Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

TheEvilTwin

Possessor je hodně netradiční film, do kterého jsem šel úplně na slepo, a o to více jsem byl překvapen zajímavým námětem. Sledování, unášení a následná kontrola lidí přes mozkové implantáty není přece jenom běžný filmový nápad a když se přimíchá hororový žánr, jde o kombinaci, která si zaslouží pozornost. Co se ale stane, když se ovládnutý subjekt vymkne kontrole a vrátí se mu jeho původní vědomí? Nedostatkem pro mainstream diváky je určitě pomalé tempo, které se trochu rozjede až po hodině a přinese s sebou teda brutální a nečekanou rozjezdovou řežbu, která potěší hlavně gore fandy. Od této chvíle dále už to jede a divák ví, na čem je. Styl vyprávění je místy moc “umělecký”, záběry dlouhé a hudba psychotická až sugestivní, ale paradoxně mi to zde sedlo a v přiměřeném množství s tím nemám problém. Finále je ponuré, depresivní, skvěle reflektuje interferenci obou osobností (“posedávače” i posedlého) a zároveň nutí diváka si pokládat existencionální otázku o celém tomhle tématu. Taková filmová verze Black Mirror. Film se nezavděčí každému, ale kdo se do něj dostane, bude nadšený. ()

POMO

Silné kafe! Psychologická nálož v temné futuristické vizi, která se běžnému divákovi nepodbízí, ale naopak každou přibývající minutou vymezuje okruh potenciálních spokojenosti z jeho řad. Již samotný námět je znepokojivý - takovou budoucnost nechceme! A ultrakrvavé, chladnokrevně drastické provední jenom boostuje extrémní divácký zážitek. Těžký, emocionálně nepřístupný, ale fascinující a intenzivní. ()

HonzysKISS

Má to výborný příběh, suprově zpracované krvavé scénky, nejlepšího Seana Beana, a to je tak všechno. Těšil jsem se na horor, který jsem nedostal. Pomalé snímky mi nevadí, ale tohle bylo moc i na mě. Dokonce nespatřila žádný zázrak ani hudba od Jima Williamse. Možná mi taky trochu vadila hlavní herečka. Ženská, která se převtěluje do chlapa, to je bizár. 60/100 ()

Marze

O technologii, pomocí níž se může zaměstnanec napojit do mozku jiného člověka a kontrolovat jeho tělo. Tuhle technologii využívá společnost k páchání vražd.Řěší se zde problém nakolik může vědomí existovat , když je oddělené od svého těla. V hlave me spis nez pribeh utkvela nocni mura. Film tezi z obsazeni a fascinujici premisy.Ztrata svobody za moznost byt kymkoliv.Cronenberg ma beze sporu talent.Film je plný halucinačních vizí. Časoprostor filmu se postupně rozkládá a hroutí. Stylově Cronenberg používá převládají zde agresivní rudé barvy. Je tu hodně extrémního gore násilí a emočně vypjatých scén. Tempo je vláčné a hypnotické. ()

choze

Cronenberg Junior se potatil a Possessorem slušně navázal na mé oblíbené virtuálně-paranoidní-body kousky jeho otce, Videodrome a Existenz. Audiovizuálně to má moc pěkný, znepokojivá a tísnivá atmosféra mu jde taky, ale na můj vkus je to až moc dějově roztahaná a málo zamotaná pocitovka a hrdinka (v podaní Andrey "vypadám jako ženský James Spader" Riseborough) je dost studená. A okázalá snaha šokovat brutálním násilím, přemírou krve a sexem (mihne se tu penis) mi přišla na sílu - na předchozích filmech jsem oceňoval, že tlačily spíš na myšlenky a imaginaci, jako když si Woods rval do břicha videokazetu nebo Law střílel zuby z kostěné pistole. ()

• Natáčelo se v Torontu a v Revival Film Studios (provincie Ontario, Kanada). (Rominator)
  • Brandon Cronenberg povedal, že pôvodne napísal scénu, v ktorej má Tasya Vos sex s Avou, s úmyslom ukázať, že má Tasya penis, ale následne upravil scenár, pretože si myslel, že niektorí herci by sa s tým mohli mať problém. Po obsadení Andrey Riseborough sa títo dvaja rozprávali a Riseborough navrhla, že by Tasya mala mať mužské pohlavné orgány, čo Cronenberga veľmi potešilo a scéna bola prepísaná späť do pôvodnej podoby. (Bilkiz)