Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

George.Camel

Ačkoliv akční filmy moc nemusím, na Forda jsem se kouknul. Film má docela svižné tempo a napětí, únosce jsem nesnášel od začátku, některé triky byly k smíchu a salutování mi ke konci už lezlo krkem. Film je takový patetický pohled na to, "co by se mohlo stát, kdyby ... " Snad se to nikdy nestane a zůstane nám jenom tento film, který i tak stojí za shlédnutí. ()

waltosin

Nevim proc jsem se koukal nejdřív na Air force 2 a pak až na jedničku. Určitě je jednička lepší v mnoha ohledech, akce, herci, odehrává se v letadle a ne na nějákym ostrově s podpůměrnejma hercema! Ford jako prezident dost dobrej! Dávám tedy takovej lepší průměr. 55% ()

Schmitke69

Béčko na sobotu od 15ti hodin, bídný a příšerně vykonstruovaný, vidět jen jednou a dost.... Za Forda kterej nebyl sice nijak přesvědčivej ale byl tam, dávám 2* jinak 3/10 ()

LordMack

Ultimátní a zábavné. Patriotické a klišovité až na půdu, ale s tím se muselo počítat, plus to tu ničemu neškodí, někdy naopak. ()

Dejvid17

nejubožejší efekty, co jsem kdy viděl :D ale film dobreeej :D Oldman je záporák jak má být a Preziden Ford ve formě! ()

johnsnow

Dobrý film ale aj dosť silný americký patriotizmus nato, že na režisérskej stoličke sedí Nemecký režisér. HERCI: Ford ako prezident je v pohode, zatieni ho však Gary Oldman ako záporák, zvyšné postavy ma dajak nezaujali a prezidentovej manželke by som vystrelil mozog z hlavy už na začiatku. AKCIA: Okrem začiatočnej super vlámačky do diktátorovho sídla a prestrelky na palube lietadla už nemá nejak extra šťavu ale dá sa, záverečný súboj Forda s Oldmanom sklamal ale v poslednom čase to zažívam snáď u každého filmu. EFEKTY: Typické 90-roky, myslím, že viac k tomu netreba. PRÍBEH: Využitý takmer naplno, aj keď oňho mi ani dajak nejde, som spokojný. Takže Dávam silné 3* ()

hwnd

Klasická amarická propaganda o tom, jak se jejich neohrožený vůdce zeměkoule vypořádá s teroristy v letadle. Jako komedie je to strašná sranda a vždycky se na něj rád kouknu, když jde v televizi. V mezích akčního dobrodružného dramato-thrilleru je to neskutečně trapná kravina. Naštěstí naši prezidenti neumožňují, abychom začli točit podobné žánrovky. ;) ()

Daniel2003

Naprosto chápu, proč je AF1 v modrých číslech. Protože je to prostě úplná blbost, nemohlo by se to stát a patriotismus je tu vyveden fakt do extrému (viz věta ,,Tohle se Spojeným státům nedělá..."). ALE! Já na tenhle film nekoukal kvůli realistickému únosu Air Force One, ale kvůli Fordovi, u něhož vím, že si filmy vybírá a ve sračce by nehrál. Navíc jeho akčňárny mě prostě baví a tahle není výjimkou. Jeho ztvárnění prezidenta je úžasné. Jenže má proti sobě silného soupeře v podobě fenomenálního Garyho Oldmana. Tihle dva hrají skvěle a naprosto v pohodě zakryjí tu nerealističnost příběhu. Co dál? Vynikající hudba, skvělý vizuál a mistrovský český dabing. Co víc si od oddechovky přát? ()

Bilky

Emmerich číslo 2 a béčkový akčák s Áčkovými hercami. Otras, čomu sa holiwoodooovske hviezdy zapredali. 44% ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

dinho_

Kam až může holywoodský film zajít? Americký prezident hrdinou a spasitelem - to se může stát jen v amerických filmech. Akce jakž takž ušla, ale obecně mi to příšlo takové trapné, všechny ty euforické záběry na oslavující bílý dům, když to AMERICKÝ PREZIDENT dokáza,l mi řádně zvedly kufr. :) Filmu také hodně uškodil fakt, že jsem to viděl s českým dabingem. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)