Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

liquido26

K tomuto legendárnímu seriálu se dá asi těžko něco dodat. Škoda jenom, že s přibývajícími sériemi ubývá vtipnost a kvalita jednotlivých dílů a přibývá debilita Homera Simpsona. ()

El Pistolero

Nejlepší komediální seriál všech dob? Pro mě asi ano. Kultovní podívaná. Co se týče kritiky, tak jasně, že není možné, aby si seriál udržel konstantní úroveň ve všech sériích, kterých je už přes 30. Ale i tak bych řekl, že tak do 20. řady je to na pět hvězdiček. Pak už je to podstatně slabší, příběhy jsou často až moc ulítlé a ne tak promyšlené, navíc nástup moderních technologií Simpsonovým zrovna neprospěl. Od 30. série bohužel těžký úpadek, dokoukávám jen z povinnosti. ()

Ajinka126

Jednoznačně jsou simpsonovi jednou velkou érou seriálů. Dá se na to dívat pořád dokola. Jsem velmi ráda, že se s tím pořád pokračuje, jenže novodobé série už nejsou to, co dřív. Moc se u toho nepobavím a když díl finišuje, tak se cítím trapně nad tím, jak velmi moralizují a snaží se napravit darebáky. Sígra Barta mám ráda, když dostane malé ponaučení, beru, ale morálku má snad každý člověk v sobě, nemusím o ní slýchat v kreslených seriálech, ne ? ;) ()

Marsik

x** Né náhodou je tenhle seriál ze všech nejoblíbenější. Je to prostě klasika, která baví 99% lidské populace. Vždycky se u něj parádně pobavím, takže maximální spokojenost. Mezi seriály je to má FSZ - 100% ()

DEXTER099

Simpsonovi mě vždy dostanou .Když jsem byl malý tak byl nejoblíbenější Bart co stárnu tak jednoznačně Homer :-) 100% ()

Adasin

Co si budeme nalhávat, tohle je žlutá klasika, která už nikdy nezmizí z televizních obrazovek ať už v podobě nových epizod nebo nekonečných repríz Primy Cool. S takovým počtem epizod ani není možné, aby byly všechny dokonalé, a přesto, že se na Simpsonovi dívám už léta, dosud jsem je neviděla úplně všechny. Navíc se zdá, že s dalšími a dalšími řadami tvůrcům docházejí nápady a kvalitnější epizody se stávají čím dál vzácnějšími. Možná se mělo přestat v tom nejlepším, nebo konečně rodinku nechat zestárnout úplně, nejenom v několika málo epizodách. Anebo nám konečně dát další film. 9/10 ()

monsieurR

Seriál, jenž měl již dávno skončit. Prvních cca 10 sérii bylo opravdu kultovních a hodnocení 5/5 odpovídá. Další série již kvalitativně šli velice dolů a posledních 10 je již parodie sama sebe za 1/5. Aktuálně tedy 3/5. Snad to skončí a nespadnou na 2/5. ()

bublajsa

Bez Simpsonových si snad ani nedokážu svůj filmový a televizní rozvoj představit. Klasika a "rutina", bez které by byla narušena má osobní rovnováha. Simpsonovi pro mě existujou tak přirozeně a samozřejmě, jako barevná televize. Jejich vývoj a zrání je krásně vidět zejména na starších sériích. Postupem času byly vybroušeny jako diamant a dnes se zdá, že už se snad ani dál a výš dostat nemohou. Hluboká poklona tvůrcům. (Nejraději mám díly okolo desáté řady a bezhlavě jsem se zamilovala do Homera.) ()

Sten2

Skvěle napsané postavy, perfektně promyšlené parodické scény, otázky problematiky v její nejlehčí a nejzábavnější podobě. Každý díl je svým způsobem zlehčování věcí, které řídí dnešní společnost, jako je například víra, problematika sociálního života, sexuální orientace, televizní pořady, peníze, alkohol, šikana, etnická různorodost, společenské návyky nebo a to hlavně ideál americké rodiny. I když všechny díly můžou na někoho působit hrubým dojmem, vždy na konci dílu je něco poučného. Škoda jen, že pan Bedrna musel s dabingem skončit, protože v jeho podání byl prostě Homer nejlepší a nejhloupější. ()

selfesteem

Velmi vtipní a velmi žlutí kamarádi z ČT2. Až někdy člověk žasne, co jsou ostatní schopni vymyslet a co dokáže příjemně pobavit. ()

fcreading

Pamätám sa na animované filmy, ktoré som s veľkou obľubou sledoval neskoro v noci na HBO (South Park), ale nie vždy si ma dokázala nejaká rozprávka získať. Našťastie seriáloví Simpsonovci, dosiahli úroveň sledovanosti tak veľkú, že som sa na každý, nový diel, vždy tešil. Podľa mňa sú simpsonovci jednou z najzábavnejších, seriálov na svete. Postava Homera, Barta, Lisi, Marge a Maggie hovorí za všetko. PS: Simpsonovci nikdy nezomrú! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června