Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

Beer Ceps odpad!

Nesnáším filmy o upírech a podobné pakáži. Vím, že si dnešní doba v tomhle libuje, ale svinstva co pije krev je na světě dost. Digitalizované upíři zuby ve mě zbuzují spíše záchvaty smíchu, než strachu a děj je při nejmenším tupý. Jen jsem si přál, aby vyšlo slunce, které by všechny hlavní aktéry spálilo na uhel a už o nich nikdy v životě neslyšel. Divím se, že se Hugh Jackman snížil k hraní v téhle před Pattinsonovské sračce. ()

Pecival

Nekonenčící, sterilní, digitální akce, která nezaujme snad vůbec ničím. I ta Kate je nějak divně nahastrošená, místo svých klasických obtáhlých oblečků. Jackman je sice sympaťák, o tom asi nikdo vůbec nepochybuje, ale tohle by neutáhl ani Cary Grant znásoben desetkrát. To co ale paradoxně tomuto filmu pomáha je záporák, který tak absurdně přehrává a působí neuvěřitelně směšně, že to je malé vytrhnutí z letargie mezi tou vší šedí. Opravu pro nic jiného, tak pro tento heroický výkon snad stojí ten film protrpět, pač něco tak šílenýho se jen tak nevidí. ()

venca163

Všechny prachy se napraly asi do těch létajících upírů, nebo co to zas mělo bejt. Jinak ten příběh/scénář byl tak zlej, že nejenže mě nudil, ale i pěkně nasral. Docela pěkný kulisy, kostýmy a celkově prostředí, ale takovej kravinec se po tom všem rozmazává, že to svět neviděl. Už to nechci nikdy vidět! (40%) ()

fiLLthe3DD

Klasický Sommers: Pompézní výprava, spousta zábavné a naprosto šílené akce, stylová kamera a CGI, jež místy ohromí svou dokonalostí, a jindy zcela vyrazí dech svou nepřirozenou umělostí... Samotná zápletka by tak špatná nebyla (spojení klasických "Universal Monsters" - tedy Drákuly, Frankensteina, Vlkodlaka - funguje vcelku dobře), ale kazí to špatný scénář a především délka - vzhledem k tomu, že již od začátku je jasné, jak snímek skončí (až na jedno úmrtí), je těch 130 minut opravdu moc a než se "Van Helsing" probojuje ke svému konci, začně to býti dosti otravné, mdlé a stereotypní... Herci v pohodě (až na Richarda Roxburgha, jehož výkon spočíval jen v trapném pitvoření), stejně tak akční sekvence a hudba, jinak je to klasická rutina ve stylu Chobotnice, Mumie 1 a 2 či G. I. Joe, slabší tři hvězdy... Coby první část nějakého provázaného vesmíru to sice pořád funguje líp než Mumie z roku 2017, ale díky přepálené stopáži tento film opravdu nedoporučuji a podruhé už se taky nepodívám :( ()

Smileface

Snědl jsem u toho celej velkej popcorn jaka to byla popcornova zabava a ze me pak bylo spatne ;-) Není to ale žádné filmové umění,možná tak umění grafiků.To ale nemá zas takovou váhu,aby vytáhlo fim nad ***.Navíc počítačové efekty byly spíše kvantitou než oslňující kvalitou. ()

bloodvomit

Panebože!! Tak tohle je ultimátní pitomina, fakt totál hovadina až na pár soubojů kde si užijete pár vteřin je to slátanina s odpudivym soundtrackem, fuj! ()

sedm.1

Je to blbost.Je to neuvěřitelná blbost.Ale jak dějově,tak vizuálně mi to zatraceně sedlo.Digitálnost všech efektů je až neuvěřitelně bijící do očí,přesto na mě působily bombasticky a našláple a zároveň i poměrně temně.Že jde o neuvěřitelný mišmaš nelze pochybovat,ale když má film takovýto spád a náboj a já se po celou dobu skvěle bavím,přimouřím obě oči a ty 4* v klidu dám.A navíc zde hraje okouzlující Kate Beckinsale :). ()

