trochu mě zaskočila scéna, kdy bratr Kikiny služebné utíká z vězení, pak finguje přepadení své sestry a znásilňuje ženu, která spí ve vedlejším pokoji. Po osmnácti letech Almodóvar "vykrade" sám sebe, protože tato scéna je prakticky identická se scénou z loňského hitu "Kůže kterou nosím". Že by mistrovi docházely nápady? Doufám, že ne! ()

Joski

Pre mňa absolútna filmová esencia a zároveň krásna ukážka umeleckého kréda Pedra Almodóvara (bez zbytočných prísad!) Originálny filmový klenot a nielen španielskej kinematografie. Kiku odporúčam pre nezasvätených, ktorí ešte nemali možnosť spoznať jedného z najlepších žijúcich európskych režisérov:-) http://www.csfd.cz/reziser/2798-almodovar-pedro/ ()

UncleG

Almodóvar nealmodóvar, tenhle film byl pro mě pouze směsice nezábavných postav a přiblblých situací. Krom toho mi vadilo především rozvláčné a zdlouhavé tempo, bez znatelnější známky nějakého opravdového příběhu. Málokdy se mi stane, že pauznu film v domění, že bude za deset minut konec, a s hrůzou zjistím, že uběhlo sotva 50 minut! Dokoukat se to nakonec dalo, ale jen se značným sebezapřením. Nulový příběh můžou občas zachránit alespoň postavy (viz Po přečtení spalte)...Jenže tady prostě nebyl KDO. Hlavní hrdinka Kika - afektovaná kosmetička se zastydlou pubertou a mozkem tříletýho bernardýna to opravdu nerozsekla. Její milenec Ramon absolutně mdlá postava. Spisovatel Nicholas - měl být asi příšerně tajemný a charismatický pseudozáporák, byl ovšem jenom jakejsi panák ze slámy..Jakoby ho Peter Coyote hrál stylem "řekněte mi, kam se mám postavit a co mám říkat". .A tímhle způsobem by se dalo pokračovat do aleluja. Z druhého soudku je pak třeba šíleně přepálená postava "zběsilé" reportérky Andrey nebo (1,5 minuty zábavný, zbytek filmu už otravný) uprchlý pornoherec :-) Ano, tenhle film mě bytostně nebavil. Není těch 2/5 hvězdiček nakonec až moc? :) ()

Aleix

Je zajímavý sledovat Pedrovi filmy chronologicky pozpátku. Když akceptujeme fakt ,že je to úchyl a včem se výžívá na přelomu tisíciletí až doposud ,tak právě na začátku 90 let se teprve rozjížděl a ve filmu Kika jsme viděli jen lehký závan toho co příjde později. Afektované krásné ženy a muži. Lesbická služebná Juana a její incestuchtivý bratr Paul ,toho času nadržený pornoherec na útěku z vězení. K tomu pár vražd a znásilnění. A máme tu Almodóvara v celé své kráse či odporu ,jak divákův vkus zhodnotí. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Tak to bolo číre šialenstvo! A miestami regulárny pornofilm. Nemôžem ale povedať, že by som sa nebavil, to nie. Pri niektorých scénach (znásilnenie) ma dokonca chytil záchvat smiechu. Ide vlastne o čiernu komédiu, v ktorej snáď ani jedna postava nie je aspoň trochu normálna, každá má nejakú poriadnu úchylku. Takže nejaké veľké umenie v tom hľadať nebudem, na to sú iné Almoldóvarove filmy. Ale to posolstvo, zásah médií do života, tam je podané pekne. ()

• Peter Coyote tam strávil mesiace zdokonaľovaním španielčiny, jazyka, ktorým už vtedy plynule hovoril. Na nakrúcaní mal dokonca aj jazykového trénera. Pedro Almodóvar sa však v postprodukcii rozhodol dabovať jeho hlas hercom Ángelom Quislantom, čo Coyota hlboko rozrušilo. Napriek tomu Coyote tvrdí, že sa mu film páčil. (Arsenal83)