Reklama

Reklama

Nejsilnější hlas

(seriál)
  • USA The Loudest Voice (více)
Trailer 1
USA, 2019, 5 h 51 min (Minutáž: 46–54 min)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Tato sedmidílná minisérie je inspirovaná bestsellerem o Rogeru Ailesovi (Russell Crowe), zakladateli Fox News. Abychom porozuměli událostem, které vedly k vzestupu současné republikánské strany, je třeba nejprve pochopit Ailese. Seriál se soustředí primárně na minulé desetiletí, v němž se Ailes stal de facto vůdcem strany. Dotýká se také klíčových okamžiků v Ailesově životě včetně jeho zkušeností se světovými leadery, kteří stáli u zrodu jeho politické kariéry, a obvinění ze sexuálního obtěžování, jež vládci Fox News nakonec zlomilo vaz. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (58)

decouble 

všechny recenze uživatele

The Loudest Voice je dobrý seriál, ale je docela nesnadné si ho užívat a to z několika důvodů. 1) Audiovizuální stránka má uměřený styl (alespoň oproti většině současných seriálů), tak aby vynikly především herecké výkony. 2) Příběh má dvě roviny. Tou kontextuální je vznik a vzestup Fox News jako projektu konzervativce Rogera Ailese. Ta druhá rovina je téma zneužívání lidí. Nejde ale jen o sexuální zneužívání, seriál zobrazuje různé typy manipulace, tlaku a ovládání podřízených skrze pozici moci. Někdy je vyložené nepříjemné sledovat, jak psychologická manipulace podřízených hraničí až s fyzickým omezením osobní svobody. 3) Odehrává se většinou v interiérech, z nichž většina jsou různé kanceláře a hotelové lobby a tmavé hotelové pokoje, takže nenabízí žádné esteticky zajímavé lokace. 4) Není tu žádná vyloženě sympatická postava, se kterou by se divák byl schopný snadno identifikovat (alespoň v první polovině). A naopak hlavní protagonistou je paranoidní (životní moudro jeho otce: „Don't ever trust anybody“), obtloustlý, plešatý, stárnoucí a oplzlý Roger Aisles, kterého (za podpory maskérské práce) naprosto skvěle zahrál Russell Crowe. 5) U mě osobně The Loudest Voice dokonce místy vyvolával pocity fyzického nechutenství, což je dáno tím, jak Roger Aisles vypadá, jak hodně fyzicky je ztvárněn a celkově tématem (sexuálního) zneužívání. Tuhle kombinaci asi nejlíp demonstruje scéna, v které se stárnoucí Aisles při osahávání odevzdané asistentky zoufale snaží v rozkroku nahmatat ztracenou erekci. 6) Svou roli ale taky hraje vědomí, že seriál je založen na skutečném příběhu a že tudíž existuje partička samolibých lidí s velkým vlivem na americkou (a potažmo světovou) politiku, které léta procházejí docela solidní prasárny (manipulace s médií, zastírání sexuálních skandálů). ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

První dva tři díly mě iritovala seriálová rozplizlost a pocit zbytečně nafukované práce mě neopustil. Na druhou stranu je to prostě potřeba vidět a mluvit o tom. Vědět o tom, kdo napsal předlohu, že jsou to vesměs až na výjimky fakta a že je to hnus a jak Crowe hodně válí v tom, jak ten hnus šplíchá na obrazovku. Jako celek dobrý, mohlo být kratší, ale těch důležitých sdělení je tam tolik, že to nakonec uběhlo rychle. Kdyby to byly dva delší filmy, vůbec bych se nezlobil. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ambivalentná hlavná postava, vďaka ktorej pochopiteľne mnoho ľudí tento seriál odmietne. Nakrútiť 6 hodinový projekt s postupne stále odpornejšou hlavnou postavou tak, aby naopak gradoval a stále viac vás prikovával doma k sedačke, je umenie, to ale z princípu veci nemôže každý prijať. Podľa mňa skvele vybrané obdobia vypointované ešte názvami epizód. Crowe v najlepšej možnej hereckej forme, veľkú poklonu ale zaslúžia všetci herci bez výnimky, čo sa nestáva tak často. Môžete si myslieť o meetoo a súčasnej liberálnej politickej vlne všeličo, ale asi málokto bude po tomto seriáli pochybovať o tom, že Roger Ailes bol nevinný. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Roger Ailes byl hovado a dobytek. Zároveň dokázal pro Ameriku a hlavně FOX News obrovské věci a je až neuvěřitelné, co všechno dokázal ovlivnit. Neuvěřitelně poučná a poutavá minisérie, které vévodí dokonale namaskovaný Russell Crowe, který snad nikdy nebyl působivější. Seriál funguje jako celek, přestože je kvalita jednotlivých dílu trochu kolísavá a ne vždy je zpracovávané období pro diváka působivé. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Tohle je osobní věc, Rogere. Gretchen žaluje vás, nikoliv Fox News.“ – „Já jsem Fox News!“ Každý díl představuje nějaký z vrcholů kariéry hřmotného ostrostřelce Rogera Ailese a klíčových momentů moderních amerických dějin. A každým dílem se linuly střípky neohleduplného chování k podřízeným ženám, což zpravidla vyvrcholilo sexuálními útoky a obtěžováním. Začínáme nicméně v roce 1995, kdy se ujímá vedení zpravodajské televizní stanice, respektive sledujeme pozadí vzniku budoucí zpravodajské konzervativní bašty. Právě stanice se totiž stala za dob vládnutí ambiciózního egomana Rogera jakýmsi propagandistickým kanálem Republikánské strany. Hladová po ratingu a zisku, dravě nakládající s realitou, rezignující na žurnalistickou etiku, protože „hrany jsou pro sraby“. Ač s mnohými porážkami, Ailes stále doufal v tu pravou bělošskou Ameriku, v níž Bůh a rodina pevně stojí na prvním místě. Nekompromisní stratég Russell Crowe, který zbožňuje házení třaskavých zpráv mezi veřejnost, herecky exceluje. Ačkoliv ho tvůrci obklopili slušnými herci, on si scény umného rozdělování americké společnosti stejně krade pro sebe. Navíc přesto, o jaké téma se jedná, jde o svižný a atraktivně uchopený projekt. „Tady v rohu jsme měli patrovou postel. Spal jsem nahoře. Strašně rád jsem si tam hrál, protože jsem na všechny koukal shora!“ ()

Galerie (80)

Související novinky

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Reklama

Reklama