Odpadlík

USA, (1992–1997), 78 h 52 min (Minutáž: 42–44 min)

Phobia

Hmm, závan nostalgie, vracím se do svých středoškolských let, kdy TV hovNOVA byla ještě čerstvá a svěží v zatuchlých vodách dlouhodobě okupovaných nudnou veřejnoprávní ČT. Nemohla jsem se nabažit svalovců s meči, svalovců s kulomety, svalovců s tvrdými pěstmi a efektními kopy (věříte, že jsem si nikdy nehrála s panenkama?:-)). Jó, sladké, blbé mládí. "ODPADlík" si okamžitě získal mou pozornost, ale kupodivu to nebyl ztepilý rváč s žůžo culíkem a nadupanou mašinou Lorenzo, díky komu jsem seriál pár měsíců pravidelně sledovala. Ani ta rádoby kung-fu blondýna z Londýna (tolik jsem si přála, aby ji nějaký zločinec kuchnul, ať tam pořád nezaclání, slepice). Ano, tušíte správně, mým favoritem byla ona vyžraná indiánská atrapa v nemožných růžových oblečcích, bože odpusť, připadal mi vtipný ten domorodý hulibrk. Dala bych 4*. Po letech jsem se s Wastemanem, pardon - Renegátem, na pár minut setkala na polské televizi znovu a výsledek byl dle očekávání: co mě na tom, holly shit, kdysi bavilo? Neházím "Odpadlíka" do odpadu, pro příznivce akčních seriálů to může být stále špica seriál, leč mně už nestačí ke štěstí tvrdé pěsti, efektní kopy, dlouhé přestřelky a ještě delší automobilové honičky. A z tria hlavních hrdinů už mi nepřijde sympatický vůbec nikdo, tlustý indiánský komikoň ze všech nejmíň. Dvě hvězdičky bych nad "Odpadlíkem" možná uronila. Zprůměruju si teda stav předtím/potom a vychází mi přespříliš laskavé 3*. 50% ()

gudaulin odpad!

Na to, jak beznadějně zoufalou pitomost ve své době tenhle seriál představoval, má velmi vysoké hodnocení, za které vděčí věkovému profilu členů CSFD a nostalgii. Už první řada představovala hromadu klišé a stereotypů, další řady dílo zkázy završily přežvýkáním a vykrádáním sebe sama. Celkový dojem 10 %. ()

tron

„Bol policajtom. Dobrým policajtom. Potom sa ale postavil proti svojim skorumpovaným kolegom. Chceli ho zabiť, namiesto toho zabili jeho ženu. Falošne obvinený sa teraz túla krajinou. Štvanec loviaci štvancov. Lovec ľudí. Odpadlík.“ Toto nie je žiadne béčko, ale solídny akčný seriál na spôsob Utečenca, s charizmatickým Lorenzom Lamasom v titulnej úlohe. Aspoň tak sa mi to zdalo v 90. rokoch, kedy som chodil na základku, frčalo to poobede na Nove a vždy som zo školy utekal domov, aby som stihol nový diel. K tomu vtipný Indián (Branscobe Richmond) a štíhla karate baba s oholenými lýtkami (Kathleen Kinmont). Plus Hummer, Harley Davison, slnečné okuliare, kvalitná akcia, neuveriteľné úvodné titulky (zimomriavky!) a zápletky rovnako nenápadité, ako poctivé a fajn. Keď som bol malý, možno som chcel byť smetiarom aj kozmonautom, ale tiež som chcel byť svalnatým lovcom ľudí. Rútil by som sa na motorke vyľudnenou krajinou a občas by som asi niekoho ulovil, aby sa nepovedalo. A mal by som vlčiaka. Určite by som mal vlčiaka. Len neviem, či by to za mnou stíhal. ()

katmandzoo

Reno Raines alias Wins Black sa rozhodne po zavraždení jeho milovanej, vziať spravodlivosť do vlastných rúk a ako bývalý policajt, na ktorého je vydaný zatykač, s pomocou svojho partnera Bobbyho uteká na motorke pred slobodou a je vždy pripravený zasiahnuť tam, kde číha zlo a kde to ľudia potrebujú.. ()

-soch-

Sledoval som tento seriál pár krát na MARKÍZE s ekáckym dabingom a musím uznať, že zvučka tohto seriálu je podľa mňa naozaj vynikajúca úvodná zvučka s komentárom IVANA LACU. Lamasa daboval SKLÁR, Bobbyho MAJESKÝ a tú kočku si dabla PETRA VAJDOVÁ. ()

• Odpadlík bol svojho času jeden z najsledovanejších seriálov. Súčasne sa vysielal v 100 krajinách po celom svete a bol nadabovaný do 12 jazykov. V tomto smere mu môže konkurovať iba Pobrežná hliadka (od r. 1989). (m.a.t.o.)
  • Hlavného záporáka, Donalda "Dutcha" Dixona, si zahral autor a producent seriálu Stephen J. Cannell. (m.a.t.o.)
  • Černý Hummer H1 ,kterým v seriálu jezdí Bobby Sixkiller (Branscombe Richmond), patřil ve skutečnosti hlavnímu protagonistovi Lorenzu Lamasovi. (korbitch22)