Tvůrci:
Matt BralyHudba:
T.J. HillHrají:
Bill Farmer, Amanda Leighton, Brenda Song, James Patrick Stuart, Stephen Root, Troy Baker, Dee Bradley Baker, Liam O'Brien, Eden Riegel, Amir Talai (více)VOD (3)
Série(3) / Epizody(58)
Obsahy(1)
Dívka Anna se kouzlem dostane do magické země Amphibie, venkovské bažiny plné žabích lidí. S pomocí mladého žabáka jménem Sprig a jeho rodiny se Anna v nejrůznějších dobrodružstvích proměňuje v hrdinku a objevuje první skutečné přátelství svého života. (Česká televize)
Recenze (9)
Fantasy ze světa, kde inteligentní formou života jsou obojživelníci, jak zjišťuje lidská teenagerka Anna, která si kromě oblečení (bez jedné tenisky) z naší civilizace přinesla jen nezbytný mobil. Svět Amphibie je barvitý a pitoreskní, bizarní i drsný. A vtipný nejenom paralelami s naším světem (hmyzí a jiné dopravní prostředky, volební kampaň). Skvělá zábava, v níž se z hlavní hrdinky v duchu erpégéček a fantasy ság stává postupem času ostřílená bojovnice, ještě nabere grády s objevením lidské kamarádky Saši – a jejími zájmy… Přátelství, osamění, přijetí jinakosti a otázka priorit. A výbušné houby. ()
Amphibia je jedna z dalších "Hirschovek", která si mě opravdu získala. Vedle Sovího domu a Městečka záhad jsem se na tento seriál těšil nejméně a jak jeho postavy, tak samotná zápletka mi nepřišli tak zajímavé jako právě u předchozích dvou zmíněných seriálů. Hned první sérii jsem čekal slabší, nicméně nakonec mě vcelku mile překvapila a navázala již naprosto úžasnou druhou sezónou, ve třetí řadě jsem měl pak dosti vysoká očekávání, která byla po několika epizodách opět sražena, avšak závěr byl opět skvostný a seriál si mě během svého děje tak získal, že mi bylo opravdu líto, když jsem sledoval konec. I přes mé počáteční obavy nakonec svět fungoval až překvapivě skvěle a stejně tak postavy, zvláště pak když se sešli ať už ve dvojici či ve trojici hlavní dívčí postavy, tak to většinou ohromně "nakoplo" příběh. Kromě hlavního příběhu se tu jelo i dosti vedlejších epizod, které byly občas lepší občas horší, každopádně se mi strašně líbilo, že i k postavám z těchto vedlejších epizod a jejich otevřeným dějovým linkám se tvůrci nakonec ve třetí sérii vrátili. Málem bych zapomněl zmínit převážně 11 minutový formát epizod (ačkoliv složený do 22 minutových), jenž podle mě často v seriálech nefunguje, ale u Amphibie si to krásně sedlo. Byla opravdu radost seriál sledovat a je skvělé, že to je zase jeden z těch příběhů, který dokáže člověka tak pohltit, že mu je opravdu smutno, když se s postavami musí rozloučit. ()
Ze začátku mě seriál moc nebavil, vadila mi epizodnost jednotlivých dílů. Ale druhé poloviny druhé série se mi seriál začal líbit čím dál tím více. Postavy a děj mě začaly zajímat a nemohl jsem se dočkat jak to celé zakončí. A finále mě fakt dostalo. Cítil jsem se dojatý, jako ještě u žádného seriálu předtím. ()
Konečně byl i u Disneyho někdo schopný reflektovat vývoj animovaných seriálů v 21. století, aniž by přitom musel měnit věk typické cílové skupiny (což je okolnost, kterou by si místní hodnotící mohli sakra uvědomit). Výsledkem je seriál, který baví celou rodinu svou originalitou a bláznivostí (přinejmenším ve srovnání s klasickými disneyovkami), ale v posledku ho klidně můžu pouštět dceři beze strachu z toho, že poselstvím bude něco ve smyslu "když havaruješ, kanibalismus je jasná volba" (viď, SpongeBobe). Druhá řada je o poznání komplexnější než první a zjevně cílená na starší publikum, což neberu jako výhodu. Právě mladší cílovka bylo to, co Amphibii dělalo unikátní, pro puberťáky už existují mnohem zajímavější kusy. ()
Galerie (89)
Photo © Disney Channel

Zajímavosti (4)
- Druhá polovina epizody nazvaná Wax Museum je poctou anime sérii Městečko Záhad (od r. 2012) a je plná nejrůznějších odkazů na tento seriál. Samotný kurátor Ponds nejenže vychází z postavy Stana Pinese, ale je také nadabovaný Alexem Hirschem, tvůrcem Městečka Záhad. (Jeoffrey)
- V čase 0:30, když si Marcy v knihovně prochází knihu „Dr. P's Extraordinary Guide To Magic and Mystery“ můžeme vidět na jedné ze stránek ústředního záporáka Billa Ciphera z animované série Městečko Záhad (od r. 2012), na jejímž vývoji se Matt Braly také podílel. (Jeoffrey)
Reklama