Zmije

USA, (1994–1999), 59 h 6 min (Minutáž: 43–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)

V blízkej budúcnosti sa v kalifornskom Metro City rozmáha kriminalita a rôzne zločinecké gangy, najmä teroristická skupina Outfit, ktoré sú doslova roztrúsené po celom meste. Sú čoraz viac organizované a bránia sa dolapeniu políciou. Na boj proti páchaniu tejto extrémnej činnosti bola zriadená prísne tajná špeciálna jednotka, ktorú zriadila federálna vláda. Zbraňou, ktorá sa má na tento účel použiť, je špeciálne útočné vozidlo, ktoré sa pri transformácii maskuje ako auto Zmija. (TV Markíza)

JohnFarst

No tak ja za nostalgickú slzu v oku dávam rovné 4 * pretože Zmija je pre mňa jeden z najlepších krimi seriálov deväťdesiatych rokov je podľa môjho názoru omnoho inteligentnejšia ako Kitt. Hlavne tieto prvé diely sú svojou noirovou a temnou atmosférou neprekonateľné a čo sa týka samotného nápadu - je vynikajúci. Síce prevrátený zo všetkých strán ale nadmieru pútavý. Zloduchov tu nehrajú typickí blbečkovia čo chcú zničiť mestá a svet ale ľudia, čo svoje činy vedia vždy racionálne vysvetliť. James McCaffrey je od tých čias môj seriálový hrdina a je škoda, že o ňom už nie je moc počuť. To spojenie temná minulosť-"svetlá budúcnosť tj. Payton vs. Astor je krásne zahraná aj na seriál. P.S. prepáčte mi tú chybu v Obsahu (Michael Payne) asi som moc myslel na McCaffreyho v jeho úlohe Maxa Payna :-) ()

soukyd33

Kromě toho super auta, tam vlastně není nic. Epizody nemají dobrý příběh, a ani herci nejsou nic moc. Seriál je podobný například seriálu Airwolf. Prostě super vyzbrojené auto, a jinak nic. Poznámka: V žádném případě nelze přirovnat k seriálu Knight Rider. Poznámka: Na seriál se stále rád koukám. Hvězdiček 2 ()

C0r0ner

Viper je jedno z nejhezčích aut historie. Neskrývám, že pouze kvůli tomu šlo hodnocení o level výš. Jinak je to parafráze na K.I.T.T.a se samozřejmě lepšími efekty. Tak jako tak ale bylo fascinující sledovat Zmiji přeměňující se z normálního červeného módu do bojového stříbrného. Možná i díky tomuhle seriálu pro mě byly první Transformers tak dokonalé. 60% ()

dj_kure

Knight rider, Walker, Texas Ranger, Pobřežní hlídka, Strážci vesmíru, MacGiver, Herkules, Xena, Superman a ZMIJE! Pochopitelně pecky ze supermaxu a mnoho jiných patřili k mému dětství víc než cokoliv jiného. Proto tyhle seroše hodnotím nostalgicky a jen z dobrých pocitů které jsem z nich tenkrát měl. Opravdu, ale opravdu bych si je nerad připomínal a zkazil si tím veškeré supr vzpomínky které na ně mám... ()

X@triX

Moja nostalgia z GlobalTV, predchodcu Jojky, so začiatkom jeho vysielacieho času prichádzali dva diely Zmije. Prvé tri sezóny som videl asi trikrát a keď som zistil, že Markíza kúpila práva aj na štvrtú sezónu, v deň prvej epizódy som upaľoval domov zo školy ako besný, aby som prvýkrát videl modrého Vipera. Dnes sa mu už vyhýbam oblúkom, aby som si neskazil nostalgickú chuť nereálnymi premenami, ktorých rendery na dnešné pomery vyzerajú primitívne. ()

• Frankie (Joe Nipote) jazdí na automobile Plymouth Barracuda (prezývka Cuda) z roku 1972. (m.a.t.o.)
  • Točilo sa v Burbanku (Kalifornia). Elektráreň fungujúca ako hlavný stan tímu Viper a Frankieho sídlo boli vybudované v štúdiu s označením Sound Stage 18 filmovej spoločnosti Paramount Studios. (Johnny.ARN)
  • Prvá séria mala veľmi naročnú produkciu. Spoločnosť Metrolight Studios, zodpovedná za počítačovú animáciu, bola síce velmi šikovná a spoľahlivá, no tiež veľmi nákladná. Viper mal preto jeden z najväčších rozpočtov v histórii tv seriálov - a drvivá väčšina peňazí išla práve na spomínané špeciálne efekty. (Johnny.ARN)