Voyagers - Vesmírná mise

• Česko Vesmírná mise (více)

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

Dale

Ľudia sú tak ľahko manipulovateľní. Uveria kadečomu, ak im to správne podáte a potom ani očividné dôkazy nezmenia ich názor. Zažívame to vo veľkom v súčasnosti (viď sociálne siete a antivaxeri), takže táto sci-fi vlastne až taká sci-fi nie je, aspoň nie v tomto. Takýchto ľudí je po dostatočnom spracovaní možné nahuckať na čokoľvek (viď útok na capitol). Ako nápad fajn, ale pár hluchých miest to malo. Predsa len, takíto ľudia sa vždy a všade nájdu, ale ten pomer, koľkí sa pridali na stranu zla a koľkí na stranu dobra sa mi nezdal až taký pravdepodobný a určite by boli aj mnohí s pochybnosťami, hlavne po nejakom zabití by tých pochybovačov malo byť viac a dôjsť medzi nimi k prehodnoteniu celej situácie a ich postojov. Tu sa žiaľ nič také nedeje, psychológia postáv je trochu zanedbaná. Ale herci výborní, vydarený casting. 70% ()

Omnibus

"Blbci letí vesmírem, libido jim hárá, hádají se s Farrellem, charakter jim chátrá." Nechtěná komedie o tom, že ve vzduchoprázdnu není opravdu nic, čili ani logika, a že v rourách vzduchotechniky dnes místo zlého Vetřelce lezou jen hodné, blbé klony, prchající před ještě blbějšími klony, pro změnu zlými. K tomu jim, v "hutné atmosféře", vesele pobzukují Goldingovy mouchy, spíš tedy jen octomilky, "filozoficky zploštělé" jak ploštice obecná, nesměle tam vrčí "zvířata v nás" se "sociologickým přesahem" a výkvět lidstva, určený k vysemenění na cizí planetě, je reprezentován 30 dětmi s jednociferným IQ. Těm navíc scenárista, s IQ ještě nižším, vkládá do úst dialogy jak z argentinské telenovely, popřípadě (asi kvůli vyvážení kosmické lodi) děsně uvědomělé kecy. Prý "nadčasové poselství", pche. Jen juvenilní romance o osiřelých zpovykaných školáčcích. Abych jen nehaněl, to neohrabané ošmatlávání adolescentů a první přeskakování jisker bylo slibné, chlupy na předloktí se zježily i mně. Bohužel, verbalem slibovaný "Vesmírný swingr 1" se nekonal, což mě zklamalo a rozrušilo. Bróm do čaje mi včera došel, jdu se uklidnit roztokem skalice modré. Dvěma panáky. ()

Anderton

Ani by som nepovedal, že Voyagers majú nevyužitý potenciál, pretože to dôležité tu bolo povedané. Skôr som mal len dojem, že modrú tekutinu na tlmenie emócií bral počas nakrúcania samotný Burger, ktorý si sem tam mohol dať radšej poriadny burger, aby mal energiu na silnejšie scény. Možno ide skôr o námet pre jednu epizódu Black Mirror a pod., alebo potom na celú jednu sezónu seriálu. Sheridan je sympaťák, Farrell je tu len tak mimochodom a ostatných by ste ale najradšej minimálne prefackali a skazili tak na začiatku hneď celú misiu. Škoda, že neboli lepšie zodpovedané niektoré otázky typu "prečo vedie tak dôležitú misiu na palube jeden človek?" Prípadne "ako ďaleko sa cestuje vo vesmírnom merítku smiešnych 86 rokov, keď sme zrejme ešte poriadne ďaleko od rýchlosti svetla?" ()

silentname

K "Voyagers" môžem jednoducho povedať iba - "škoda". Myslím si, že úvodná časť je spracovaná dobre a časti, keď je na palube Colin Farrell sú zaujímavé a bol som zvedavý kam to dospeje. Záverečných pár minút je spracovaných rovnako skvele a v podstate nám ukazujú, že nápad na film by sme mali v pohode. Stred je to, kde to neskutočne hapruje a dokopy neprináša nič, čo by sme už nemali možnosť vidieť niekde inde a spracované lepšie. V podstate všetko, čo by ste od filmu mohli očakávať sa tu odohrá a viete presne ako to bude do seba zapadať. Čo som vďačný je, že to aspoň v správnom momente uzavreli a neposúvali zbytočne ďalej. Vďaka tomu bude tragédia oveľa menšia, než mohla byť. Je mi jasné, čo sa film snaží adresovať a nemôžem povedať, že by nemal pravdu. No neviete nájsť lepší spôsob ako nám to povedať? A úprimne, keby som ešte aj bol schopný toto všetko našim tvorcom zožrať, tak finálny súboj medzi našim hrdinom a zloduchom mi prišiel ako čistá komédia. Nech mi niekto vysvetlí, ako je možné, že niekto môže bez problémov prežiť situáciu, kedy vojde do miestnosti s otvorenou vzduchovou komorou VO VESMÍRE. A len v nohaviciach a tričku! Toto je absolútne nový level absurdnosti, čo som mal možnosť vidieť. Okrem tejto scénky tu nie je asi žiadna, ktorá by vyslovene bola stupídna za hranu, ale nemôžem povedať, že by film so svojim konceptom robil niečo, čo by mi dávalo dôvod ho odporúčať. Videli ste to miliónkrát a neponúka to nič, čím by to vylepšili. Hodnotenie: C+ ()

Hanys_

Je to takové mdlé. Všichni tu hrajou tak nějak bez zápalu, strojově...takže jsem čekal finální rozuzlení, že jsou roboty. Logika hapruje (loď na záchranu lidstva a tlupu mimin hlídá jeden dospělý? vážně? - byla klika že se Farellovi nestalo něco dřív) a celkově ten přerod v divokou tlupu bez pravidel dost nepravděpodobný. 5/10 ()

• Za VFX efekty ve snímku je zodpovědné pražské postprodukční studio UPP. (EndyseQ)
  • Natáčelo se v rumunské Bukurešti. (BMW12)

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)