sheilla

Ta jedna hvezdicka patri trikovym specialistum. Vetsi slataninu jsem uz dlouho nevidela. Asi jsem od filmu ocekavala vic, nakonec jsem nevedela, jestli se mam smat nebo brecet. Tomu filmu chybi ucelenejsi dej, dailogy byly neduveryhodne a hlavne nicim neprekvapil, neprinesl zadny novy pohled na zpracovani pribehu o Draculovi. Nechapu, jak nekdo mohl za tolik penez natocit takovou hruzu. ()

Chise

Hugh Jackman je dobrý...možná až moc dobrý na to, aby se nechal takhle rozpustit. Tenhle film není zas tak špatný, mě aspoň totálně dostala postava Draculy, který nemá chybu. Jinak je to ale slátanina plná nesmyslných a nepřehledných akčních scén a faktů, které nejsou blíže vysvětleny a ani moc nedávají smysl. A to se ani nezmiňuju o závěru, při kterém jsem za všechny puberťačky světa začala tasit papírové kapesníky... ()

Obivan

Dobrý trikový fantasy film natáčený převážne v Česku. Je to krásně podaná upíří bondovka, natočená v šíleném sledu scén od začátku do konce. Také tam byly velmi pěkné triky, kostýmy i hudba a ještě mě velmi překvapil konec, takže za příjemně strávené odpoledne si Van Helsing to hodnocení zaslouží. ()

ArdathBay

Černobílý začátek je nejlepší pocta klasickým horrorům od Universalu (Frankenstein). Ten ocení především znalci. Poté již nastupuje zábava pro mladšího diváka.A že je to naivní a jednoduchá zábava ? No samozřejmě že ano, protože to byly původní Universalovské horrory také, proto je to v pořádku. Crossovery nemusím, ale docela to ušlo (i na druhé podívání) . Sommers je šikulka. Roxburgh jako Dragulja je úžasně charizmatický. ()

Dromed

Klasická americká slátanina. Po vizuální stránce velice dobrá avšak tím vše končí. Ještě přidávám 1 hvězdičku za krásné zpracování upírek a jejich transformace. ()

The Viper

Občas opravdu nepochopím zdejší názory. 100 lidí - 100 chutí, i přesto zvláštní hodnocení. 2014 - koukám že se procenta zvedla. ()

tempus

Krásně si u toho odpočinu, určitě víc než u nedávno viděné F4 Stříbrného surfaře s dobře propojenou myšlenkou, skvělým Jackmanem (jmenovitě v akci) a nádherným ztváněním Drákuly a vlkodlaků. Jen se ptám, proč se nenatáčí víc takových fantasy hororů (velmi podobně vypadají oba dva díly Hell boye). ()

gutshoter

Jackman si s tím pohrál opravdu zdařile, nic jiného jsem ani nečekal. Ovšem celkově té akce bylo až moc a člověka to začne po dvou hodinách až otravovat. A natož, jak film je dlouhý a propracovaný různými dějovými zvraty, tak rychle useknutý konec do správného konceptu taky moc nezapadá. Ale jak jsem avizoval, hrabě Jackman posouvá film o jeden level nahoru. ()

herr_carter

Odpad, za jedna, odpad, za jedna...hergot to je dilema !! Člověk se na to tenkrát těšil do kina a byla mu naservírována taaaaková kravina. Přesně jak říkají všichni odpůrci tohoto veledíla - tak velký rozpočet,takoví herci k dispozici a vznikne z toho přeplácaná žumpa všech žump s Drákulou, co má do heterosexuality daleko asi jako Rath k nebraní úplatků..Sommerse měli po natáčení Mumie zapravit do sarkofágu, aby mohl točit až zase za tisíc let..................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)