Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ze zpronevěry jízdenek a rychlíkových příplatků je obviněna pokladní (Gabriela Vránová) jednoho pražského vlakového nádraží. Do případu se vkládá Zemanova manželka, která učí její dceru (Miriam Chytilová), a přiměje svého muže zpronevěru vyšetřit. Díky tomu vyjde najevo, že pachatelem je bývalý manžel paní pokladní (Jiří Klem)... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

18 tisíc taková lapálie no to já už dávno nedělám. I tento díl je sice inspirovaný skutečným případem, ale po všech těch vraždách sabotážích a honění diverzantů je tohle pátrání po tom kdo rozkradl jízdenky a rychlíkové příplatky a navlekl to celé na krk jedné hodné nenápadné paní trochu nuda a Zemanova afektovaná manželka to nevytrhne. Jeden z těch slabších dílů a tady už to na tři hvězdy nebude.45% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já myslím, že se nám ta slavná Vondrova prohazovačka z křídla na centr začíná zajímavě rozvíjet." Škoda, že toho fotbalu nebylo víc a spíš se o něm jen povídalo. Ale kdo by se zajímal o fotbal, když jsou ve hře zpronevěřené rychlíkové příplatky. Mne tedy tato hospodářská zlodějina nijak zvlášť nebavila a zejména paní učitelka Zemanová mi byla hrozně nepříjemná, ale viděl jsem i klady. Ten první byl v kráse paní Maxové, dříve Hroudové, předtím Svačinové a původně snad Junkové, druhý představoval vychytralý staršina Malina a jednoznačným vítězem sympaťáka tohoto dílu byl architekt Máca, jehož porovnávací popis prodavaček v podobě gotických linií a kredenciózního typu pozdního baroka byl prostě vynikající. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1956. Tak předně paní učitelka Zemanová má snad tu největší rádiovku na světě. A o čem to je tentokrát? Je to spíš pro hospodářskou kriminálku, žádný mord, ale ukradené jízdenky. Manžel fotbalista si našel náročnou milenku a ta ho chtěla pěkně ždímat, ale ono moc není z čeho, když nehraje. Tak pak je tu ještě manželka, tak proč jí to nezavařit v práci? Tohle je zrovna dost slabý díl, který jsem doteď viděl snad jen jednou tak někdy v osmdesátkách a pak až teď. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejen na československé poměry nezvyklý počin, kriminalistické eso řeší přiípad hodný průměrného okresního vyšetřovatele, navíc vlastně primárně nepátrá po viníkovi defraudace 18 tisíc, ale snaží se z této zpronevěry očistit jednu nenápadnou paní. Gabriela Vránová na tuto roli zřejmě poměrně dlouho nacvičovala strnulÿ a unylý pohled koukáním do toaletní mísy. Jelikož se výraz osvědčil, využila jej i v další své seriálové roli, když představovala učitelku, kterou zmohli její žáci. Nepovedené etudy Vránové jsou však skvěle kompenzovány neskutečným výtryskem afektu Evy Hudečkové. Obávám se, že nemusela svoji scénu v garsoniéře příliš hrát, ale pak musím minimálně ocenit její obsazení. Nikdo jiný by afektovanou čůzu tak svěle neztvárnil. K roztomilým prvkům lze přičíst i fakt, že Zeman po skoku pod vlak skončil s náplastí na líci. Faktem však zůstává, že i přes tyto dílčí nedostatky se jedná o solidní psychologické drama s kriminální zápletkou. Všem vedlejším postavičkám dominuje svérázný pan architekt a jeho popis pokladníků. ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl jsem si postupem času celkem oblíbil. Jedná se o druhou a poslední epizodu, v níž dostane větší prostor Zemanova první manželka Lída. Na rozdíl od Třetích houslí má tento díl smysl i jakýsi náboj. Vyšetřování zpronevěry na nádraží je odlehčením mezi dvěma perfektními díly o Bláhovi. Výborné výkony Vránové, Hudečkové, Klema i Fišera. Při včerejším sledování mě též napadlo, že je zde Zeman nejlidštější v rámci celého seriálu. Scéna, kdy zachraňuje v kolejišti paní Vondrovou je vynikající (natočena navíc bez kaskadérů). Z druhé řady se mi méně líbí epizody Křížová cesta, Dáma s erbem, Prokleté dědictví a Třetí housle. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (9)

  • Jiří Klem (Vondra) spomína, že kvôli charakteru svojej postavy agresívneho neurvalca stratil veľa sympatizantiek a dokonca mu predavačka v mäsiarstve odmietla predať mäso. (Raccoon.city)
  • V záběru na fotbalové hřiště v čase 25:35 se v levém horním rohu objeví Škoda 1203, která byla vyráběná od roku 1968, avšak příběh je situován do roku 1956. Tento záběr je zároveň součástí úvodní znělky epizod druhé série. (Fiisha)

Reklama

Reklama